Zapaść trupa w glinie

O godzinie 18:00 na stadionie Cracovii w Krakowie, początek meczu 17. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/2019, pomiędzy zespołem Cracovii Kraków a drużyną Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

1 min. – Pierwsza akcja Lecha, dośrodkowanie Kostevycha i Pesković z problemami wyłapał piłkę.
3 min. – Druga szansa. Niecelny strzał Gytkjaera po podaniu Jóźwiaka. Tu powinien być gol.
4 min. – Odpowiedź Cracovii, ale strzał był niecelny.
7 min. – Lech stara się grać szybko i po ziemi.
11 min. – Rzut wolny dla Cracovii i niewiele brakowało, aby padł gol. Tygodnie mijają, nic się nie zmienia.
14 min. – Obie drużyny starają się grać szybko próbując czymś zaskoczyć rywala. Na razie w dobrych sytuacjach 1:1.

16 min. – Fatalny błąd wolnej, źle ustawionej obrony Lecha. Burić wybiegł do Wdowiaka, który w sytuacji 1 na 1 na szczęście nie trafił.
18 min. – Niecelny strzał Gytkjaera. Powinien bliżej podbiec.
22 min. – Teraz zły strzał Darko z wolnego. Pachniało golem.
28 min. – Niby Lech próbuje, lecz niewiele z tego wynika. Sporo niedokładności, złych wyborów.

35 min. – Od paru minut mało się dzieje.
38 min. – Interwencja Buricia ratuje Lecha przed utratą gola. Obrona coraz mocniej się pogubi.
41 min. – Cracovia od kilkunastu minut dominuje. Lech nie ma pomysłu na grę.
45 min. – Fatalny 3 kwadrans w wykonaniu Lecha. Dramatyczna gra, wynik sprawiedliwy.

48 min. – Złe zagranie Kosti do Gytkjaera. Duńczyk nic nie mógł z tego zrobić.
55 min. – I się zes… 1:0 dla Cracovii. Wdowiak uciekł obronie, Wasielewski nie dał rady, gospodarze prowadzą.
60 min. – Lech nie istnieje. Nawałka schowany, wystraszony, nie ma kontroli nad zespołem. Cracovia oddała kolejne 2 groźne uderzenia.

65 min. – Prostopadłe podanie do Gytkjaera od Tiby. Nie ma gola, Pesković broni.
70 min. – Mało się dzieje. Lech nie ma pomysłu na grę.
76 min. – W grze Kolejorza jest coraz więcej nerwowości. Dobrych sytuacji jak na lekarstwo.

80 min. – Znów stały fragment dla Cracovii, znów pachniało golem. Ehh.
85 min. – Fatalny strzał Amarala po zejściu z piłką do środka.
90 min. – Za chwilę koniec. Lech będzie tracił aż 13 punktów do lidera i 7 do podium. To także prawie koniec.
90+3 min. – Pesković broni strzał Gytkjaera. Po chwili Tomczyk uderza tylko w boczną siatkę.
90+4 min. – Koniec. Wszyscy Kolejorzowi już odjechali.

MKS Cracovia Kraków – KKS Lech Poznań 1:0 (0:0)

Bramki: 55.Wdowiak

Żółte kartki: Gol – Tiba

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 4261

Cracovia: Pesković – Rapa, Dytyatev, Datković, Siplak – Gol, Dąbrowski (55.Dimun) – Ferraresso, Hernandez, Wdowiak (90.Strózik) – Cabrera.

Rezerwowi: Stępniowski, Helik, Pestka, Dimun, Strózik, Budziński, Zenjov.

Lech: Burić – Wasielewski, Janicki, Vujadinović, Kostevych – Trałka, Tiba – Makuszewski (66.Amaral), Jevtić (66.Gajos), Jóźwiak (83.Tomczyk) – Gytkjaer.

Rezerwowi: Putnocky, Goutas, De Marco, Cywka, Gajos, Amaral, Tomczyk.

Kapitanowie: Gol – Tiba

Trenerzy: Probierz – Nawałka

Stan murawy: Dobry (równa płyta boiska)

Pogoda: +2°C, pochmurno