Tak Lech strzelał i tracił gole

W minionym sezonie 2018/2019 piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy zawodnicy Lecha Poznań zdobyli łącznie 49 goli (5 najgorszy wynik w lidze) oraz stracili 48 bramek. Kolejorz bardzo groźny dla swoich rywali był w ostatnich minutach meczów. Lech zarówno z przodu jak i z tyłu najbardziej aktywny był między 41 a 50 minutą gry oraz w końcówkach spotkań..

W zeszłych rozgrywkach ligowych Lech Poznań najwięcej bramek strzelił po 81 minucie gry (9 goli) oraz między 41 a 50 minutą (8 bramek). O dziwo w drugą stronę było podobnie. Kolejorz między 41 a 50 minuta stracił najwięcej goli (9) i po 81 minucie 8 bramek.

Na uwagę zasługują tylko 3 wiosenne trafienia Christiana Gytkjaera. Tyle samo goli w minionej rundzie zdobyli Kamil Jóźwiak z Nikolą Vujadinoviciem. W sumie w ubiegłym sezonie ligowym bramki dla Lecha Poznań strzało 19 różnych piłkarzy.

Kolejorzowi co najmniej 1 gola w zeszłych rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy wbiło aż 41 różnych zawodników. Katem naszego klubu okazał się Jesus Imaz (4 bramki). Po 2 gole strzelili Lechowi Poznań napastnicy Piotr Parzyszek, Igor Angulo, Zdenek Ondrasek oraz pomocnik Filip Starzyński.

Łącznie 2 bramki samobójczymi trafieniami dali rywalom Christian Gytkjaer i Nikola Vujadinović. Za to na naszą korzyść trafiali Kamil Drygas z Pogoni Szczecin oraz Błażej Augustyn. Ci zawodnicy oba gole dla Lecha Poznań strzelili wiosną.