Wypowiedzi trenerów po meczu:

Wypowiedzi obu trenerów po meczu. Asystenta szkoleniowca gości, Patryka Kniata oraz opiekuna gospodarzy, Dariusza Żurawia na pomeczowej konferencji prasowej po spotkaniu 2. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020, KKS Lech Poznań – Wisła Płock.

Patryk Kniat (asystent trenera Wisły):„Nie weszliśmy dobrze w ten mecz, gra nam się nie układała. W drugiej połowie przy prowadzeniu Lecha mieliśmy dwie dobre okazje w tym słupek. Później przy 0:2 uszło już powietrze z drużyny, słabo wyglądaliśmy pod względem motorycznym i zastanawialiśmy się już dlaczego. Przegraliśmy zasłużenie i musimy wyciągnąć wnioski z tej porażki. Lech bardzo mi się dzisiaj podobał.”

Dariusz Żuraw (trener Lecha): „To był udany wieczór dla nas. Szybko strzeliliśmy gola, mieliśmy różne momenty, Wisła też miała swoje sytuacje, po przerwie trochę za mocno się cofnęliśmy, później znów przejęliśmy kontrolę i zdobyliśmy bramkę na 2:0. Momentami dobrze graliśmy w piłkę. Mi podobało się przede wszystkim to co było po 87 minucie. Po czerwonej kartce zespół nie cofnął się tylko nadal atakował zdobywając kolejne 2 bramki. Chcemy grać ofensywnie i mam nadzieję, że po tym meczu zawodnicy jeszcze bardziej w to uwierzą. Jeśli taką grę podtrzymamy w paru spotkaniach z rzędu, to na pewno będziemy zadowoleni.”

”Tymoteusz Klupś ma podkręconą kostkę. Macieja Makuszewskiego nie było przez uraz mięśnia. Na treningu z zespołem ma pojawić się w poniedziałek.”