Lechici zakończyli październikowe obowiązki w reprezentacjach

Dziewięciu piłkarzy grających na co dzień w pierwszej drużynie Kolejorza zakończyło już październikowe obowiązki w reprezentacjach narodowych. W czwartek, 17 października 2 dni przed meczem z Legią Warszawa zespół Lecha Poznań w końcu będzie trenował w komplecie. Kilku piłkarzy wróci wkrótce do klubu w dobrych nastrojach i jak pokazały ostatnie mecze kadr – także w niezłej formie.

Swoje w ostatnich dniach zrobiła polska młodzieżówka prowadzona przez Czesława Michniewicza. Mimo straty gola w Rosji w 90 minucie „biało-czerwoni” w swojej grupie eliminacyjnej do młodzieżowych Mistrzostw Europy są na 1. miejscu. Polacy po wyjazdowym remisie 2:2 u siebie wygrali z Serbią 1:0. Po 180 minut w tych spotkaniach zaliczyli Robert Gumny oraz Kamil Jóźwiak. Paweł Tomczyk w obu meczach wszedł z ławki, a Jakub Moder zaliczył tylko kilka minut w Rosji.

Na razie na 2. pozycji w swojej grupie eliminacyjnej do Mistrzostw Europy 2020 są Duńczycy, którzy bez Christiana Gytkjaera pokonali Szwajcarię 1:0. Później Dania ograła kontrolnie Luksemburg 4:0, a wynik tego meczu po zaledwie 7 minutach od wejścia z ławki ustalił nasz napastnik. Cały czas o Euro walczą też Słowacy. Lubomir Satka nie zagrał w spotkaniu z Walią 1:1. Wystąpił za to przez 90 minut na prawej obronie w sparingu z Paragwajem 1:1.

Formą podczas towarzyskiego turnieju reprezentacji U-20 błysnął Tymoteusz Puchacz, który w meczu Niemcy – Polska 3:4 zanotował asystę przy trafieniu wypożyczonego lechity, Dawida Kurminowskiego. „Biało-czerwoni” przegrywali w Niemczech 1:3, ale i tak umieli zwyciężyć 4:3. W Kaliszu przeciwko Holandii tak dobrze już nie było. Nasza kadra przegrała 1:2, zaś „Puszka” grał od 63 minuty.

Najsłabiej w październiku poszło reprezentacji Polski do lat 19, która w towarzyskich meczach uległa w Opolu kadrze Anglii 2:5 oraz przegrała w Tiranie z Albanią 1:3. Przeciwko Anglikom do 85 minuty grał Filip Marchwiński, a do 72 minuty nietypowo na prawej obronie Jakub Kamiński. W starciu z Albanią „Marchewa” w ogóle nie pojawił się na boisku, natomiast „Kamyk” grał w pierwszej połowie.

Wszyscy kadrowicze zameldują się na treningu Kolejorza w czwartek. Mecz z Legią Warszawa przy Łazienkowskiej odbędzie się w sobotę, 19 października, o godzinie 17:30.

Piłkarze Lecha Poznań z pierwszego zespołu w reprezentacjach – październik 2019:

Christian Gytkjaer (0 i 61-90 + gol)
eME, Dania – Szwajcaria 1:0
Tow, Dania – Luksemburg 4:0

Lubomir Satka (0 i 1-90)
eME, Słowacja – Walia 1:1
Tow, Słowacja – Paragwaj 1:1

Tymoteusz Puchacz (1-90 + asysta i 63-90)
Tow, Niemcy U-20 – Polska U-20 3:4
Tow, Polska U-20 – Holandia U-20 1:2

Filip Marchwiński (1-85 i 0) oraz Jakub Kamiński (1-72 i 1-45)
Tow, Polska U-19 – Anglia U-19 2:5
Tow, Albania U-19 – Polska U-19 3:1

Robert Gumny (1-90 i 1-90), Kamil Jóźwiak (1-90 i 1-90), Jakub Moder (86-90 i 0) oraz Paweł Tomczyk (67-90 i 90-90)
eME, Rosja U-21 – Polska U-21 2:2
eME, Polska U-21 – Serbia U-21 1:0

1. Grimmy pisze:

Wczoraj oglądałem mecz młodzieżówki i o ile Jóźwiak w pierwszej połowie był najlepszy na boisku, to w drugiej widać było, że był wypompowany. Ciekawe czy zdąży zregenerować się na sobotni mecz?