Zmienne szczęście juniorów

Sezon 2018/2019 rozpoczęły już 3 najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań, zatem od 20 sierpnia ruszamy na KKSLECH.com z coponiedziałkowymi raportami z wynikami juniorskich zespołów Kolejorza grających w III-lidze, w CLJ U-18, U-17 oraz U-15. Jak dotąd najlepiej wystartowali juniorzy starsi.

Najwięcej meczów w nowym sezonie rozegrały rezerwy Lecha Poznań występujące w grupie 2 III-ligi. Podopieczni Dariusza Żurawia pokonali na wyjeździe Bałtyk Koszalin 2:0, zremisowali u siebie z Mieszko Gniezno 3:3 ratując 1 punkt w samej końcówce, a w ten weekend przegrali na wyjeździe z KP Starogard Gdański 0:2. Przez ponad połowę meczu lechici musieli radzić sobie w „10” po tym jak z boiska wyleciał Wiktor Pleśnierowicz.

Wczoraj przez ponad 60 minut zagrał Dioni. Lech II Poznań po 3 kolejkach grupy 2 III-ligi z 4 oczkami plasuje się na 11. miejscu w tabeli. W niedzielę rezerwy zagrają we Wronkach z Sokołem Kleczew. Z kolei juniorzy starsi szkoleni przez Bartosza Bochińskiego sezon 2018/2019 rozpoczęli od wyjazdowego zwycięstwa nad Elaną Toruń 2:0 i domowego nad Motorem Lublin 2:1. W ten weekend drużyna U-18 jeszcze kilkanaście minut przed końcem przegrywała, jednak zdołała wyszarpać 3 punkty.

Przed nową ekipą juniorów starszych teraz 2 trudne wyzwania. Jutro Lech Poznań zagra we Wronkach z Jagiellonią Białystok, która jeszcze nie rozegrała żadnego spotkania, natomiast w weekend „niebiesko-biali” pojadą do Szczecina na mecz z Pogonią, która po 3. kolejkach jest liderem z kompletem punktów. Gorzej w ten weekend poszło już ekipie U-17, którą trenuje Hubert Wędzonka. Juniorzy młodsi Lecha Poznań na inaugurację rozgrywek grupy B CLJ U-17 zremisowali na swoim boisku z FASE Szczecin 1:1. Na swoją inaugurację czeka jeszcze drużyna U-15.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.

Ostatnie mecze młodzieży:

III-liga: KP Starogard Gdański – Lech II Poznań 2:0
CLJ U-18: Lech Poznań – Motor Lublin 2:1
CLJ U-17: Lech Poznań – FASE Szczecin 1:1

Kolejne mecze młodzieży:

III-liga: Lech II Poznań – Sokół Kleczew (sobota, 26.08, godz. 12:00)
CLJ U-18: Lech Poznań – Jagiellonia Białystok (wtorek, 21.08, godz. 11:00)
CLJ U-18: Pogoń Szczecin – Lech Poznań (sobota, 25.08, godz. 12:00)
CLJ U-17: Błękitni Wronki – Lech Poznań (sobota, 25 sierpnia)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

1. inowroclawianin pisze:

Ja dodam jeszcze, że w sobotę przy Bułgarskiej przegrali trampkarze z Polonią Leszno.