Udana próba reanimacji trupa

O godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17, początek meczu 16. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/2019, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Wisły Płock. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

16:40 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie i przedostatnim w tym roku kalendarzowym przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej. Poniżej składy obu ekip. Wraca Makuszewski i Janicki.

16:41 – Kilkanaście minut temu obie drużyny zapoznały się z murawą. Elementy potrzebne do rozgrzewki są już rozłożone.

16:45 – Na stadionie na razie garstka osób. Na III trybunie pojedyncze osoby.

16:46 – Rok temu po 5 meczach bez wygranej 26 listopada przyjechała tutaj Wisła i Lech pokonał ją 2:1. Dziś po 4 spotkaniach bez zwycięstwa ponownie jest szansa odbić się w spotkaniu z „Nafciarzami”, którzy za kadencji nowego trenera jeszcze nie przegrali.

16:48 – Przypomnijmy, że Lech ostatni raz wygrał 20 października. Wtedy też ostatnie bramki dla Kolejorza zdobył Christian Gytkajer.

16:56 – Wisła w Poznaniu w meczu ligowym nigdy nie wygrała. Zawsze padała co najmniej 1 bramka. Dziś obie drużyny ofensywnie ustawione, na papierze zapowiada się ciekawy mecz.

16:57 – Jeśli Lech dziś wygra wtedy awansuje na 7. miejsce na którym byłby co najmniej do niedzieli. Słabo.

17:12 – Bramkarze Wisły wyszli na rozgrzewkę.

17:14 – Bramkarze Lecha też już są.

17:21 – Obie ekipy w komplecie na rozgrzewce.

17:43 – Niecałe 20 minut do meczu. Na stadionie pustki.

17:48 – Obie drużyny już po rozgrzewce. A na murawie flagi uczestników Lech Cup.

17:51 – Spiker czyta składy. Murawa wygląda jeszcze przyzwoicie.

17:57 – Hymn Lecha śpiewają kibice, Kocioł na razie pusty, ale zapełni się. Na murawie sa już obie drużyny,

18:08 – W Kotle już kibice, transparent „Wiara wystawiona na najcięższą z prób” i flagowisko.

18:18 – Na stadion dojechali kibice Wisły Płock.

2 min. – Rajd Makuszewskiego zakończony za wysokim dośrodkowaniem i zbyt lekkim strzałem Kostevycha.
6 min. – Płaski strzał wyłapuje Burić.
8 min. – Na razie niewiele się dzieje. Widać jedynie, że obie drużyny chcą grać ofensywnie.
11 min. – Mecz na chwilę jest przerwany z powodu serpentyn.
15 min. – Już grają. Przerwa trwała 5 minut.

18 min. – Strzał Jevticia z wolnego obok słupka.
22 min. – Fatalna interwencja Buricia, który wypuścił piłkę z rąk. Na szczęście uderzenie Furmana było bardzo złe.
27 min. – 3 strzał w tym meczu, 2 Lecha i 1 niecelny. Źle uderzył Gytkjaer.
29 min. – Nic się nie działo aż tu gol. 0:1.
29 min. – To już kolejna bramka stracona przez Lecha Poznań w tym sezonie po stałym fragmencie gry.

31 min. – Słupek ratuje Lecha! Co oni robią?!
36 min. – Obrona Lecha nie istnieje. Chaos, chaos, chaos, do tego elektryczny Burić.
39 min. – Niecelny strzał Jevticia po podaniu z lewej strony Gytkjaera.
40 min. – Dahne świetnie broni główkę Gytkjaera!
45 min. – Jeszcze 5 minut tej połowy.
45+2 min. – GOL. Ładna akcja Lecha, piłkę odegrał Gytkjaer i Jevtić płaskim strzałem zdobył gola. 1:1.
45+4 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Gytkjaer ładuje piłkę pod poprzeczkę! 2:1! CUDOWNY GOL!
45+5 min. – Do przerwy 2:1. Zabójcze 2 minuty Lecha w doliczonym czasie.

47 min. – Kapitalna interwencja Buricia po uderzeniu Furmana z wolnego. Mało kto by to wybronił.
58 min. – Bardzo spokojny ten kwadrans. Niewiele się dzieje.
60 min. – Zablokowany strzał Jevticia po którym nie ma rożnego.

67 min. – Lech gra coraz więcej z kontry. Chyba za mocno zaczyna się cofać.
71 min. – A teraz dla odmiany więcej zaczął atakować Lech. Poznaniacy mają dużo miejsce w środku pola.
74 min. – Brakuje strzałów ze strony obu ekip.

78 min. – Nadal nie ma strzałów. Lech musi grać czujnie, bo ten wynik nie jest bezpieczny a Wisła gra już na 2 napastników.
81 min. – Kostevych dobrym wybiciem piłki zatrzymał groźną akcję rywala. Ufff.
86 min. – Ucierpiał Tiba. Groźnie to wyglądało, ale będzie grał dalej.
89 min. – Będzie nerwówka do końca.
90 min. – Jeszcze 4 minuty.
90+4 min. – Uff. Koniec! 2:1.

KKS Lech Poznań – Wisła Płock 2:1 (2:1)

Bramki: 45+2.Jevtić 45+4.Gytkjaer – 29.Szymański

Asysty: 1:1 – Gytkjaer, 2:1 – bez asysty

Żółte kartki: Jevtić – Stefańczyk, Ricardinho, Angielski

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 8442

Lech: Burić – Gumny, Janicki, Rogne, Kostevych – Tiba, Trałka, Jevtić (74.Gajos) – Makuszewski (66.Wasielewski), Gytkjaer (90+2.Dioni), Jóźwiak.

Rezerwowi: Putnocky, Goutas, Tomasik, Wasielewski, Gajos, Amaral, Dioni.

Wisła P.: Dahne – Stefańczyk, Łasicki, Uryga, Warcholak – Rasak (76.Angielski), Furman – Varela (85.Carlitos), Szymański, Merebashvili (76.Stilić) – Ricardinho.

Rezerwowi: Żynel, Dźwigała, Stępiński, Sielewski, Carlitos, Stilić, Angielski.