Lechici wystąpili w październikowych meczach kadr

Piłkarze Lecha Poznań grający na co dzień w pierwszej drużynie Kolejorza zakończyli już październikowe obowiązki w kadrach narodowych. Spośród 5 powołanych zawodników szansę gry w swoich reprezentacjach otrzymało tylko 2 piłkarzy. Żaden z zawodników z pierwszego zespołu Lecha Poznań nie zaliczył pełnego spotkania.

Maciej Makuszewski pojechał na wycieczkę. 29-letni prawy pomocnik nie znalazł się w kadrze meczowej na mecze Polski w Lidze Narodów z Portugalią 2:3 oraz z Włochami 0:1. „Biało-czerwoni” po 2 porażkach zajęli 3. miejsce w grupie i spadli do dywizji B.

Lepiej poszło Duńczykom, którzy zremisowali na wyjeździe z Irlandią 0:0 oraz w spotkaniu towarzyskim ograli u siebie Austrię 2:0. W tym drugim meczu od 46 minuty grał Christian Gytkjaer, który tym samym zanotował 2 występ w dorosłej kadrze swojego kraju.

Ani minuty w reprezentacji U-21 nie otrzymali z kolei Robert Gumny oraz Paweł Tomczyk. Zawiódł też Kamil Jóźwiak, który w wyjazdowym meczu z Danią 1:1 wszedł na boisko dopiero w 77 minucie, natomiast w spotkaniu z Gruzją 3:0 w Gdyni został zdjęty już w przerwie ze względu na słabą postawę.

Polska do lat 21 zajęła 2. miejsce w grupie eliminacyjnej i o awans do Mistrzostw Europy powalczy w listopadzie w barażach. Losowanie par barażowych odbędzie się w piątek. Podczas październikowej przerwy na kadrę szansę gry w reprezentacjach otrzymali też inni lechici, jednak głównie z zespołów juniorskich oraz drużyny rezerw.