II-liga: GKS Katowice – Lech II Poznań 2:0

W meczu 11. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020, rezerwy Lecha Poznań przegrały w Katowicach z miejscowym GKS-em 0:2 (0:0) i ponownie zbliżyły się do strefy spadkowej. Kolejorz przegrał dzisiaj już 3 spotkanie z rzędu. Na dodatek oba gole na Górnym Śląsku stracił grając z przewagą jednego zawodnika na boisku.

Mecz w Katowicach od początku toczył się pod dyktando GKS-u, który przecież 3 dni wcześniej rozegrał 120 minut w pucharowej konfrontacji z Wartą Poznań. Lech starał się grać z kontry, stosować wysoki pressing i do maksimum wykorzystać każdy błąd defensywy przeciwnika. W 15 minucie poznaniaków przed utratą bramki uratował Szymański. Następnie groźne sytuacje GKS-u wyjaśniali Niewiadomski oraz Andrzejewski. Z czasem katowiczanie nie atakowali już tak intensywnie. Lech II dobrze odpierał ataki gospodarzy dzięki czemu do przerwy nie zobaczyliśmy goli.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Nadal atakował GKS, natomiast Lech był skupiony na defensywie. W 55 minucie mocno zakotłowało się pod naszą bramką, ale zagrożenie zdołał wyjaśnić Niewiadomski zastępujący dziś pauzującego za kartki Wojtkowiaka. Po kwadransie drugiej połowy Lech postanowił zaatakować oddając 2 strzały za sprawą Klupsia. W 68 minucie poznaniacy wyszli z kontrą. Szymczaka faulował Michalski przez co otrzymał czerwoną kartkę. Mimo gry z przewagą jednego zawodnika rezerwy straciły gola w 75 minucie po tym jak płaski strzał oddał Woźniak. 6 później było już 2:0 gdy w naszym polu karnym błąd wykorzystał Urynowicz. Ostatecznie GKS łatwo pokonał Kolejorza 2:0.

Rezerwy Lecha Poznań po 11 kolejkach II-ligi 2019/2020 z 13 punktami na swoim koncie są na 13. miejscu w ligowej tabeli mając na ten moment 2 oczka przewagi nad strefą spadkową. Kolejorz kolejne spotkanie rozegra w niedzielę, 6 października, o godzinie 12:00. Rywalem „niebiesko-białych” we Wronkach będzie Stal Stalowa Wola.

11. kolejka II-ligi 2019/2020, sobota, 28 września, godz. 18:00
GKS Katowice – KKS Lech Poznań 2:0 (0:0)

Bramki: 75.Woźniak 82.Urynowicz

Żółte kartki: Tabiś – Bartkowiak, Karbownik

Czerwona kartka: 68 min. – Michalski (za faul taktyczny)

Widzów: ok. 1500

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce)

GKS: Mrozek – Michalski, Jędrych, Dejmek, Rogala – Kiebzak (90.Grychtolik), Gałecki, Stefanowicz, Błąd (79.Tabiś), Woźniak (78.Wojciechowski) – Rogalski (63.Urynowicz).

Lech II: Szymański – Smajdor (70.Smajdor), Andrzejewski, Niewiadomski, Pawlicki (83.Janiak) – Białczyk, Kryg, Yatsenko (74.Bartkowiak) – Klupś (86.Karbownik), Szymczak, Tupaj.

Rezerwowi: Radliński, Kaczmarek, Burman, Friska, Kaczmarek, Bartkowiak, Janiak, Karbownik, Durda.