Koniec europejskiej przygody?

O godzinie 20:00 na Luminus Arenie, początek pierwszego meczu III rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2018/2019, pomiędzy drużyną KRC Genk a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

1 min. – Zaczął Lech. Zablokowany strzał Gajosa.
5 min. – Szczęście Lecha. Prostopadła piłka, Pozuelo minął Buricia, podał w pole karne, a strzał napastnika Genku w ostatniej chwili zablokował De Marco.
7 min. – Grę prowadzi Genk. Kolejorz czeka na kontry.
8 min. – Kontra Lecha. Makuszewski podał do Gytkjaera, który niestety będąc na 20 metrze skiksował.
9 min. – Fajna akcja poznaniaków zakończona fatalną wrzutką Kostevycha.
11 min. – Groźny, choć niecelny strzał Samatty.
15 min. – Aj niewiele brakowało, aby po wrzutce Jevticia z wolnego czubkiem buta do siatki trafił Gytkjaer.

18 min. – Na razie mecz jest wyrównany. Lech gra mądrze.
23 min. – Jevtić póki co nic nie wnosi do gry. Same straty i niecelne podania.
25 min. – Dobry odbiór Kostevycha zapobiegł groźnej akcji Genku.
27 min. – Makuszewski dostał 3 kartkę w tym sezonie Ligi Europy, więc w rewanżu nie zagra.
29 min. – Genk trochę przycisnął. Dużo gra skrzydłami.

33 min. – Przy stałych fragmentach w defensywie nic się nie zmienia. Lech właśnie stracił gola, jednak był spalony.
36 min. – Fajna kontra Lecha, którą popsuł Gajosa złym podaniem do Makuszewskiego.
38 min. – Brakuje dzisiaj Tiby w środku pola. Jevtić z Gajosem to nie to.
41 min. – Rogne rozgrywa dziś niepewne zawody.
41 min. – Znów dobra akcja, jednak Jevtić nie sięgnął piłki.
44 min. – Gol dla Genku. Zagapiła się obrona, nie interweniował Cywka i Malinovsky bombą zdobył gola.
45 min. – Do przerwy 0:1. Gra niezła, wynik zły. Trzeba w Genku strzelić gola, by mieć jeszcze realne szanse na awans.

47 min. – Lech znów zagapił się przy rożnym. Burić obronił strzał Deawesta.
50 min. – Kolejna strata Jevticia. Co on dziś wyprawia?!
51 min. – Po przerwie przeważają Belgowie.
52 min. – Burić ponownie uratował Lecha. Tym razem po podaniu piłki z naszej lewej strony.
55 min. – Tym razem Lecha chciał zaskoczyć Pozuelo, który oddał niecelny strzał. Kolejorz nie wyszedł jeszcze na II połowę.
56 min. – 2:0. Kolejna akcja Genku zakończona golem. Orłowski najpierw został wkręcony przez Trossarda, a później odpuścił Samattę w polu karnym. Pierwszy zespół to nie III-liga.
60 min. – Lech może już rzucić się do przodu. Albo strzeli na 1:2 albo przegra jeszcze wyżej. Przy wyniku 0:2 i tak miałby niewielkie szanse na awans.

64 min. – Jevtić oddał z rzutu wolnego, który nieznacznie minął bramkę.
64 min. – Po stracie gola na 0:2 poznaniacy obudzili się. Szkoda, że na II połowę praktycznie nie wyszli.
67 min. – Lech pograł w tym meczu przez około 30 minut. Później stanął. Obrona zupełnie sobie nie radzi.
68 min. – Vujadinović wszedł za Rogne. Ivan wie, co robi?
72 min. – Lech na razie robi wszystko, żeby 16 sierpnia rozegrać już sobie tylko sparing.
75 min. – Kwadrans do końca. Lech stoi.

77 min. – Orłowski znów odpuścił rywala. Ndongala trafił w słupek, a poprawka Berge minęła bramkę. Kto go wpuścił na taki poziom…
82 min. – Orłowski fauluje Malinovskiego. Będzie bardzo dobra okazja dla rywala z wolnego.
83 min. – Ufff. Na szczęście Pozuelo nie trafił.
86 min. – Zostało kilka minut. Lech jest na świetnej drodze, aby w rewanżu już o nic nie grać.
86 min. – Zablokowany strzał De Marco po wrzutce z rzutu wolnego.
88 min. – Cywka zepsuł dobrą akcję Tomczyka. Tak Genkowi bramki się nie strzeli.
89 min. – Orłowski znów odpuścił Pozuelo. Hiszpan trafił w poprzeczkę, a dobitka Ndongali została zablokowana. Powinno być 3:0.
90 min. – Tym razem Lecha uratował Kostevych.
90+3 min. – Koniec. Lech już praktycznie odpadł, gdy w rewanżu nie zdarzy się cud.

KRC Genk – KKS Lech Poznań 2:0 (1:0)

Bramki: 44.Malinovsky 56.Samatta

Żółte kartki: Makuszewski, Rogne, Kostevych, Trałka

Sędzia: Marius Avram (Rumunia)

Widzów: 13540

Genk: Vuković – Maehle, Dewaest, Lucumi, Uronen – Berge, Malinovsky – Ndongala, Pozuelo, Trossard (82.Zhegrova) – Samatta (67.Gano).

Rezerwowi: Jackers, Aidoo, Nastić, Seck, Piotrowski, Gano, Zhegrova.

Lech: Burić – Orłowski, Rogne (68.Vujadinović), De Marco, Kostevych – Trałka, Gajos, Cywka – Makuszewski (54.Jóźwiak), Gytkjaer, Jevtić (75.Tomczyk).

Rezerwowi: Putnocky, Pleśnierowicz, Vujadinović, Tomasik, Jóźwiak, Amaral, Tomczyk.