Po 10. kolejce II-ligi

W dniach 20-22 września na łącznie 9 stadionach w 8 różnych miastach odbyła się 10. kolejka piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020. W ten weekend zmienił się lider ligowej tabeli, którym po piątkowym zwycięstwie nad ostatnią drużyną w tabeli został Górnik Łęczna. W derbach Rzeszowa, które oglądało prawie 5 tysięcy ludzi nikt nie wygrał, a rezerwy Lecha Poznań mimo prowadzenia musiały uznać wyższość Widzewa Łódź.

Już po pierwszym meczu 10. kolejki II-ligi na 1. miejsce wskoczył Górnik Łęczna po tym jak ograł ostatniego Gryfa Wejherowo 1:0. Górnicy wykorzystali tym samym niedzielne potknięcie Stali Rzeszów, która w derbach na oczach prawie 5 tysięcy ludzi zremisowała z Resovią 1:1 tracąc przez ten wynik fotel lidera. Aż na 8. miejsce spadł niedawny lider Znicz Pruszków, który poległ w Częstochowie.

W sobotę w starciu dwóch drużyn grających jeszcze wiosną na zapleczu Ekstraklasy lepszy okazał się GKS Katowice, który w Krakowie pokonał 3:1 miejscową Garbarnię. Nic zmiana trenera nie dała na razie w Legionovii Legionowo, która w meczu zespołów ze strefy spadkowej uległa Stali Stalowa Wola 0:1 po bramce w 89 minucie gry. Tego samego dnia Lech II Poznań prowadząc 1:0 poniósł porażkę z Widzewem Łódź 1:2 przez co jego przewaga nad strefą spadkową wynosi już tylko 2 punkty.

Cały czas w gazie znajduje się Górnik Polkowice, który rozbił rozczarowującą Elanę Toruń 3:0 strzelając jej 3 gole w 22 minuty. Po tym weekendzie Lech II Poznań jest trzynasty. W bardzo spłaszczonej tabeli prowadzi Górnik Łęczna przed Stal Rzeszów, Olimpią Elbląg, Widzewem Łódź oraz Resovią Rzeszów. W 11. kolejce Kolejorz uda się na teren szóstego GKS-u. Mecz w Katowicach odbędzie się w sobotę, 28 września o 18:00.

7 goli – Marcin Robak (Widzew Łódź), Damian Szuprytowski (Olimpia Elbląg),
6 goli – Karol Czubak (Bytovia Bytów), Paweł Wojciechowski (Górnik Łęczna)