UYL: Lech – Hertha 2:3

O godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek rewanżowego meczu I rundy ścieżki mistrzowskiej UEFA Youth League sezonu 2018/2019, pomiędzy zespołem Lecha Poznań a drużyną Herthy Berlin. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

15:20 – Witamy z Bułgarskiej. Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto z Bułgarskiej. Tym razem relacjonujemy rewanż juniorów z Herthą.

15:20 – Od godziny poniżej są składy. Lech nie gra w najsilniejszym składzie. W Hercie 3 podstawowych graczy na ławce.

15:25 – Od kilku minut trwa rozgrzewka. Na 3 trybunie na razie około 150 osób.

15:25 – Multimediów na żywo szukajcie jak zwykle na naszym profilu na Twiiterze. W relacji będziemy je umieszczać dziś trochę później.

15:45 – Obie drużyny zakończyły już rozgrzewkę. Przypomnijmy, że Lech potrzebuje do wansu wygranej 3:0 lub 4:1.

15:46 – Spiker czyta składy. Za 15 minut zaczynamy.

15:47 – Sheriff – Gabala 1:3 na kilka minut przed końcem. Kolejorz w razie awansu zagrałby w listopadzie z Mistrzem Azerbejdżanu.

1 min. – Ruszyli. Lech w tradycyjnych strojach, Hertha na czerwono-czarno.
3 min. – Lech od początku chce atakować.
4 min. – Zablokowany strzał aktywnego od początku Sobola.
7 min. – Zablokowany strzał Jastrzembskiego z lewej strony. Było groźnie.
9 min. – Doskonałe podanie Sobola do Bartkowiaka. Niestety nasz piłkarz nie opanował piłki w polu karnym. Tu powinien być gol.
13 min. – Setka gości! Ngankam strzela, broni Przybysz.

16 min. – Niestety 0:1. Przybysz obronił pierwszy strzał z bliska, ale wobec dobitki Ngankama był już bezradny.
21 min. – Gra poznaniaków nie wygląda za dobrze.
25 min. – Po strzeleniu gola przez Niemców tempo meczu mocno spadło.
28 min. – Sobol przewrócił się w polu karnym. Nie było jednak faulu.

34 min. – Od kilkunastu minut gra toczy się głównie w środku pola. Lech nie ma pomysłu na grę, Hertha jest dobrze ustawiona.
36 min. – Płaski strzał z problemami broni Przybysz.
37 min. – Jest już 0:2. Płaski strzał Ngankama wtoczył się do siatki tuż przy lewym słupku Przybysza.
40 min. – Ten mecz wygląda zupełnie inaczej niż pierwszy. Tutaj Hertha jest 2 razy lepsza.
41 min. – Jastrzembski faulowany po szybkim rajdzie… karny.
41 min. – Przybysz broni płaski strzał. Nadal 0:2.
45 min. – Do przerwy 0:2, w dwumeczu 0:4.

50 min. – Trzy strzały Lecha w tym niecelny, celny i słupek Sobola. Nic nie wpadło.
53 min. – Nadal atakuje Lech. Chce strzelić chociaż gola.
54 min. – Poprzeczka ratuje Herthę.
56 min. – Hertha zdobywa kolejnego gola, jednak ze spalonego.
57 min. – GOL! Sobol trafia z bliska na 1:2 po asyście Nowaka.
58 min. – Już 3:1 dla Herthy po kolejnej szybkiej akcji.

67 min. – Mecz w II części otworzył się jeszcze bardziej. Hertha i tak już awansowała, obie drużyny atakują.
69 min. – Tupaj trafia prosto w bramkarza!
73 min. – Niecelny strzał Sobola z rzutu wolnego.
75 min. – Obroniony groźny strzał Tupaja.

76 min. – GOL! Skrzypczak ładuje piłkę do bramki Herthy!
81 min. – Po dośrodkowaniu Zimmera Sobol strzela minimalnie obok słupka.
83 min. – Niegroźny strzał z dystansu Gozursirina.
89 min. – Janiak zmarnował doskonałą okazję na wyrównanie.
90 min. – Sędzia doliczył do drugiej połowy 3 minuty.
90+3 min. – Koniec spotkania rewanżowego. W Poznaniu przegrywamy 2:3, a w dwumeczu ulegamy Herthcie 2:5.

KKS Lech Poznań – Hertha BSC Berlin 2:3 (0:2)

Bramki: 57.Sobol 76.Skrzypczak – 16 i 37.Ngankam 58.Albrecht

Asysty: 1:2 – Nowak, 2:3 – bez asysty

Żółte kartki: Sobol, Janiak, Skrzypczak – Ngankam, Ernesto

Sędzia: Catalin Gaman (Rumunia)

Widzów: ok. 500

Lech: Przybysz – Zimmer, Skrzypczak, Andrzejewski, Smajdor – Janiak, Norkowski, Kryg (60.Białczyk), Bartkowiak (46.Tupaj), Nowak (60.Karbownik) – Sobol (84.Burman).

Rezerwowi: Drażdzewski, Bieniek, Klimek, Tupaj, Karbownik, Białczyk, Burman.

Hertha: Klatte – Tamim (63.Weber), Baak, Ernesto, Kastrati – Krebs, Albrecht (63.Gurschke), Michelbrink (80.Nerlich) – Ramić, Ngankam (46.Werthmuller), Jastrzembski (63.Gozusirin).

Rezerwowi: Palmowski, Rekik, Gozusirin, Nerlich, Werthmuller, Weber, Gurschke.