Wokół meczu Lecha z Wisłą P.

Sobotni i ligowy mecz KKS Lech Poznań – Wisła Płock zakończony zwycięstwem Kolejorza rezultatem 2:1 przeszedł już do historii naszego klubu, a ten rezultat ma także przełożenie na wiele statystyk. Są to liczby przede wszystkim pozytywne. Więcej o tym i nie tylko dowiecie się poniżej.

Polepszony bilans

Lech w 29 meczu z Wisłą Płock wygrał dziś 12 raz i po raz 10 w Ekstraklasy. Kolejorz pokonał „Nafciarzy” po raz 2 w tym sezonie wynikiem 2:1.

Ogólny bilans: 12-9-8, 43:36 (29 meczów)
W Ekstraklasie: 10-7-6, 40:33 (23 mecze)
U siebie: 8-3-0, 26:14 (11 meczów)

7 z rzędu zwycięstwo

Lech wygrał w lidze 7 raz z rzędu u siebie z Wisłą. Nigdy tu jeszcze nie przegrał z tym rywalem w Ekstraklasie, a w każdym meczu przy Bułgarskiej padł co najmniej 1 gol.

Wszystkie mecze Lecha z Wisłą Płock w Poznaniu:

1994/1995, Lech Poznań – Wisła Płock 1:1
1997/1998, Lech Poznań – Wisła Płock 2:2
1999/2000, Lech Poznań – Wisła Płock 1:0
2001/2002, Lech Poznań – Wisła Płock 1:0 (I-liga)
2002/2003, Lech Poznań – Wisła Płock 2:2
2003/2004, Lech Poznań – Wisła Płock 4:1
2004/2005, Lech Poznań – Wisła Płock 4:2
2005/2006, Lech Poznań – Wisła Płock 3:2
2005/2006, Lech Poznań – Wisła Płock 0:1 (PP)
2006/2007, Lech Poznań – Wisła Płock 3:2
2016/2017, Lech Poznań – Wisła Płock 2:0
2017/2018, Lech Poznań – Wisła Płock 2:1
2018/2019, Lech Poznań – Wisłą Płock 2:1

U siebie w Ekstraklasie: 8-3-0, 26:14 (11 meczów)
U siebie ogólnie: 9-3-1, 27:15 (13 meczów)

Znów stracony gol

Lech w 12 kolejnym meczu ligowym stracił co najmniej 1 gola. Kolejorz ostatni raz zagrał na 0 z tyłu dnia 12 sierpnia. To już wiele, wiele tygodni temu.

Wygrana po ponad miesiącu

Lech wygrał pierwszy mecz od 20 października kończąc serię 4 kolejnych spotkań bez zwycięstwa (3 ligowych).

Identycznie jak rok temu

Lech rok temu 26 listopada pokonał u siebie Wisłę 2:1 (wszystkie gole padły do przerwy) i dziś było tak samo. Na dodatek ponownie w doliczonym czasie I odsłony bramkę strzelił Gytkjaer. Rok temu na stadion przyszło jednak 5 tysięcy więcej niż dzisiaj.

Zwycięstwo po kadrze

Bilans Lecha po listopadowych przerwach na kadrę od 2009 roku to: 6-3-2. Rok temu lechici zremisowali na wyjeździe z Sandecją 0:0. 2 lata temu wygrali za to przy Bułgarskiej ze Śląskiem 3:0. Dziś też udało się zwyciężyć 2:1, czyli tym samym rezultatem co po październikowej przerwie na kadrę.

Awans?

Lech po tej kolejce będzie na 7 lub 8. miejscu. W kryzysie ważna jest jednak strata do lidera, a ta nie powiększy się w ten weekend.

Lechici poprawiają liczby

Christian Gytkjaer strzelił dziś 12 bramkę w tym sezonie i zaliczył 3 asystę. W Ekstraklasie 2018/2019 ma już 7 goli, natomiast Darko Jevtić 2 trafienia.

Bez pauz

Zagrożeni pauzą w sobotę byli Marcin Wasielewski i Mihai Radut, którzy nie dostali kartki (Rumuna nie było nawet na ławce). 1 żółtko w tym sezonie ligowym ujrzał za to Darko Jevtić.

Jest źle, choć stabilnie

Po 16. kolejce punktowo Lech jest w normie. Martwi jednak wciąż duża strata do podium i lidera przed tą kolejka.

Słaby bilans sezonu

Lechowy bilans tego sezonu to na razie 10-4-10, gole: 32:31. To bilans średniaka, który dziś został nieznacznie poprawiony.

DOM: 7-1-3, 21:13 (liga 5-1-2, 15:10)
WYJAZD: 3-3-7, 11:18 (liga 2-2-4, 8:12)
OGÓŁEM: 10-4-10, 32:31

0:1 w końcu nie dało porażki

Licząc sezony od 2015/2016 drużyna Lecha przegrywała dziś 64 raz. Wygrała dopiero 6 raz. Jest postęp.

74-9-4

Lech przy wyniku 0:1
6-10-48

* – Wliczone są rozgrywki Ekstraklasy, o PP, SPP i europejskie puchary (sezony 2015/2016 – 2018/2019)