Październikowe powroty bez porażek

Za 5 dni Lech Poznań wróci do gry po drugiej tej jesieni październikowej przerwie na kadrę, a dopiero w czwartek cały zespół będzie trenował w komplecie. Po ostatniej przerwie na obozy reprezentacji Kolejorz przegrał, teraz stanie przed szansą kontynuowania przyzwoitej serii po październikowych przerwach na kadrę, która trwa już prawie 10 lat.

We wrześniu była była porażka

Od 2009 roku Lech Poznań triumfował po przerwie na reprezentację w sumie w 21 spotkaniach. 13 pojedynków zremisował i 12 razy schodził z boiska pokonany w tym po raz ostatni we wrześniu (1:2 w Gdańsku). W ubiegłym sezonie po 4 przerwach na kadrę Kolejorz zanotował bilans 2-1-1.

Rok temu Lech wygrał

12 miesięcy temu po październikowej przerwie na kadrę Lechowi udało się wygrać. Udało, ponieważ spotkanie z osłabioną Koroną grającą bez 2 podstawowych obrońców nie należało do dobrych spotkań w wykonaniu zespołu jeszcze Ivana Djurdjevicia. 20 października 2018 roku Kolejorz prowadził 2:0 po golach Christiana Gytkjaera. Skończyło się wynikiem 2:1 i nerwówką w końcówce.

8 kolejnych meczów bez porażki

Lech Poznań ostatni raz przegrał po październikowej przerwie na kadrę w 2010 roku mając obecnie serię 8 kolejnych meczów bez porażki. Od porażki z Zagłębiem w Poznaniu 0:1 zespół Lecha zanotował bilans 4-4-0. W tym czasie Kolejorz wygrał z Koroną u siebie 2:1 i 1:0, w Gdańsku 4:1 oraz w Lubinie 1:0. Oprócz tego zremisował w Białymstoku 1:1 i w Kielcach 2:2, a także przy Bułgarskiej z Wisłą 1:1 oraz z Ruchem 2:2.

Mecze z historią

Kilka ostatnich meczów Lecha po październikowej przerwie na kadrę miało ciekawą historię. W 2011 roku po wygranej nad Koroną w Poznaniu 1:0 zespół Kolejorza prowadzony przez Jose Bakero został liderem. 2 lata później w Gdańsku odniósł efektowne zwycięstwo 4:1 mimo przegrywania 0:1, które do dziś jest najwyższym triumfem poznaniaków na nowym obiekcie Lechii. Rok później Kolejorz prowadzony już przez Macieja Skorżę prowadził w Kielcach 2 razy. Mimo to, zszedł z boiska z 1 punktem tracąc gola na 2:2 już w doliczonym czasie gry. 4 lata temu na ławce trenerskiej debiutował Jan Urban. Lech przegrywał u siebie z Ruchem 0:2, ale zdołał zremisować 2:2. 3 lata temu był szczególny dzień, bowiem wtedy odsłaniano lokomotywę. Lech nie postarał się, nie sprawił kibicom dodatkowej niespodzianki zaledwie remisując wówczas z Wisłą 2:2. Skróty i gole z paru poprzednich meczów rozegranych po październikowej przerwie na kadrę można obejrzeć poniżej: