Wokół meczu Lecha z Koroną

Sobotni i ligowy mecz MKS Korona Kielce – KKS Lech Poznań zakończony zaledwie bezbramkowym remisem przeszedł już do historii naszego klubu, a ten rezultat ma także przełożenie na wiele statystyk. Są to liczby przede wszystkim negatywne. Więcej o tym i nie tylko dowiecie się poniżej.

Pogorszony bilans

W 30 meczu z Koroną w historii zespół Lecha zremisował 9 raz. To był kolejny zmarnowany wieczór, gdyż Kolejorz przez 90 minut oddał raptem 2 strzały i ani jednego celnego.

Ogólny bilans: 15-9-6, 41:22 (30 meczów)
Bilans w Ekstraklasie: 14-9-5, 38:19 (28 meczów)
Bilans na wyjeździe: 3-6-4, 15:14 (13 meczów)

Znów bez wygranej

Lech wygrał dotąd w Kielcach raptem 3 razy. Ostatnie zwycięstwo Kolejorza w Kielcach miało miejsce w grudniu 2015 roku. To już szmat czasu.

Pierwsze wyjazdowe punkty

Lech zremisował dziś dopiero 4 raz w sezonie 2018/2019 piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy. Po 2 porażkach z rzędu ugrał 1 oczko, które nic poznaniakom nie dało. Lech zdobył też pierwszy wyjazdowy punkt tej wiosny.

Nawałka wciąż bez zwycięstwa

Adam Nawałka jeszcze nigdy nie wygrał w Kielcach. Jego bilans przeciwko Koronie to 3-3-4, 8:9. Z kolei Gino Lettieri zremisował z Kolejorzem po raz pierwszy od kiedy pracuje w Polsce – 2-1-2, 3:3.

Dobrze nie było

Rok temu Lech doskonale przepracował marcową przerwę na kadrę wygrywając po niej w Krakowie z Wisłą 3:1. Teraz remis 0:0 po zaledwie 2 strzałach jest jak kolejna przegrana. Po 2 ostatnich przerwach na kadrę lechici umieli zdobyć 3 punkty, dziś z trudem ugrali 1 oczko, które nikogo nie satysfakcjonuje.

Ósemka niepewna

Dzisiejszy remis nic Lechowi nie dał. Kolejorz spadł na 8. miejsce i na razie traci do podium 6 punktów. Póki co zamiast spoglądać w kierunku na przykład Piasta trzeba utrzymać się w górnej ósemce. Kolejny mecz w środę o 18:00 z Pogonią w Poznaniu.

Kiepsko

W tym sezonie Lech w meczach z górną ósemką zdobył tylko 8 punktów i aż 32 oczka z drużynami z miejsc 9-16. Korona dostarczyła Kolejorzowi w sumie 4 punkty.

Nikt nie pauzuje

Żaden z 6 zagrożonych piłkarzy (Radut, Wasielewski, De Marco, Gumny, Amaral i Makuszewski) nie dostał dziś żółtej kartki. Do grona zagrożonych dołączył za to Janicki.

Tragedia w tabeli

Po 27 kolejkach Lech ma tyle samo punktów co w sezonie 2015/2016 kiedy długo był nawet w strefie spadkowej. W tej kolejce może jeszcze wypaść z górnej ósemki.

Nadal słaby bilans sezonu

Lechowy bilans tego sezonu to na razie 15-5-15, gole: 47:44. 5 remis jest jak kolejna porażka.

DOM: 10-1-5, 27:18 (liga 8-1-4, 21:15)
WYJAZD: 5-4-10, 20:26 (liga 4-3-7, 17:20)
OGÓŁEM: 15-5-15, 47:44

Bez goli, bez zmian

Dziś Lech nie stracił gola jako pierwszy ani nie wyszedł na 1:0. Tym samym poniższe statystyki zostały bez zmian.

Lech przy wyniku 1:0
79-9-5

Lech przy wyniku 0:1
6-10-52

* – Wliczone są rozgrywki Ekstraklasy, o PP, SPP i europejskie puchary (sezony 2015/2016 – 2018/2019)