Lechici zakończyli marcowe obowiązki w reprezentacjach

W ostatnich dniach poza klubem ćwiczyło łącznie 8 piłkarzy Lecha Poznań, którzy przebywali na obozach reprezentacji narodowych. 4 kadrowiczów to zawodnicy grający na co dzień w pierwszej drużynie Kolejorza. Do klubu po marcowej przerwie mocno podbudowany wróci Christian Gytkjaer, który dla Danii zdobył pierwszą bramkę i to w eliminacjach Euro 2020.

Christian Gytkjaer wystąpił w 2 meczach Duńczyków. W tym drugim o stawkę Szwajcaria do 76 minuty prowadziła 3:0. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3 m.in. dzięki bramce naszego napastnika w 88 minucie gry. Ani minuty w eliminacjach do Mistrzostw Europy nie rozegrał Robert Gumny, który po obozie pierwszej reprezentacji pojechał na zgrupowanie kadry U-21, gdzie zaliczył 45 minut przeciwko Serbii. Drugi z lechitów, Kamil Jóźwiak w tym samym meczu zanotował 75 minut.

Źle w II rundzie kwalifikacji Mistrzostw Europy U-19 poszło za to reprezentacji Polski do lat 19. „Biało-czerwoni” w 3 meczach nie strzelili żadnej bramki. Tymoteusz Klupś przeciwko Francji i kadrze Izraela rozegrał odpowiednio 90 oraz 81 minut. Przeciwko Szwajcarom skrzydłowy Lecha Poznań już nie wystąpił. Tamto spotkanie dla Polaków było tylko meczem o honor.

Nie popisała się także kadra U-17, która w II rundzie eliminacji Mistrzostw Europy też odpadła. W 1. kolejce Polacy do 45 minuty prowadzili z Rosjanami 1:0 m.in. po golu Filipa Marchwińskiego. Jeszcze przed przerwą lechita dostał jednak czerwoną kartkę, a Polacy po przerwie stracili 2 bramki i przegralin 2:3. W reprezentacji do lat 17 wystąpili również Jakub Kamiński, Jakub Niewiadomski i Łukasz Szramowski. Obecnie trwa obóz kadry U-15.

Piłkarze Lecha Poznań w reprezentacjach – marzec 2019:

Robert Gumny (0 i 0)
eME, Austria – Polska 0:1
eME, Polska – Łotwa 2:0

Christian Gytkjaer (77-90 i 70-90 + gol)
Tow, Kosowo – Dania 2:2
eME, Szwajcaria – Dania 3:3

Tymoteusz Klupś (1-90, 1-81 i 0)
eME, Polska U-19 – Francja U-19 0:0
eME, Polska U-19 – Izrael U-19 0:1
eME, Polska U-19 – Szwajcaria U-19 0:0

Kamil Jóźwiak (0 i 1-75) oraz Robert Gumny (1-45)
Tow, Anglia U-21 – Polska U-21 1:1
Tow, Polska U-21 – Serbia U-21 0:2

Jakub Kamiński (1-65, 1-90 i 1-86), Filip Marchwiński (1-45 + gol, 0 i 0), Jakub Niewiadomski (1-90, 84-90 i 0) oraz Łukasz Szramowski (0, 0 i 86-90)
eME, Polska U-17 – Rosja U-17 2:3
eME, Polska U-17 – Portugalia U-17 1:2
eME, Polska U-17 – Szkocja U-17 1:1

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.