Pojutrze losowanie III rundy Pucharu Polski

Pojutrze we wtorek, 5 listopada, o godzinie 12:00 w Warszawie odbędzie się 3 w tym sezonie losowanie par piłkarskiego Pucharu Polski 2019/2020. Lech Poznań weźmie udział w losowaniu 1/8 finału rozgrywek o krajowy puchar pierwszy raz od 2016 roku i dowie się z kim oraz gdzie zagra 3 lub 4 grudnia. III runda Pucharu Polski będzie już ostatnią fazą w tym roku kalendarzowym.Rywal z Ekstraklasy zwiększa szanse na mecz w Poznaniu

W 1/8 finału Pucharu Polski gospodarzami będą drużyny występujące w niższej klasie rozgrywkowej. Jeśli na przykład w losowaniu trafią na siebie dwie ekipy z tej samej ligi wtedy gospodarzem będzie pierwszy wylosowany zespół. Losowanie 1/8 finału Pucharu Polski z udziałem Lecha Poznań odbędzie się we wtorek, 5 listopada, o godzinie 12:00. Transmisję z ceremonii losowania przeprowadzi youtubowy kanał PZPN – „Łączy nas piłka”. Wśród potencjalnych rywali Lecha Poznań będzie m.in. obrońca trofeum Lechia, Legia z którą Kolejorz ostatnio często mierzył się w Pucharze, Zagłębie, Stomil, Miedź, Stal Stalowa Wola, Błękitni czy III-ligowe rezerwy Legii.

Kto weźmie udział w losowaniu 1/8 Pucharu Polski 2019/2020? (wtorek, 5 listopada, godz. 12:00)

– 8 klubów z Ekstraklasy
– 4 kluby z I-ligi
– 3 kluby z II-ligi
– 1 klub z III-ligi

Potencjalni rywale Lecha Poznań w 1/8 finału Pucharu Polski 2019/2020:

Ekstraklasa

ŁKS Łódź
Lechia Gdańsk
Legia Warszawa
Piast Gliwice
Raków Częstochowa
Zagłębie Lubin
Cracovia Kraków

I-liga

Stal Mielec
Miedź Legnica
GKS Tychy
Stomil Olsztyn

II-liga

Stal Stalowa Wola
Błękitni Stargard
Górnik Łęczna

III-liga

Legia II Warszawa

Obowiązkowy młodzieżowiec

W Pucharze Polski 2019/2020 na boisku przez pełne 90 minut musi przebywać co najmniej jeden młodzieżowiec, czyli piłkarz z rocznika 1998 lub młodszy. Jeśli taki gracz mający polskie obywatelstwo zejdzie z boiska wtedy na murawę musi wejść inny młodzieżowiec. Jeżeli dany klub nie może wprowadzić za wychowanka innego młodzieżowca wówczas musi kontynuować mecz w 10. W tym sezonie pucharu krajowego pauza w 1 meczu jest po otrzymaniu 2 żółtych kartek, natomiast po zobaczeniu 4, 6 lub 8 kartek zawodnik będzie pauzował w 2 spotkaniach. Przed półfinałem kartki zebrane we wcześniejszych fazach będą anulowane. Każdy klub ma do wykorzystania 4 zmiany, ale ostatnią może przeprowadzić dopiero w dogrywce.

Premie i terminy w Pucharze Polski

PZPN od rozgrywek 2018/2019 podwoił premie dla uczestników Pucharu Polski. Łączna pula nagród wynosi teraz 6,6 mln złotych z czego aż 3 miliony zgarnia triumfator. Finał Pucharu Polski 2019/2020 ponownie zostanie rozegrany 2 maja o godzinie 16:00 na Stadionie Narodowym w Warszawie. 2 maja 2020 roku wypada w sobotę. Triumfator zgarnie trofeum przechodnie i będzie reprezentował Polskę w Lidze Europy 2020/2021 już od I rundy eliminacyjnej (spadek Polski w rankingu UEFA).

Plan Pucharu Polski 2019/2020:

Runda wstępna PP – 7 sierpnia 2019
1/32 PP – 24-26 września 2019 (wtedy grę rozpocznie Lech Poznań)
1/16 PP – 29-31 października 2019
1/8 PP – 3-5 grudnia 2019
1/4 PP – 10-12 marca 2020
1/2 PP – 7-9 kwietnia 2020
Finał PP – Sobota, 2 maja 2020, godz. 16:00 (Stadion Narodowy w Warszawie)

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 6

 1. Siodmy majster pisze:

  Głupkowate zasady. Żadnego rozstawienia. Przecież to absurd by np. Kolejorz zagrał z Legią a dajmy na to Stalowa Wola z Legią II czy Błękitnymi Stargard

  • F@n pisze:

   I dobrze, że nie ma. Jakie ma to znaczenie kiedy się z tą Legią czy inną Cracovią zagra. W końcu będzie trzeba. Na Ukrainie teraz było Dynamo Szachtar. Fajny system dzięki któremu słabsze kluby na farcie mogą zajść dalej i sprawić niespodziankę.

 2. ArekCesar pisze:

  A ja czuję, że wylosujemy Legię.

 3. Piknik pisze:

  Z jednej strony rozgrywki PP bez rozstawień to dziwna sprawa, jednak Boniek tłumaczył, że taki system ma na celu promocje piłki nożnej w mniejszych miejscowościach i jest to szansa dla mniej zamożnych klubów grających w niższych ligach. Spoglądając na te rozgrywki jest parę ekip z ekstraklasy, które zbłaźniły się i przegrały z niżej notowanymi przeciwnikami. Taki PP ma swój urok i co najważniejsze póki co, Lech ma szczęście w tych losowaniach. W tej słabej formie Kolejorz jakoś dojechał 1/8 PP. Uważam,że skoro zarząd nie sprecyzował celu sportowego to na ten moment można uznać, że Kolejorz będzie walczył w lidze o pierwszą ósemkę, a mecze PP będą dla „Dumy Wielkopolski” priorytetem, bo tak jak redakcja wspominała jest to najprostsza droga do zdobycia trofeum. Szkoda, że mając jeden z najwyższych budżetów w kraju Lech stał się przeciętną drużyną 28 ligi w Europie. Szkoda też, że w PP musimy liczyć na szczęście a nie na jakość sportową naszej drużyny. Smutne, bolesne ale jakże prawdziwe także niech przygoda z PP dla Lecha będzie jak najdłuższa. Bo co mu innego pozostało …

 4. inowroclawianin pisze:

  Może przyfarci znów i teraz legła II.

 5. Ekstralijczyk pisze:

  Błękitni Stargard i rewanż za 3:1 w 2015r.

Dodaj komentarz