Trudny powrót do gry po wrześniowych przerwach

Dokładnie miesiąc temu 12 sierpnia Lech Poznań wygrał swój ostatni mecz. Od tamtej pory w 4 kolejnych spotkaniach aż 3 razy przegrał w tym 2-krotnie w lidze. Po 3 meczach w LOTTO Ekstraklasie bez zwycięstwa Kolejorz spadł z 1 na 3. miejsce w tabeli. Na dodatek od 12 sierpnia stracił aż 10 bramek. Teraz po wrześniowej przerwie na kadrę postara się przełamać.

O zakończenie złej passy nie będzie Lechowi łatwo. Legia w tym sezonie nie zachwyca, też ma o co grać, w tabeli plasuje się za poznaniakami, którzy po raz ostatni zwyciężyli w Warszawie latem 2016 roku w Superpucharze Polski, natomiast w lidze ostatni raz wygrali przy Łazienkowskiej jesienią 2015 roku. Po ostatnich przerwach na kadrę „niebiesko-biali” najczęściej remisowali, ale akurat po ostatniej marcowej triumfowali nad Wisłą w Krakowie 3:1 mimo przegrywania 0:1.

Lech Poznań ostatni raz po obozach kadry przegrał ponad 2 lata temu. Wiosną 2016 roku po marcowej przerwie na reprezentację poniósł u siebie porażkę ze Śląskiem Wrocław wynikiem 0:1. Od 2009 roku po wrześniowych przerwach „niebiesko-białym” wiodło się w kratkę. Bilans 4-1-4 mówi właściwie wszystko. Lech ostatni raz po wrześniowej przerwie na zgrupowania reprezentacji narodowych zdobył 3 punkty właśnie wiosną pod Wawelem. Wcześniej przed 2 laty w debiucie Nenada Bjelicy, zaś ostatni raz po kadrze we wrześniu wygrał na wyjeździe w 2012 roku z GKS-em Bełchatów.

Rok temu Lech koncertowo zmarnował 2 tygodnie spokojnych treningów. W Szczecinie w ciągu 90 minut oddał raptem 3 strzały na bramkę „Portowców” w tym 1 celny i to autorstwa Niklasa Barkrotha. Remisowe starcie z Pogonią 0:0 zakończył z zaledwie 39% posiadaniem piłki, a skrót tej potyczki można obejrzeć poniżej:

Ostatnie 3 mecze po wrześniowych przerwach na kadrę:

Od 2009 roku Lech Poznań triumfował po przerwie na reprezentację w sumie w 19 spotkaniach. 12 pojedynków zremisował i 10 razy schodził z boiska pokonany. W niedzielę po 18:00 Kolejorz powalczy o polepszenie tej statystyki, a także o przełamanie w tym o pierwszą wygraną od 12 sierpnia.