Wszystkie wygrane nad Koroną w Poznaniu

Korona Kielce przez lata była jednym z najbardziej ulubionych rywali Lecha w Poznaniu. Choć „Koroniarze” często umieli się postawić, optycznie w niektórych meczach byli nawet lepsi od Kolejorza, to jednak lechici regularnie umieli ogrywać kielczan przed własną publicznością. Świetna passa zakończyła się wiosną, kiedy karnego przy stanie 0:0 zmarnował Darko Jevtić, a krótko potem gola zdobyła Korona. Dzięki tamtemu trafieniu odniosła pierwsze w historii zwycięstwo przy Bułgarskiej.

W 15 domowych meczach Lecha z Koroną poznaniacy zaliczyli bilans 11-3-1, gole: 24:6. Kielczanie zdobyli w Poznaniu raptem 6 bramek w tym 4 w lidze. Swego czasu Kolejorz miał serię 8 domowych wygranych nad „Koroniarzami” z rzędu w tym 7 w Ekstraklasie. Dziś krótko przypominamy wszystkie zwycięstwa Lecha nad Koroną w Wielkopolsce.

2006/2007: Lech Poznań – Korona Kielce 3:0

Lech po raz pierwszy ograł Koronę w Poznaniu na początku wiosny 2007 roku. Wtedy w meczu podczas którego Kolejorz obchodził 85-lecie klubu bramki zdobyli Jakub Wilk, Piotr Reiss i Przemysław Pitry.

2006/2007: Lech Poznań – Korona Kielce 3:2 (ćwierćfinał PP)

W rewanżowym meczu 1/4 finału Pucharu Polski lechici wygrali u siebie z Koroną 3:2, choć przegrywali 0:1 i 1:2. Niestety tamto zwycięstwo osiągnięte w „10” nie dało Kolejorzowi awansu z racji porażki w pierwszym spotkaniu w Kielcach wynikiem 0:1.

2007/2008: Lech Poznań – Korona Kielce 1:0

Na koniec 2007 roku lechici po raz 3 pokonali Koronę. Tym razem zwycięską bramkę jeszcze w pierwszej połowie zdobył Piotr Reiss. Mecz zgromadził na trybunach 15 tysięcy widzów.

2009/2010: Lech Poznań – Korona Kielce 2:0

W spotkaniu rozegranym w grudniu 2009 roku we Wronkach zespół Lecha był dużo lepszy, ale gole zdobył dopiero w samej końcówce. Korona została pokonana za sprawą 2 trafień Tomasza Mikołajczaka.

2010/2011: Lech Poznań – Korona Kielce 4:0

Na koniec sezonu 2010/2011 w 30. kolejce Lech rozbił Koronę w Poznaniu aż 4:0. Nic to nie dało, bowiem mimo efektownego zwycięstwa Kolejorz nie dał rady awansować do europejskich pucharów. Zabrakło mu po prostu punktów i korzystnych wyników w innych spotkaniach ostatniej kolejki.

2011/2012: Lech Poznań – Korona Kielce 1:0

Po październikowej przerwie na kadrę lechici wygrali 1:0 po główce w drugiej połowie Grzegorza Wojtkowiaka, który wykorzystał wówczas dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Dzięki tamtemu zwycięstwu nad Koroną w Poznaniu zespół Kolejorza został wtedy liderem Ekstraklasy.

2012/2013: Lech Poznań – Korona Kielce 2:0

Na koniec sezonu 2012/2013 lechici tym razem nie pokonali Korony u siebie 4:0 tylko 2:0. Ozdobą tego spotkania po którym poznaniacy odebrali pierwsze w historii klubu srebrne medale za wicemistrzostwo Polski było cudowne trafienie Gergo Lovrencsicsa. Kariery sportowe zakończyli wówczas Piotr Reiss oraz Ivan Djurdjević, który sam otworzył wynik tego meczu.

2013/2014: Lech Poznań – Korona Kielce 2:0

Po kilku miesiącach od meczu wygranego 2:0 lechici znów pokonali u siebie kielczan tym samym rezultatem. Krótko po kompromitacji z Żalgrisiem poznaniacy zwyciężyli po trafieniach Łukasza Trałki oraz Vojo Ubiparipa w pierwszej połowie. Klub obniżył wtedy ceny biletów, więc na Bułgarskiej zjawiło się grubo ponad 20 tysięcy ludzi.

2016/2017: Lech Poznań – Korona Kielce 1:0

Pod koniec 2016 roku Lech kolejny raz ograł u siebie Koronę bez straty gola. Po wyrównanych, ciekawych zawodach pełnych wielu okazji skuteczniejsi byli gospodarze, którym zwycięstwo w 81 minucie ładnym strzałem zapewnił Dawid Kownacki.

2016/2017: Lech Poznań – Korona Kielce 3:2

Pod koniec kwietnia 2017 roku w 1. kolejce grupy mistrzowskiej 2016/2017 i krótko przed finałem Pucharu Polski lechici wygrali z Koroną w Poznaniu 3:2. Po golach poznaniaków ekipa „Koroniarzy” umiała odpowiedzieć za sprawą trafień byłych piłkarzy Kolejorza – Mateusza Możdżenia oraz Jacka Kiełba przez co do przerwy był remis 2:2. Lech zwyciężył 3:2 dzięki bramce z karnego Marcina Robaka w ostatnich minutach spotkania.

2017/2018: Lech Poznań – Korona Kielce 1:0

Jesienią 2017 roku na Bułgarskiej lepsze optyczne wrażenie sprawiała Korona, jednak to Lech zwyciężył 1:0. Wygraną gospodarzom golem w pierwszej połowie zapewnił Łukasz Trałka, który zdobył bramkę głową po rzucie rożnym.