Szarpnięcie trupa

O godzinie 20:30 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek meczu 18. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/2019, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Śląska Wrocław. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Pierwszy meldunek prosto z Bułgarskiej pojawi się na KKSLECH.com już o godzinie 19:00. Zapraszamy.

19:01 – Witamy z Bułgarskiej na ostatnim w tym roku kalendarzowym przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Od rana w Poznaniu deszczowo, mokro i nieprzyjemnie.

19:02 – Z murawy po rozgrzewce nie będzie co zbierać. Już teraz wygląda fatalnie.

19:02 – Śląsk od paru minut spaceruje po murawie. Lech właśnie dojechał na stadion. Jest m.in. Klupś.

19:14 – Poniżej skład obu drużyn. Obrona Lecha znów elektryczna. Śląsk bez swoich gwiazd – nie ma m.in. Piecha. Picha, Celebana czy Pałaszewskiego.

19:20 – Czekamy na rozgrzewkę. Elementy do niej są już rozłożone. Lech nawet dodatkową bramkę sobie postawił.

19:24 – Wielu z Was narzeka w komentarzach na skład Lecha. Z drugiej strony skład Śląska daje nadzieję nawet na pierwszego gola Makuszewskiego od ponad roku i pierwszą bramkę Vujadinovicia. Także nie wygląda zbyt ciekawie.

19:40 – Do meczu 50 minut. Lech w Poznaniu przegrał ze Śląskiem tylko 5 razy. 28 lutego w temperaturze -11 stopni wygrał 2:1 po golu w 90 minucie, który początkowo nie został uznany przez Frankowskiego (dzisiaj także sędziuje).

19:45 – Bramkarze obu ekip wyszli na rozgrzewkę.

19:49 – Lech w komplecie na rozgrzewce. Wyszli wszyscy, nawet rezerwowi. Nie ma już osobnej rozgrzewki dla rezerwowych.

19:55 – Lech gra dziś przede wszystkim o utrzymanie miejsca w grupie mistrzowskiej. Wygrana to zapewni.

19:56 – Kibiców powitał właśnie spiker.

19:59 – Co do kadry meczowej. Brakuje w niej dziś m.in. Gajosa, Dioniego, Tomasika a przede wszystkim Goutasa co jest niespodzianką.

20:03 – Rozgrzewka Lecha wygląda zupełnie inaczej niż za kadencji poprzednich trenerów.

20:17 – Spiker czyta składy. Za 13 minut zaczynamy.

20:20 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Na murawę weszło wojsko z flagą Polski i orkiestra wojskowa.

20:27 – Wychodzą. Za chwilę zostanie odśpiewany hymn Polski z okazji zbliżającej się 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

2 min. – Pierwsza akcja, pierwszy strzał. Niecenie i płasko uderzył Jóźwiak.
5 min. – Druga akcja i złe dośrodkowanie Gumnego z prawej strony.
6 min. – Odpowiedź Śląska. Źle z wolnego uderzył Robak.
10 min. – Niewiele brakowało, aby Gytkjaer przejął piłkę po błędzie obrony Sląska.
12 min. – Lech ma optyczną przewagę.

19 min. – Nudny mecz został przerwany z powodu dymu od świec.
22 min. – Lech ma problemy z wymienieniem paru podań na połowie rywala. Jest chęć gry, brakuje jakości.
28 min. – Mecz z upływem czasu jest coraz bardziej nudny, a trawa wygląda coraz gorzej.

35 min. – Lech momentami nie ma pomysłu na grę. Męczy się na tej murawie, Śląsk dobrze odpiera każdy atak.
40 min. – Amaral wrzucił na głowę Gytkjaera. Piłka minimalnie minęła bramkę Słowika.
43 min. – Pocisk Gytkjaera broni Słowik!
45 min. – Do przerwy nudne 0:0. Śląsk gra z kontry i nieudolnie. Za to Lechowi brakuje jakości pod bramką rywala.

50 min. – Spokojny początek II połowy.
53 min. – Amaral podał w pole karne do Gytkjaera. Duńczyk uderzył, ale za słabo.
54 min. – Ufff. Minimalnie niecelny strzał z daleka Śląska.
59 min. – Strzał Chrapka z daleka wyłapał Burić.

63 min. – Klupś zepsuł dobrą akcję na prawej stronie. Nawet nie podał w pole karne.
69 min. – Słowik wybronił strzał Gytkjaera. To jedyny zawodnik, który zagraża bramce.
71 min. – Burić wyłapał płaski strzał z daleka.

76 min. – AMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAL !!!!!!!!!!!! Piękny gol z daleka! 1:0! W końcu!

81 min. – Lech po golu nadal atakuje, ale musi uważać na kontry. Stałe fragmenty gry w wykonaniu poznaniaków wyglądają fatalnie.
85 min. – Czas teraz leci bardzo wolno.
90 min. – Jeszcze 5 minut. Póki co, Lech kontroluje zawody.
90+3 min. – Lech gra na czas co jest w pełni zrozumiałe.
90+4 min. – Mecz jest przerwany z powodu dymu od rac.
90+9 min. – Grają dalej.
90+9 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! 2:0! Gytkjaer po kontrze!

90+10 min. – Uff. 2:0. Koniec.

KKS Lech Poznań – WKS Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)

Bramki: 76.Amaral 90+9.Gytkjaer

Asysty: 1:0 – bez asysty, 2:0 – Janicki

Żółte kartki: Makuszewski, Trałka, Amaral – Golla, Chrapek, Pawelec

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widzów: 12545

Lech: Burić – Gumny, Janicki, Vujadinović, Kostevych – Trałka, Tiba – Makuszewski (56.Klupś), Amaral (90.Rogne), Jóźwiak (60.Radut) – Gytkjaer.

Rezerwowi: Putnocky, Wasielewski, De Marco, Rogne, Radut, Klupś, Tomczyk

Śląsk: Słowik – Broź, Pawelec, Golla, Cotra – Tarasovs, Chrapek (78.Szczepan) – Gąska, Radecki, Cholewiak – Robak.

Rezerwowi: Wrąbel, Dankowski, Łabojko, Szczepan, Farshad, Augusto, Samiec-Talar.