Jutro koniec letniej laby

W czwartek, 13 czerwca zakończą się trwające przez 3,5 tygodnia letnie urlopy zawodników Lecha Poznań i przy okazji rozpoczną się letnie przygotowania do rundy jesiennej piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2019/2020. Czasu na odpowiednie przygotowanie się do rozgrywek będzie w tym roku bardzo, bardzo dużo.Letnie przygotowania Lecha Poznań do rundy jesiennej 2019 potrwają tym razem aż 5 tygodni. 13 i 14 czerwca zawodnicy Kolejorza przejdą badania morfologiczne i antropometryczne w klubie, szereg badań w Rehasporcie, a także wezmą udział w piątkowym teście progresywnym. Dopiero po serii badań w piątek popołudniu lechici wyjdą na boisko.

W poniedziałek, 17 czerwca rozpocznie się pierwszy obóz w Opalenicy, który potrwa do 27 czerwca. W tym czasie „niebiesko-biali” rozegrają 3 sparingi odpowiednio z Widzewem Łódź 22 czerwca, z duńskim Brondby Kopenhaga 26 czerwca oraz z cypryjskim AEK-iem Larnaka dnia 27 czerwca, który ma odbyć się o godzinie 18:00 we Wronkach.

Następnie poznaniacy od 28 czerwca do 7 lipca będą ćwiczyć na swoich obiektach przy Bułgarskiej. W tym czasie w sobotę, 6 lipca rywalem „niebiesko-białych” w meczu kontrolnym będzie duńskie FC Midtjylland. W poniedziałek, 8 lipca w Opalenicy rozpocznie się drugie letnie zgrupowanie podczas którego podopieczni Dariusza Żurawia zmierzą się z holenderskim Vitesse Arnhem. 6 mecz towarzyski odbędzie się 12 lub 13 lipca, jednak rywal nie jest jeszcze znany.

Letnie przygotowania do rundy jesiennej 2019/2020 rozpocznie tylko kilkunastu zawodników. Oprócz tych, którzy zostali w klubie od 13 czerwca na zajęciach i badaniach będą nowi – Karlo Muhar oraz Mickey van der Hart, a także piłkarze wracający z wypożyczenia Jakub Moder, Tymoteusz Puchacz i Miłosz Mleczko. Inny wychowanek Mateusz Skrzypczak do drużyny dołączy w poniedziałek, 17 czerwca, natomiast Karol Szymański, Jakub Kamiński oraz Filip Szymczak mają zjawić się na treningu w poniedziałek, 24 czerwca.Plan przygotowań piłkarzy Lecha Poznań do rundy jesiennej sezonu 2019/2020:

13.06 – Początek przygotowań Lecha Poznań do rundy jesiennej 2019
13-14.06 – Badania i testy progresywne
17-27.06 – Pierwsze zgrupowanie Lecha Poznań w Opalenicy
22.06 – Sparing: Lech Poznań – Widzew Łódź
26.06 – Sparing: Lech Poznań – Brondby Kopenhaga
27.06 – Sparing: Lech Poznań – AEK Larnaka godz. 18:00
28.06-07.07 – Treningi w Poznaniu
08-12.07 – Drugie zgrupowanie Lecha Poznań w Opalenicy
06.07 – Sparing: Lech Poznań – FC Midtjylland
09.07 – Sparing: Lech Poznań – Vitesse Arnhem
12-13.07 – Sparing: Lech Poznań – ?
19-21.07 – Inauguracja nowego sezonu Ekstraklasy 2019/2020

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 11

 1. John pisze:

  Teraz to już czas do ligi zleci szybko.
  Przygotowania, sparingi ,zapewne ruchy transferowe do klubu jak i z klubu.
  Jeszcze MME.
  Teraz to zostało dogadać tych obrońców ,i czekać czy coś się jeszcze wydarzy na innych pozycjach,czy to z Makuszewskim,Jevticiem czy Gytkjaerem.

 2. Luna23 pisze:

  Nie mają trenować tylko zapi…alać, ma być forma i zgranie na inaugurację anie jakieś letnie popisy, Rutek pewnie to czytasz, wiec przekaż to w sztani i powtarzaj im każdego dnia!

 3. grzaski pisze:

  Ciekawe kiedy następny transfer. Wiem, że piłkarze z innych lig czekają na oferty z lepszych klubów, ale dobrze byłoby mieć kręgosłup drużyny na etap przygotowań.

 4. MARCINzKALISZA pisze:

  Koniec laby piłkarze powoli wracają do treningów, a my wciąż z jednym ŚO. To jest właśnie ta letnia rewoluja zapowiadana przez zarząd. Normalnie ŚMIECH!

 5. Kolejorz1922 pisze:

  W Lechu jak widać „laba” trwa cały rok a na boisku to będzie labamba z tym składem hehe…

 6. Robertooos1922 pisze:

  Jeszcze nigdy nie miałem tak, że niezbyt mi tęskno za powrotem Ekstraklasy. Bardziej mi towarzyszy obawa niestety

 7. inowroclawianin pisze:

  Koniec laby a składu nadal nie mamy. Nadal nie wiadomo kto i kiedy dojdzie oraz kto i kiedy odejdzie w tym okienku. Na cholerę te sparingi? Kompletne amatorstwo zarządu, kolejne błędy i brak przekładania się do obowiązków. Kolejny sezon będzie zawalony.

Dodaj komentarz