Jak długo jeszcze będziecie przynosić nam wstyd?!

O godzinie 20:30 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17, początek meczu 7. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/2019, pomiędzy zespołem Lecha Poznań a drużyną Piasta Gliwice. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

19:05 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Od godzin popołudniowych w Poznaniu lekko pada.

19:05 – Lech wraca do ustawienia z 4 obrońcami. Tylko prawym obrońcą jest dziś ośmieszany w Erywaniu przez Alexa Juniora – Cywka, natomiast lewym defensorem prawonożny Wasielewski, który w rezerwach nie radził sobie na tej pozycji.

19:09 – Z grupy rekonwalescentów nikt nie zdążył się wykurować. Za to Jevtić i Burić, którzy normalnie trenowali już przed meczem z Zagłębiem nadal są odstawieni. Oficjalnie: mają kontuzje (sic!)

19:11 – Oba zespoły od kilkunastu minut są już na stadionie. Murawa wygląda bardzo dobrze.

19:13 – Zagranie na 0 z tyłu w tym składzie personalnym w obronie graniczy z cudem. Cała czwórka defensorów jest podłączona do prądu.

19:20 – Do kratownic jest zamontowane dodatkowe oświetlenie. Wkrótce na stadion ma się odbyć jakiś koncert.

19:29 – Poniżej skład Piasta. Bez niespodzianek. Taki jaki był przewidywany.

19:30 – W ramach cyklu „Oko na grę” będzie dziś przez nas obserwowany Christian Gytkjaer.

19:32 – Niecałą godzinę do meczu na stadionie jest w porywach z 500 osób.

19:43 – Rozpadało się nad Bułgarską. Bramkarze obu ekip już się rozgrzewają.

19:49 – kibiców powitał właśnie spiker. Znów ten tymczasowy.

19:50 – Obie drużyny są już na rozgrzewce.

19:51 – W tej kolejce wygrał na razie tylko jeden gospodarz. Oby Lech był drugi.

20:11 – Waldemar Fornalik nie wygrał w Poznaniu od 2006 roku. Oby ten skład Lecha nie pomógł mu dziś się przełamać.

20:11 – Lech też walczy o przełamanie. Przegrał 3 ostatnie mecze w tym 2 ligowe tracąc w sumie aż 9 bramek.

20:15 – Kwadrans do meczu, rozgrzewka zakończona. Na stadionie pustki.

20:23 – Spiker czyta składy. 10 tysięcy dzisiaj powinno być.

20:27 – Obie drużyny są już na murawie. Hymn Lecha śpiewają kibice. Za chwilę zaczynamy.

1 min. – Pierwsza akcja Lecha i niezły rajd lewą stroną Wasielewskiego. Dośrodkowanie było już dużo gorsze.
3 min. – Wasielewski odpuścił rywala. Strzał w polu karnym w ostatniej chwili zablokował Janicki. Byłby gol jak nic.
8 min. – Sędzia przerwał dobrą akcję Lecha, bo po drugiej stronie leży zawodnik rywala. Nie mógł tego przerwać po niej?!
8 min. – I oczywiście od razu wstał.
10 min. – Techniczny strzał Tiby tuż nad poprzeczką!
14 min – Seria autów. Nic ciekawego się nie dzieje.
15 min. – Co ten sędzia dzisiaj robi?! Ewidentny faul na Wasielewskim, Kwiatkowski nakazuje grać dalej, na stadionie gwizdy, po chwili wściekli lechici dolatują do sędziego.

17 min. – Wrzutkę Makuszewskiego na 2 razy wyłapał Plach.
22 min. – W końcu jakiś strzał. Amaral głową daleko od bramki.
26 min. – Na razie bardzo słaby mecz Lecha. Wolna gra, dużo strat i za dużo wrzutek do nikogo.

32 min. – Idzie tutaj zasnąć. Nic się nie dzieje. Zmarnowany kolejny tydzień na wypracowanie czegokolwiek.
32 min. – Cywka do Gytkjaera. Niestety szybszy był Czerwiński.
35 min. – Indywidualna akcja Jóźwiaka. Będzie karny!
36 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Gytkjaer pewnie! 1:0!

36 min. – Może po tej bramce widowisko będzie ciekawsze. Oby tempo było szybsze.
36 min. – I rozkręciło się! Amaral do Gytkjaera, wyprzedził go obrońca, piłka trafiła do Jóźwiaka, którego strzał ledwo obronił Plach!
41 min. – Głupi faul Cywki. Stracił piłkę i jeszcze dostał kartkę.
43 min. – Makuszewski na razie wygląda bardzo słabo.
43 min. – Gytkjaer trafił w boczną siatkę. Część kibiców już się cieszyło.
44 min. – Indywidualny rajd Makuszewskiego. Futbolówka w rękawicach Placha.
45 min. – Do przerwy 1:0. Lech zaczął grać dopiero po 30 minucie. Na szczęście do tego czasu nie stracił bramki, ponieważ Piast również niewiele pokazywał.

48 min. – Kolejny faul Cywki. Dobrze, że sędzia nie wyjął 2 kartki.
51 min. – Początek II połowy na razie dla Lecha.
55 min. – Zmarnowana akcja przez złe podanie Cywki w pole karne.
60 min. – Celny strzał z daleka wyłapuje Putnocky.

65 min. – Źle ustawiony Cywka dał uciec Makowi. Do podania skrzydłowego doszedł Valencia, który oddał strzał doskonale obroniony przez Putnockiego. Powinno być 1:1.
66 min. – Odpowiedź Lecha. Niecelne uderzenie Amarala z ostrego kąta!
70 min. – Szybka akcja poznaniaków zakończona celnym uderzeniem Tiby.
71 min. – Świetny strzał Jóźwiaka jeszcze lepiej broni bramkarz!
73 min. – Tak to się kończy. Drugi mecz, drugi z rzędu stracony gol po rzucie rożnym. 1:1.
75 min. – Djurdjević zdjął z boiska najlepszego zawodnika. „Brawo”.

80 min. – Mak z dobrej pozycji nie trafił z rzutu wolnego.
82 min. – Piast prowadzi już 2:1. Po ostatnich minutach z gry zasłużenie.
82 min. – Po VARze jednak nie ma gola.
82 min. – Z trybun „ku*wa mać Kolejorz grać”.
84 min. – Dioni trafia w bramkarza! Szkoda! to była fajna akcja.
86 min. – Niecelna główka Gytkjaera!
90 min. – Już 90 minuta.
90+4 min. – Dwa tygodnie przerwy na kadrę będziemy siedzieć w fatalnych nastrojach. „Dziękujemy”.

KKS Lech Poznań – GKS Piast Gliwice 1:1 (1:0)

Bramki: 36.Gytkjaer – k. – 73.Hateley

Asysty: 1:0 – bez asysty

Żółte kartki: Cywka, Tiba, Jóźwiak, Tomczyk – Dziczek

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Widzów: 8139

Lech: Putnocky – Cywka, Janicki, De Marco, Wasielewski – Makuszewski (46.Dioni), Trałka, Tiba, Jóźwiak (75.Klupś) – Gytkjaer, Amaral (86.Tomczyk).

Rezerwowi: Szymański, Orłowski, Radut, Klupś, Dioni, Tomczyk, Sobol.

Piast: Plach – Pietrowski, Czerwiński, Korun, Kirkeskov – Hateley, Dziczek – Felix, Valencia (89.Badia), Jagiełło (53.Mak) – Papadopulos (66.Parzyszek).

Rezerwowi: Szmatuła, Byrtek, Mokwa, Sokołowski, Badia, Mak, Parzyszek.