Wypożyczeni z kolejnymi minutami

W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 wypożyczonych do innych klubów jest łącznie siedmiu zawodników Lecha Poznań w tym dwóch piłkarzy mających za sobą już debiut w pierwszej drużynie Kolejorza. Spośród siedmiu wypożyczonych graczy dwóch piłkarzy występuje za granicą, jeden w Ekstraklasie, dwóch w I-lidze oraz dwóch zawodników w II-lidze.

Podczas jesieni 2019 roku raz na 2 tygodnie sprawdzamy, jak poza Lechem Poznań wiedzie się wypożyczonym zawodnikom. Dziś VI część w sezonie 2019/2020, kolejna po 27 października.

Wiktor Pleśnierowicz (AS Roma)

Wiktor Pleśnierowicz zagrał dotąd w 2 meczach włoskiej Primavery (do 67 minuty i przez 90). Roma z 18-latkiem na murawie przegrała z Torino 2:3 oraz z Fiorentiną 0:3 przez co młody stoper w wygranym spotkaniu z Bologną 2:0 już nie pojawił się na boisku.

Minuty: 167
Mecze: 2
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Dawid Kurminowski (MSK Zilina II)

Dawid Kurminowski opuścił na razie 3 mecze rezerw w tym 2 z powodu powołań do kadry U-20. W 10 spotkaniach zdobył 8 goli. Mimo braku „Kurmina” w miniony weekend na boisku Zilina wygrała odnosząc 4 zwycięstwo z rzędu. Aktualnie zajmuje 3. miejsce tracąc 1 oczko do pozycji dającej awans.

Minuty: 748
Mecze: 10
Gole: 8
Asysty: 3
Kartki: 2

Michał Skóraś (Raków Częstochowa)

Michał Skóraś już we wrześniu zaczął grać więcej notując w tym czasie 2 asysty. Niestety przy okazji zdobył gola samobójczego w Gliwicach i miał swój udział przy straconej bramce na 1:2 w meczu z Wisłą Płock w ostatniej minucie. 19-latek w 4 ostatnich spotkaniach Rakowa w tym 3 ligowych grał przez pełne 90 minut, dlatego jego pozycja w zespole beniaminka Ekstraklasy staje się coraz mocniejsza.

Minuty: 426
Mecze: 8 (1 w PP)
Gole: 0
Asysty: 2
Kartki: 2

Hubert Sobol (Odra Opole)

Hubert Sobol po uporaniu się z problemami zdrowotnymi zaczął grać więcej, jednak za podstawowego zawodnika ostatniej w I-lidze Odry Opole nie można go uznać. Dotąd 19-latek zaliczył 7 meczów (6 ligowych) rozgrywając 359 minut. Sobol nie zanotował żadnych liczb.

Minuty: 359
Mecze: 7 (1 w PP)
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 2

Lukasz Norkowski (GKS Jastrzębie)

Łukasz Norkowski cały czas nieźle radzi sobie w I-lidze będąc podstawowym defensywnym pomocnikiem GKS-u Jastrzębie, który zajmuje 9. miejsce po 12 kolejkach. „Norek” zagrał dotąd we wszystkich spotkaniach notując w nich 2 asysty. Jego kariera rozwija się na razie prawidłowo. Środkowy pomocnik ma dopiero 19 lat.

Minuty: 756
Mecze: 13 (1 w PP)
Gole: 0
Asysty: 2
Kartki: 3

Maciej Orłowski (Górnik Łęczna)

25-letni defensor jest w tym sezonie podstawowym prawym obrońcą w Górniku Łęczna. Zagrał we wszystkich 13 meczach II-ligi (w 12 spotkaniach od 1 do 90 minuty) notując 2 asysty. Górnicy są na 4. pozycji barażowej tracąc do lidera tylko 2 punkty.

Minuty: 1124
Mecze: 13
Gole: 0
Asysty: 2
Kartki: 1

Bartosz Mrozek (GKS Katowice)

Bartosz Mrozek w spadkowiczu z I-ligi gra cały. W 13 meczach puścił 11 goli zachowując 5-krotnie czyste konto. 19-latek w miniony weekend opuścił pierwszy mecz w tym sezonie, a to ze względu na powołanie do reprezentacji. Jego GKS Katowice i tak wygrał zajmując obecnie 3. lokatę w II-lidze z raptem 1 oczkiem straty do 2 liderów.