II-liga: Pogoń Siedlce – Lech II Poznań 0:2

W meczu 7. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020, rezerwy Lecha Poznań sprawiły miłą niespodziankę pokonując na wyjeździe Pogoń Siedlce 2:0 (1:0). Bohaterem spotkania okazał się skrzydłowy Kolejorza, Jakub Kamiński, który strzelił 2 gole. Rezerwy zdobyły dziś pierwsze bramki na wyjeździe w tym sezonie i przy okazji odniosły pierwsze wyjazdowe zwycięstwo na szczeblu centralnym.

Mimo wysokiej temperatury mecz w Siedlcach od początku wyglądał ciekawie. Już w 3 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Kamiński, który oddał strzał szczęśliwie obroniony przez bramkarza. Pogoń szybko odpowiedziała niecelną główką co pozytywnie podziałało na rezerwy Lecha. W 14 minucie gry w słupek trafił Tupaj, a dobitki strzału zatrzymały się na defensywie gospodarzy. W kolejnych dwóch kwadransach spotkania przeważała już Pogoń, która przejęła kontrolę nad meczem, jednak wszystkie jej ataki potrafiła powstrzymać obrona rezerw Lecha Poznań przez co pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

Dużo ciekawiej było po zmianie stron. W 49 minucie świetną prostopadłą piłkę zagrał Moder, futbolówkę przejął Kamiński, który będąc oko w oko z bramkarzem strzelił gola na 1:0. Później wciąż atakował Lech zagrażając Pogoni m.in. za sprawą uderzeń aktywnego Modera. Po zmianie stron mecz się wyrównał, poznaniacy wyglądali lepiej niż w pierwszej odsłonie mogąc jednak stracić gola w 78 minucie meczu, kiedy z paru metrów w świetnej sytuacji chybił jeden z rywali. Ta sytuacja zemściła się na Pogoni kilkadziesiąt sekund później. Po rzucie rożnym dla gospodarzy z kontrą wyszedł Kamiński, który pokonując kilkadziesiąt metrów znów wykorzystał sytuację 1 na 1 i podwyższył prowadzenie Kolejorza. Ostatecznie gracze Ulatowskiego po pierwszych wyjazdowych golach w tym sezonie odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo oddalając się dzięki niemu od strefy spadkowej.

Rezerwy Lecha Poznań po 7. kolejce II-ligi 2019/2020 z 10 punktami na swoim koncie zajmują na razie wysokie 6. miejsce w ligowej tabeli (mecz Pogoń S. – Lech II był pierwszym spotkaniem 7. kolejki). Kolejny pojedynek rezerwy rozegrają w sobotę, 14 września, o godzinie 17:00 z Elaną w Toruniu. Ze względu na powołania młodych lechitów do reprezentacji mecz 8. kolejki z Górnikiem Polkowice we Wronkach został przełożony z 7 września na 18 września.

7. kolejka II-ligi 2019/2020, sobota, 31 sierpnia, godz. 16:00
MKS Pogoń Siedlce – KKS Lech II Poznań 0:2 (0:1)

Bramki: 49 i 81.Kamiński

Asysty: 1:0 – Moder, 2:0 – Szramowski

Żółte kartki: Diouf, Skibicki – Kaczmarek, Marchwiński