II-liga: Stal Rzeszów – Lech II Poznań 2:0

W meczu 4. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020, Lech II Poznań przegrał na wyjeździe z innym beniaminkiem, Stalą Rzeszów 0:2 (0:1). Kolejorz tylko momentami nawiązywał wyrównaną walkę z bardziej doświadczonym rywalem musząc na dodatek od 48 minuty grać w „10” po tym jak drugą żółtą kartkę otrzymał Tymoteusz Klupś. W tym sezonie rezerwy na wyjeździe nie zdobyły jeszcze gola.

Mecz w Rzeszowie rozpoczął się bardzo spokojnie. Gra toczyła się głównie w środku pola i żadna z ekip nie forsowała tempa. W 30 minucie w końcu śmielej zaatakowali lechici. Najpierw na mocny strzał zdecydował się Filip Szymczak, natomiast po chwili uderzenie zostało zablokowane. To ewidentnie podziałało na gospodarzy, którzy zaczęli grać bardziej ofensywnie. W 40 minucie poznaniaków od straty gola uratował słupek. Tyle szczęścia rezerwy Kolejorza nie miały już w 43 minucie gry, kiedy do siatki Miłosza Mleczki po długim rogu trafił były lechita, Dominik Chromiński dzięki któremu Stal prowadziła z Lechem II do przerwy 1:0.

Po zmianie stron poznaniacy szybko doznali osłabienia. W 48 minucie gry drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną ujrzał Tymoteusz Klupś przez co musiał opuścić boisko. Mimo gry w „10” poznaniacy nie poddali się. Nie mieli nic do stracenia próbując śmielej zaatakować Stal Rzeszów głównie skrzydłami. Gospodarze wciąż lepiej operowali piłką potwierdzając swoją przewagę w 60 minucie meczu, gdy do naszej siatki trafił napastnik Grzegorz Goncerz. Przy stanie 2:0 zespół „Stalowców” tylko kontrolował to spotkanie do samego końca zwyciężając ostatecznie rezultatem 2:0.

Rezerwy Lecha Poznań po 4. kolejce II-ligi 2019/2020 są na 12. miejscu w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie rozegrają już w środę, 21 sierpnia, o godzinie 17:00 we Wronkach z innym beniaminkiem, Legionovią Legionowo. Następnie rezerwy Kolejorza w sobotę, 24 sierpnia o 17:30 spotkają się w Krakowie z Garbarnią.

4. kolejka II-ligi 2019/2020, sobota, 17 sierpnia, godz. 17:00
ZKS Stal Rzeszów – KKS Lech II Poznań 2:0 (1:0)

Bramki: 43.Chromiński 60.Goncerz

Żółte kartki: Olejarka – Klupś

Czerwona kartka: 48 min. – Klupś (za drugą żółtą)