Zapaść trupa w glinie

O godzinie 18:00 na stadionie Cracovii w Krakowie, początek meczu 17. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/2019, pomiędzy zespołem Cracovii Kraków a drużyną Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

1 min. – Pierwsza akcja Lecha, dośrodkowanie Kostevycha i Pesković z problemami wyłapał piłkę.
3 min. – Druga szansa. Niecelny strzał Gytkjaera po podaniu Jóźwiaka. Tu powinien być gol.
4 min. – Odpowiedź Cracovii, ale strzał był niecelny.
7 min. – Lech stara się grać szybko i po ziemi.
11 min. – Rzut wolny dla Cracovii i niewiele brakowało, aby padł gol. Tygodnie mijają, nic się nie zmienia.
14 min. – Obie drużyny starają się grać szybko próbując czymś zaskoczyć rywala. Na razie w dobrych sytuacjach 1:1.

16 min. – Fatalny błąd wolnej, źle ustawionej obrony Lecha. Burić wybiegł do Wdowiaka, który w sytuacji 1 na 1 na szczęście nie trafił.
18 min. – Niecelny strzał Gytkjaera. Powinien bliżej podbiec.
22 min. – Teraz zły strzał Darko z wolnego. Pachniało golem.
28 min. – Niby Lech próbuje, lecz niewiele z tego wynika. Sporo niedokładności, złych wyborów.

35 min. – Od paru minut mało się dzieje.
38 min. – Interwencja Buricia ratuje Lecha przed utratą gola. Obrona coraz mocniej się pogubi.
41 min. – Cracovia od kilkunastu minut dominuje. Lech nie ma pomysłu na grę.
45 min. – Fatalny 3 kwadrans w wykonaniu Lecha. Dramatyczna gra, wynik sprawiedliwy.

48 min. – Złe zagranie Kosti do Gytkjaera. Duńczyk nic nie mógł z tego zrobić.
55 min. – I się zes… 1:0 dla Cracovii. Wdowiak uciekł obronie, Wasielewski nie dał rady, gospodarze prowadzą.
60 min. – Lech nie istnieje. Nawałka schowany, wystraszony, nie ma kontroli nad zespołem. Cracovia oddała kolejne 2 groźne uderzenia.

65 min. – Prostopadłe podanie do Gytkjaera od Tiby. Nie ma gola, Pesković broni.
70 min. – Mało się dzieje. Lech nie ma pomysłu na grę.
76 min. – W grze Kolejorza jest coraz więcej nerwowości. Dobrych sytuacji jak na lekarstwo.

80 min. – Znów stały fragment dla Cracovii, znów pachniało golem. Ehh.
85 min. – Fatalny strzał Amarala po zejściu z piłką do środka.
90 min. – Za chwilę koniec. Lech będzie tracił aż 13 punktów do lidera i 7 do podium. To także prawie koniec.
90+3 min. – Pesković broni strzał Gytkjaera. Po chwili Tomczyk uderza tylko w boczną siatkę.
90+4 min. – Koniec. Wszyscy Kolejorzowi już odjechali.

MKS Cracovia Kraków – KKS Lech Poznań 1:0 (0:0)

Bramki: 55.Wdowiak

Żółte kartki: Gol – Tiba

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 4261

Cracovia: Pesković – Rapa, Dytyatev, Datković, Siplak – Gol, Dąbrowski (55.Dimun) – Ferraresso, Hernandez, Wdowiak (90.Strózik) – Cabrera.

Rezerwowi: Stępniowski, Helik, Pestka, Dimun, Strózik, Budziński, Zenjov.

Lech: Burić – Wasielewski, Janicki, Vujadinović, Kostevych – Trałka, Tiba – Makuszewski (66.Amaral), Jevtić (66.Gajos), Jóźwiak (83.Tomczyk) – Gytkjaer.

Rezerwowi: Putnocky, Goutas, De Marco, Cywka, Gajos, Amaral, Tomczyk.

Kapitanowie: Gol – Tiba

Trenerzy: Probierz – Nawałka

Stan murawy: Dobry (równa płyta boiska)

Pogoda: +2°C, pochmurno

113 komentarzy

1. Dula pisze:

No to czekamy. Uczucia mieszane. Mecz jest taką niewiadomą, że trudno cokolwiek sensownego napisać.

2. Dula pisze:

Zestawienie obrony mnie osobiście rozjebało. Na sto prób nigdy tak bym nie obstawił. Teraz to ja już nic nie wiem.

3. Pawelinho pisze:

Ohoho Vujadinovic z Janickim w defensywie nie wróży nic dobrego. Reszta nawet ujdzie jeżeli chodzi o pomoc i atak Lecha w tym meczu.

4. Pawel68 pisze:

Rogne się rozsypał i znowu doświadczenia…Naj…stoperów ostatniego 25 lecia będzie znowu bronił.Brak słów!

5. Didavi pisze:

Vujadinovic z Janickim?!?! Koszmary wracają.
    Nie wiem jak, ale musimy to wygrać.
    Pokłady nadziei w Gytkjaerze.

6. Przemo33 pisze:

Vujadinović w składzie, a Rogne nie ma nawet na ławce? Nic z tego nie rozumiem. Mam tylko nadzieję, że Nawałka wie co robi. Co do reszty składu to jest OK. Wystarczy skromne 1-0 dzisiaj. Styl nie jest istotny. Liczą się tylko 3 punkty.

7. Legat79 pisze:

Jak się Rogne znów rozsypał to co Nawałka ma zrobić? Kupno stopera to priorytet na zbliżające się okienko!
    Oby dali rade dzisiaj to wygrać!

8. fox pisze:

Coś się musiało z tym Rogne wydarzyć albo fiknął Nawałce,albo jakieś sprawy osobiste,albo?Niestety nie wiemy tego.Raczej nie sprawy zdrowotne bo redakcja już wcześniej wiedziała,że on nie zagra mimo,że Nawałka mówił no konfie ,że oprócz Gumnego wszyscy zdrowi.Janicki i Vuja dobrze to nie wróży.

9. Bart pisze:

Vujadinović z Janickim, a na dokładkę sędziuje Marciniak. Kurwa jaka kumulacja.

A swoją drogą to co z Rogne? Klejnot Rehasportu znowu się połamał?

10. Radomianin pisze:

Rogne i Gumny kontuzje i już strach jak sie patrzy na defensywę. Goutas musi byc naprawdę niewypałem jeśli takiego słabiaka i drewno jak Vuja nie potrafi wygryźć ze składu. No nic. 2 do 1 dla nas. Nie możemy przegrać. Będzie dobrze 🙂

11. Cinek pisze:

W ramach cyklu „oko na grę” obserwowany będzie Vujadinović?

12. KubaKKS pisze:

Witam oby były dzis 3 pkt. Para stoperów lekka groza ,ale rok temu byłem fanem Vuja , ale po tych rozegranych meczach to … DO BOJU KOLEJORZ ! ! !

13. J5 pisze:

No to mamy dziś drewnianą parę stoperów i bez Gumnego. Trzeba będzie strzelić więcej niż się straci. Znowu horror nas czeka

14. Dula pisze:

Środek obrony wali babole za babolem. Trałka do asekuracji nie nadąrza, Tiba w defensywie jest słaby. Jak boczni będą schodzić do asekuracji to dziury na bokach, bo Jóźwiak i Maki nie zdąrzą. Na zero z tyłu to raczej nie zagramy. Jeszcze ten Marciniak. Trzeba liczyć na atak.

15. tomasz1973 pisze:

Mieli być wszyscy zdrowi, więc co jest znowu z Rogne? Szklanka pękła w poprzek, czy wzdłuż? To samo z Gumny, temu co ?

16. klaus pisze:

Michu 73 Gytkier juz pokazał klasę w pierwszej minucie

17. El Companero pisze:

może Nawałce nikt nie podpowiedział, ze Janicki i Vujo są tacy słabi? : ) A może trener chce już dziś się przekonać czy ich wywalić w grudniu?

18. Peterson pisze:

19. smigol pisze:

Janicki…. Ja pierdole!!!

20. Grimmy pisze:

Jevtić wraca do życia? Nawet biega szybciej…

21. anonimus pisze:

na razie taka nudą wali że sobie coś mocniejszego chyba strzelę….

22. fox pisze:

Na razie słabiutko to wygląda.Żadnej taktyki masa nie dokładności.Gytkier bez celownika.

23. El Companero pisze:

już bym dwie zmiany robił bo nic się nie rusza : Cywka i Amaral za Jóżwiaka i Makiego lub Gytkjaera

24. MaPA pisze:

Jak na razie gramy jak potencjalny spadkowicz.Aby nie przegrać.O wyniku może zdecydować przypadkowa bramka.Oby dla nas.

25. mr_unknown pisze:

Takiego meczu się spodziewałem. Środek obrony słaby ale nie mam przekonania, że Goutas byłby lepszy.

26. Grimmy pisze:

Ile trzeba odczekać, aby zacząć używać argumentu: „Grają na zwolnienie Nawałki”? To tak w kontekście pudła Gytkjaera z pierwszych minut.

27. J5 pisze:

Na razie wygląda to jakby graly dwie wyrównane drużyny, sąsiedzi z tabeli. Lech równa do strefy spadkowej

• Pawelinho pisze:

Mecz wyrównany, ale dwóch przeciętnych drużyn i tak niestety wygląda poziom spotkania Cracovii z Lechem.

28. tomasz1973 pisze:

Boooże co za nędza!

29. Radomianin pisze:

Stopery poziom okręgowej nadal…. a mecz bardzo nudny. Nic sie nie dzieje i na tym mozna skończyć komentarz 1 połowy . ADAM wez ich obudź w tej szatni bo zasypiam!dobrze ze 3 piwa mam….to troche poprawia nastroj w ciagu ostatnich 50 minut..

30. fox pisze:

Póki co nie ma żadnej różnicy między Lechem Ivana a Lechem Adama.Wie,wiem pierwszy mecz ale coś powinni pokazać.

31. Michu87 pisze:

Niestety, ale mecz wyrównany ;/ Widać, że skrzydła są bez formy Maki i Jóźwiak cień zawodnika. Szkoda, że nie ma Gumnego bo Wasielewski to nie ten poziom.

32. anonimus pisze:

Lech miał 1 szansę, Cracovia podobnie więc remis sprawiedliwy. Słabiutko Janicki i 2 skrzydłowych Jóźwiak i Makuszewski.. Nic to zobaczymy co Nawałka wymyśli na 2 połowę

33. Ja pisze:

Liczyłem na więcej. Organizacja gry wygląda trochę lepiej ale nic z tego nie wynika.

34. tomasz1973 pisze:

Nie dość, że nędza, to za chwilę Janicki z Vujacośtam zapierdolą bramkę.

35. Grimmy pisze:

Za Żurawia to Lech grał…:(

• mario pisze:

bardzo bym chciał, żebyś miał rację, ale z taką grą tych 12 punktów będziemy oglądać jak świnia niebo. Niestety.

• MaPA pisze:

No,ale to już tak dawno..:-)

• Grimmy pisze:

@MaPA,
      To nie Lech gra tak słabo, to Cracovia taka mocna dzisiaj 😉
      @mario,
      Chyba zbyt optymistycznie podszedłem do tematu. Niestety. Może uda się wcisnąć jedną bramkę…

36. KONIN84 pisze:

2 dobre akcje w 45 minut no no progres jak się widzi. Jak ten mecz skończy się dla nas remisem będzie dobrze.

37. arek z Debca pisze:

Nawalka nic tu nie pomoże. Połowa zespołu to jest poziom drugiej i pierwszej ligi. Dograć jakoś ten sezon, może się uda wymęczyć jakoś awans do ósemki a na sezon 19/20 budować nowa drużynę bez Tralek, Gajosow, Janickich, Vujadinovicow, Radutow itd itd…

38. rafik2a4 pisze:

Pewnie muszą stracić bramkę żeby zaczeli grać. Oby nie.

39. Pawelinho pisze:

1:0 dla Cracovii, która gra równie przeciętnie jak Kolejorz, ale jest w tym momencie skuteczniejsza. Oczywiście jak zwykle defensywa dała popis nieporadności.

40. anonimus pisze:

i Wdowiak strzelił bramkę dla Cracovii. Granie parą stoperów Janicki Vujacośtam to prośba o wpi..l

41. Michu87 pisze:

Jprd bez komentarza.

42. tomasz1973 pisze:

A Wasielewski biegnie 20 m obok zawodnika jak pizda i nic nie robi!
    Nawałka obuć się, bo zaraz rozpoczniesz od gongu.

43. Peterson pisze:

Czyżby forum ogarniało że Nawałka to słaby trener który jechał na farcie? Najwyższy czas !

44. Michu87 pisze:

Masakra, nie wymagałem cudów w pierwszym meczu, ale grają jeszcze gorzej i to z kim z cienką Cracovia ;/ Boziu nie wiem czy te dwa treningi dziennie to tak wiele, że oni snują się po boisku. Nawałka rób zmiany bo Jevtić już człapie.

45. mr_unknown pisze:

Jóźwiak jest tak bez formy że aż przykro patrzeć.

• koles z gostynskiego pisze:

Dokładnie Jóźwiak i Wasielewski niestety najgorsi na boisku, bo Janickiego trzeba zaliczyć do chłopaków podających piłki raczej – bez obrazy chłopaki

Makuszewski też jest totalnie bez formy. Zresztą jak cały Lech w tym półroczu.

• mr_unknown pisze:

Makuszewski też, własciwie to o obu miałem napisać od razu.

46. mr_unknown pisze:

Duński pastuch druga setka spartaczona

47. arek z Debca pisze:

A jednak trup jest trupem a Nawalka nie szamanem.

48. Michu87 pisze:

Nawałka pewnie sobie myśli, jprd nie myślałem, że takie pizdy mam w zespole.

49. tomasz1973 pisze:

Jevtic–zawodowy piłkarz, który ma siłe do gry przez 15 min, a po 60 zdycha na boisku! Po chuj nam tacy piPkarze?

50. Peterson pisze:

Przestańcie usprawiedliwiać Nawałkę. Wzięliśmy słabego lecz medialnego trenera którego już Lewandowski nie ratuje

No właśnie i o tym pisałem, mówiąc, że to wywalone pieniądze.

• Siodmy majster pisze:

Ja też pisałem .Kurwa mać, za Adasia z dworzanami byłby normalny np. niemiecki trener.

51. koles z gostynskiego pisze:

Pastuszek Amaral też po 5 minutach biega jak zajechany 1,5 mln oiro w błoto

• anonimus pisze:

kolego ale On nie kosztował 1,5 mln euro…

A kto to kolego wie? Ty wiesz?

przewijało się tu i tam że kosztował poniżej 1 mln euro

Przewijało się też, że kosztował 1,5 mln 🙂 więc nie mówmy już o przewijaniu. Podałem jedną z kwot, a jaka jest prawda nikt nie wie i nie ma się co czepiać.

52. arek z Debca pisze:

Mieli 2 treningi na dzień to teraz zdychają. Nie przyzwyczajeni do normalnej pracy.

53. Michu87 pisze:

Jak ważna jest inteligencja w piłce, jak tak patrzę na tych baranów którzy bezmyślnie latają i bezsensu podają ;/ to aż mnie kurwica bierze.

54. Dula pisze:

Żenady cd. Nic, nic nie grają. Sezon stracony.

55. mr_unknown pisze:

Źle to wygląda, może nawet bardzo źle. Nie objedzie się bez wietrzenia szatni.

56. Dula pisze:

The end

57. Dula pisze:

Fin

58. Pawelinho pisze:

Przeciętności ciąg dalszy natomiast przed Nawałką bardzo dużo pracy z przeciętnymi kopaczami, których ma obecnie Lech w swoim składzie za co odpowiada oczywiście piotruś nigdy się poddam rutek.

59. mr_unknown pisze:

Nie zdziwiło mnie, że to akurat Tomczyk przestrzelił.

No mnie też -moim zdaniem obecna forma wszystkich wychowanków grających w pierwszej drużynie to jest obraz nędzy i rozpaczy.

60. tomasz1973 pisze:

Przegrywamy z Crocovią…ile jeszcze razy damy przełamać rywala jakąś serię w tym sezonie?
    Ale jak ma być inaczej, jak na boisku gra jako tako tylko Thiba? Gytkier zawala 2, a w zasadzie nawet 3 b.dobre sytuacje, skrzydła to jakaś porażka, Wasielewski zagrał na swoim poziomie, czyli III liga, rozegrania nie ma, stoperzy bieda z nędzą, a trener nie wie kiedy i kogo zmienić.

61. anonimus pisze:

Przegrać z taką zbieraniną kopaczy którzy nie potrafią sklecić normalnej akcji to wyższa szkoła jazdy. Pochwalić można Tibę, może Trałkę i Jevtica. Gytkjaer 3 setki spierdolone. Makuszewski nie umie grać w piłkę od czasu kontuzji. Janicki, Vujacośtam to sabotaż w czystej postaci. Jóźwiak i Kostevych zjazd formy na maxa..Ależ dziadostwo

Jevtica? No tak jeżeli chcesz oceniać zawodników umiejących grać 15-20 min, to jak najbardziej.

wolę Jevtica przez 20 minut miż Makuszewskiego przez 70. Przynajmniej coś się dzieje z przodu

A ja wolę porządnego grajka, któremu sił starcza na 95 min gry. nie dla Jevticia i nie dla Makuszewskiego.

62. rafik2a4 pisze:

Żal było patrzeć na to marne widowisko.
    Pewnie piłkarzyki myślały, że AN sam wygra im mecz. A tu zamiast okrągłego stołu potrzeba bata.

63. arek z Debca pisze:

Rutki i Gargamele, do czego to doprowadziliscie swoją debilną polityką….Brawo wy.

64. Michu87 pisze:

Myślałem, że już nie zobaczę takiego gówna jak za Djuke, jednak myliłem się 🙁 Te stado baranów nic nie myśli na tym boisku. Skupmy się, żebyśmy doczłapali jakoś do tego 8 miejsca.

65. kilo82 pisze:

O ja pierdolę, to jest jakiś dramat… Wiadomo, pierwszy mecz, trzeba czasu na spokojną pracę itd., ale wyglądało to bardzo, bardzo słabo, najgorszy debiut trenerski w ostatnich latach.

66. foxi85 pisze:

Czy my faktycznie aż takie wielkie „piłkarskie” ścierwo mamy w Poznaniu ;(

67. KONIN84 pisze:

No i nawet remisu nie wywalczyli. Po tej kolejce pewne są już 2 sprawy z ligi poleci Sosnowiec i ponownie my bez Mistrzostwa. Pytanie czy wisłą dogra do końca i czy ktos z dwójki jaga lechia odbierze MP legii.

68. Michu87 pisze:

Może jednak ten Żuraw mógł zostać? 😀 a tak serio Nawałce na konfie już nie będzie tak do śmiechu bo teraz sam na własne oczy widzi jak chujowy jest Lech od kilku lat. ;/ nic tu nie gra od strony sportowej. Co z tego, że infrastruktura jest na poziomie klubu z zachodu. Jak ludzie pracujący tutaj są tylko po to, aby odbębnić robotę i iść do domu i to samo tyczy się piłkarzy. Jak zarząd dalej będzie robił z klubu zieloną wyspę dla emerytów i kalek to tutaj długo nie zobaczymy wyników sportowych.

69. Ekstralijczyk pisze:

Dzisiaj Cracovia jak najbardziej zasłużyła na zwycięstwo.

Grała prosta piłkę z determinacja aby zdobyć komplet punktów.

Lech dzisiaj zagrał chujowiznę. O wiele słabiej to wyglądało niż za Żurawia.

70. piotrx pisze:

Ambicji wystarczyło na 20 minut. Piłkarskie miernoty pokazały się od swojej „najlepszej” strony. Ta drużyna, ta szatnia przesiąknięta się bylejakością i minimalizmem. Nawałka musi zrobić porządki, tylko już po pierwszym meczu „nieco” się o to obawiam skoro widzę na boisku Janickiego z Vujadinovicem, obok Raduta, dwóch największych parodystów w tej drużynie.
    Tu się nic nie składa. MKD jak dla mnie trwa i nic nie wskazuje na to aby szybko się skończyło.

71. Legat79 pisze:

No cóż ten sezon to już dupa choć niby takie rzeczy ta liga widziała ale trzeba być realista! Zima wietrzenie szatni i to mocne. Drugi budżet w lidze a u Nas jeden kontuzja drugi sprawy przemęczeniowe i zostajemy z gościem który niedawno biegał w III lidze bo nie potrafił załapać się w pierwszej lidze i spadkiem po NB który od sierpnia nie grał i odrazu wskakuje do jedenastki! Brawo Pietrek!!!!! Ciarki mnie przechodzą gdy przypomnę sobie jak opowiadali, ze Vuja obserwowali jak jeszcze grał w Serbii potem już go nie było ich na niego stać i nagle że trafiła się mega okazja chłop ograny w Laliga! Blebleble! Goutas to samo jak musi być dobry skoro wygryza go ze składu gość który ponad dwa miesiące się leczył???ten Ku…. scauting to mega farsa. W dupie mam które miejsce zajmiemy już w tym sezonie( ehhhh że to pisze!) byle AM rozjebał ten układ i poukładał to na nowo! Innej nadzieje już chyba nie ma! Dalej tak być nie może!

• piotrx pisze:

Niestety wg mnie AN nic nie rozjebie 🙁 te kurewskie układy Rutkowskich go zniszczą. Ale bądźmy szczerzy, wynegocjował sobie z tymi głupkami bajeczny jak na polskie warunki kontrakt i może mieć się pobawić w trenera. Że tym przepłaconym wkładom do koszulek nie jest tak po ludzku wstyd.

72. mr_unknown pisze:

Do rozpoczecia rundy wiosennej nie zmierzam się wkurwiac. Wtedy dopiero można oceniać czy coś się zmieniło w szatni i na boisku.

73. Siodmy majster pisze:

No i się usrało kakao.Nie mam zamiaru pisać po pierwszym meczu ” a nie mówilem ” choć ciśnie mi się to na klawiaturę .Mam przykre wrażenie ,że moje bręczenie po zatrudnieniu Nawałki może okazać się prorocze.Bo Adam Nawałka nie pomoże !!!Na te koszmarne parówy może podziałać tylko i wyłącznie takie skonstruowanie umów aby nie opłacało im się zwalniać kolejnych trenerów.To jest jakaś kurwa sekta ,która uwiła sobie cieplutki kurwidołek w Kolejorzu i za żadne skarby nie dopuści aby warunki pobytu w tym luksusowym sanatorium miały się zmienić na gorsze . Czyli ,że za sowitą zapłatę te nędzne piłkarskie popłuczyny miałyby zacząć PRACOWAĆ .Żadnej pracy oni nie zamierzają wykonywać natomiast szmal ma płynąć na konta tak długo , dopóki kontrakt im to gwarantuje. Kurwa mać !!! Czy naprawdę nie można tak napisać umowy żeby taki chuj posrany jeden z drugim nie miał co do gara włożyć jeśli będzie udawał ,że gra i trenuje ? Czy to przypadek ,że piłkarze ,którzy przed przyjściem do nas( za często grubą kasę ) świetnie grali ( i właśnie dlatego zostali sprowadzeni ) , a po założeniu koszulki Kolejorza jakby szlag ich trafiał ? Przykłady- Amaral , Tiba, Djoum, Dolha , Holman , Gajos ,Claasen, Micanski . Czy to też przypadek ,że gracze od nas odstrzeleni często zaczęli dobrze grać ? Przykłady-Drygas , Kiełb , Robak , Djoum , Formella , Koljić. Co jest nie tak w tym klubie ? Kto i dlaczego popełnia wciąż takie same idiotyczne i żenujące błędy? Dlaczego chorobliwie skąpi właściciele klubu od lat wywalają miliony euro w błoto ? Piszę o tym od zawsze ,że w Lechu problemem nawet nie jest skąpe łożenie kasy na klub , ile bezmyślne i karygodne marnotrawstwo. Ile już było chybionych transferów , ile kalek futbolowych zakupionych do składu , ilu żałosnych trenerów zatrudnionych tylko po to by ich zwolnić i wypłacać odprawę ? I wreszcie ilu już było bezczelnych leniwych kopaczy , którzy potrafią grać ale kiedy widzą ,że grać nie muszą a szmal i tak popłynie TO KURWA PO PROSTU NIE GRAJĄ !!!!

• arek z Debca pisze:

Kiedyś był artykuł o tym ile milionów agenci zarabiają na Lechu, bodajże najwięcej ze wszystkich klubów. To daje do myślenia.

74. Didavi pisze:

Game over.
    Oni mają jakieś blokady umiejętności i mentalne ściany w głowie których nie można niczym rozbić. Oni przegraliby na orliku z chłopakami, którzy zebraliby się w drużynę godzinę przed meczem.
    Każda zbieranina kopaczy przełamuje się właśnie na nas.
    Nawałka zacznij czyścić. 3 mecze dla młodych, sezon i tak stracony. A zimą w tej szatni musi jakiś granat wybuchnąć, żeby towarzystwo rozgonić. Na te przegrane ryje już patrzeć się nie da.

75. kbic pisze:

Nie wiem czego oczekiwaliście, wiadome że po treningach jakie mieli szału nie będzie, żaden trener nie jest czarodziejem więc trzeba czekać do wiosny. Oby wietrzenie szatni było porządne.

76. Alcatraz pisze:

Mecz fatalny!
    Niby poprawa organizacji gry w obronie ale tylko do pewnego momentu, później coraz to bardziej zaznaczała się przewaga fizyczna Cracovia.
    Ogólnie mecz walki na jednego gola.
    Sporo u nas nazwisk na minus: Gytkjaer szczególnie za tą sytuację w 3 minucie, ale miał też kilka innych mniej klarownych, Jevtic za brak kondycji , Wasielewski , kompletnie pozbawiony atutów, przegrywał wszystko w ofensywie jak i defensywie no i gol.

Jakoś nie rozumiem zmiany stoperów , może jakoś źle dzis nie zagrali ale Vujadinovic jest elektryczny i skóra mi cierpnie jak jest przy piłce, Janicki trochę lepiej jak miesiąc temu ale do pewności daleko.

77. Wlkp. pisze:

Powstrzymywałem się dość długo od komentowania sytuacji Lecha Poznań ale dziś już nie zdzierżę:

1. Jakiego by w Poznaniu trenera nie zatrudnić to z większością tych przeciętnych trzecioligowych grajków nic nie ugra.

2. Atak zaczyna się od obrony a obronę od ataku. Panie zmiłuj się nad nami i wybacz tym którzy kupili do Lecha Janicniegram i Vujacośtam. Ten klub potrzebuje nie jednego ale trzech klasowych stoperów.
    Przez frywolne zagranie Janicniegram o mało nie straciliśmy bramki, ci stoperzy są w stylu ,,o jej byle nie do mnie ta piłka, o udało mi się przyjąć, ojeju odegram dla bezpieczeństwa do tyłu”, przecież to woła o pomstę do nieba.

3. Przyjmuje do wiadomości, że to ustawienie 4 obrońców z czego tylko Kostia jako jedyny podstawowy zawodnik bo reszta to wymuszone zmiany przeciążeniem-przemęczeniem Gumnego i chorobą Rogne.

4. Tiba mam nadzieje, że wróci do formy z pierwszych meczów jakie zagrał w Lechu.

5. Jevtić, gościu od 4 lat w Lechu miał tą ligę wciągnąć nosem a miał w niej fajny start i później tylko przebłyski 4-5 meczów na przyzwoitym poziomie w sezonie i długo długo nic. Należy sobie zadać pytanie czy na takim zawodniku ma sens dalej budować drużynę.

6. O atak to się osobiście nie martwię ale jeśli nie będzie wsparcia od pomocników to niestety sam Gytkjaer nie wygra nam każdego meczu. On co trzeci mecz to sam może i wygra ale Piłka nożna to sport drużynowy i jak atak zaczynamy od obrony a mamy drewnianych stoperów którzy nie potrafią wprowadzić piłki to cóż jak tu grać. No ile ten Gytkjaer może się cofać do środka boiska po piłkę i brać się za rozgrywanie. Jak dla mnie to i może mieć mecz w którym zmarnuje setkę ale w takim meczu to pozostali zawodnicy powinni wziąć odpowiedzialność za grę i zdobywanie bramek.

7. Maki – sorki no kontuzję to ty pół roku temu wyleczyłeś ile można formy szukać

8. Jóźwiak – ile można biegać i nic z tego nie wynika. Zacznij myśleć chłopie za co się nie zabierze to spierdolisz. Albo za mocno, albo za późno, albo kiks ileż można.

9. Wasielewski serducho może dla Lecha na boisku zostawi ale techniki nikt już go nie nauczy. Biegać to potrafi ale dograć, dośrodkować, podać coś ponad przeciętnego to już nie.

10. Grzech komitetu transferowego kurza ślepota – no przecież ktoś tych grajków kupił, ktoś zatrudnił, koś im płaci. Całe forum widzi co boli tą drużynę na każdej pozycji, tylko nie ZARZĄD.

11. Nawałka, daje mu czas. Jeśli wyciśnie coś z 1/3 tych grajków co ma to będzie cud, reszta wylot. Kolejorz potrzebuje do każdej formacji co najmniej po 2-3 zawodowców. Resztę nie ma co pisać bo przecież wszystko wiadomo no tylko zarząd nie wie tego. Jednym słowem graczy mamy do d..y to cóż oczekiwać – podsumować należy, że grajki robią co chcą aby nie graja w piłkę.

Nie pojmuje ile można dawać kredytu zaufania Gytkjaerowi, koleś jest jeb.aką pucharów na zdjęciach to fakt, trochę coś tam strzeli to fakt, ale k.rwa nie róbcie z tej kuternogi napastnika, bo to pomyłka nie napastnik. Z większości okazji z których strzelił gola to kilku pomocników też by strzeliła.

• Didavi pisze:

@koles z gostynskiego Którzy to pomocnicy by strzelili? Jóźwiak mający 1 bramkę. Jevtić mający 2 bramki. Makuszewski mający 0 bramek. Może Trałka, Gajos? No który? Ktoś im broni strzelać? Zobacz sobie ile asyst mają nasi pomocnicy. Łącznie 7 asyst! Wszyscy pomocnicy! Zobacz ile mieli w poprzednim sezonie. Gdbyby nie Gytkjaer. Jedyny strzelający zawodnik w tym klubie od 2 lat, to dzisiaj Cracovia by nas w tabeli przeskoczyła.

• klaus pisze:

@koleś z gostyńskiego ja też nie pojmuję. Mam Gytkiera na oku od dłuższego czasu i irytuje mnie strasznie

78. Dula pisze:

Podziwiam, że chce się wam tyle pisać. Iskierka nadziei zgasła i jak na razie szybko się nie zapali. Wszystko o kant dupy rozpier..lić. Cały miesiąc do dupy. Jak oni szybko potrafią człowiekowi zabić nadzieje.

79. 07 pisze:

Wynik, mecz totalnie mnie rozczarował. Lech w środku tabeli…. bez komentarza. Odpowiedzialni za to czyli ci najbardziej doświadczeni – jeszcze 3 mecze i wyjazd. Wyjazd z Poznania. Bez sentymentów.

80. jn pisze:

Trenera nie ma oczywiście sensu oceniać. Ale zaskoczyły mnie te wkłady do koszulek. Cracovia która zbiera lanie prawie od wszystkich a na tle Lecha o klasę wyżej… szybsi, wyprzedzają, na luzie, bez problemu odbierają piłkę i nie dają sobie łatwo jej zabrać. itp. itd.
    Zdziwiony zastanawiam się: „Za Żurawia niby próbowali a teraz im nie chce się pokazać przed nowym trenerem? Nie zależy im?” Aż mnie w końcu olśniło… Tak im się pomieszało w głowach od tego że to oni od dawna rządzą w klubie, choćby zwalniając kolejnych trenerów, że teraz nawet nie udają… przekaz jasny:
    „teee… trenerinio… zachciało ci się dwóch treningów dziennie? że to niby Myyyy mamy od rana do wieczora w klubie? No to patrz gdzie mamy ciebie, klub i całą resztę na trybunach… już cię spuszczamy…”
    Naprawdę nie wierze by jakikolwiek trener… Mourinho, Guardiola, Allegri czy inny Conte, mogliby cokolwiek zrobić z tym składem… Nie chodzi o umiejętności piłkarzy ale o ducha, mental, spojrzenie na siebie, piłkę i klub…
    Trzeba się z tym pogodzić że nie ma sensu się ekscytować i teoretyzować. Po tylu przegranych kolejna już mnie nawet nie złości. Chodzi tylko o jądro ciemności… O przyszłości klubu i Nawałki zadecyduje w pierwszej kolejności wymiana tego szrotu z szatni na piłkarzy. Jeżeli tego nie zrobi to może od razu się pakować a my zająć się czymś pożyteczniejszym niż marnowanie czasu na kibicowanie temu czemuś co pozostało z dawnego Lecha.

Świetnie napisane ale o przyszłości klubu i Nawalki nie zadecyduje wymiana szrotu, bo za ten szrot przyjdzie następny. Zadecyduje jedynie zarząd. Bez zmian w zarządzie będzie tak samo. Już Rząsa w jakimś wywiadzie palnal, że z tym składem mogą walczyć o najwyższe cele, że nie ma się co spieszyć z transferami. Śmiać się czy płakać?

81. jn pisze:

No to płakać… a jeśli śmiać to tylko:
    Niestety Lech należy do Rutkowskich i dopóki go nie sprzedadzą (a nic na to nie wskazuje) jesteśmy skazani przynajmniej na syna właściciela. Co pozostaje? Jak już gdzieś pisałem nie z umiejętnościami stricte trenerskimi wiązałem moje nadzieję na przyjście Nawałki. Ale jako człowieka z określoną pozycją i „układami” w polskiej piłce, który dodatkowo przychodzi do Lecha w takiej a nie innej sytuacji. I to sprawi że w końcu zmusi „zarząd” by przynajmniej na jakiś czas przestał się wtrącać w to o czym nie ma pojęcia i pozwolił trenerowi być trenerem.
    Co prawda jak znam życie gdyby jakimś cudem tak się stało i w końcu Lech zająłby mu należne miejsce w polskiej lidze to stare demony i tak by szybko powróciły ale to już inna kwestia…

82. inowroclawianin pisze:

To była totalna tragedia. Nic nie funkcjonowało. Ani obrona ani ofensywa. Jedynie Tiba coś grał, reszta dno totalne. Jestem ciekaw czy faktycznie wyrzuca tych zawodników, których nie chce Nawalka. Ponoć obaj bramkarze na wylocie. Cracovia zdominowała Lecha, wstyd. Lech przez cały mecz stworzył sobie 1,5 – 2 sytuacje, dosłownie.

83. KONIN84 pisze:

Jaja tylko w ogóle nie śmieszne:
    „Lech Poznań chce walczyć o mistrzostwo! Dyrektor sportowy: Nawet bez wzmocnień możemy walczyć. Zimą rewolucji nie będzie.