Lechici zakończyli listopadowe obowiązki w kadrach

Podczas listopadowej przerwy na mecze reprezentacji narodowych szansę gry w swoich kadrach otrzymało 4 z 5 powołanych zawodników trenujących na co dzień z pierwszym zespołem Lecha Poznań. Dla wszystkich piłkarzy Kolejorza bez wyjątku była to bardzo, bardzo dobra przerwa na kadrę.

Christian Gytkjaer w pierwszym spotkaniu Walia – Dania 1:2 nie zagrał, ale wystąpił w drugim meczu zremisowanym przez Duńczyków z Irlandią 0:0. 28-latek wszedł na murawę w 65 minucie gry notując tym samym 3 występ w kadrze Danii. Jego reprezentacja awansowała do dywizji A Ligi Narodów.

Świetne baraże są za piłkarską reprezentacją Polski do lat 21. Mimo porażki w Zabrzu 0:1 w rewanżu „biało-czerwoni” pokonali Portugalię 3:1 i awansowali na Mistrzostwa Europy. W obu spotkaniach przez 90 minut grał Robert Gumny, Kamil Jóźwiak w obu meczach wszedł na boisko po 65 minucie, natomiast Paweł Tomczyk był tylko rezerwowym.

Udany czas ma za sobą też kadra U-19, która w Irlandii Północnej rywalizowała o awans do II fazy eMME U-19. Polacy zremisowali z gospodarzami 0:0, ograli Kazachstan 4:0 i przegrali z Serbią 1:4. Zajęli 2. miejsce w grupie premiowane awansem, a każde z 3 spotkań w wyjściowym składzie zaczynał Hubert Sobol będący za każdym razem zmieniany w drugiej połowie.

Piłkarze Lecha Poznań z pierwszej drużyny w reprezentacjach – listopad 2018:

Robert Gumny (1-90 i 1-90), Kamil Jóźwiak (67-90 i 69-90) oraz Paweł Tomczyk (0 i 0)
eMME U-21, Polska – Portugalia 0:1
eMME U-21, Portugalia – Polska 1:3

Hubert Sobol (1-69, 1-72 i 1-68)
eMME U-19, Irlandia Północna – Polska 0:0
eMME U-19, Polska – Kazachstan 4:0
eMME U-19, Polska – Serbia 1:4

Christian Gytkjaer (0 i 65-90)
LN, Walia – Dania 1:2