Po 17. kolejce II-ligi

W sobotę, 9 listopada oraz w niedzielę, 10 listopada na łącznie 9 stadionach odbyła się 17. kolejka piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020. W tej serii spotkań nowym liderem ligowej tabeli został Górnik Łęczna, który wykorzystał potknięcie dwóch prowadzących ekip ogrywając u siebie outsidera II-ligi. Na dole stawki nie doszło do poważnych zmian.

W hicie weekendu Resovia Rzeszów mimo przegrywania u siebie z GKS-em Katowice po 24 minutach 0:2 doprowadziła do remisu 2:2 zdobywając gola na wagę oczka w ostatniej minucie gry. Potknięcie dwóch liderów wykorzystał Górnik Łęczna, który pokonał u siebie Legionovię Legionowo 2:0 i sam został po tym weekendzie nowym liderem.

Czołówce nie odpuszcza łódzki Widzew, który na wyjeździe sprał Znicza Pruszków aż 6:0. RTS miał ułatwione zadanie, gdyż jeszcze przy stanie 0:0 boisko za czerwoną kartkę opuścił jeden z piłkarzy gospodarzy. Ważne zwycięstwo u siebie odniosła Bytovia Bytów oraz na wyjeździe Stal Rzeszów, która zachowała kontakt z czołówką.

Na wyjeździe wygrała też będąca w strefie spadkowej Stal Stalowa Wola, która dzięki temu zwycięstwu traci do Pogoni Siedlce już tylko 2 oczka. Niewiele emocji było w Wejherowie, gdzie Gryf zremisował z Elaną 0:0, a już więcej w Stargardzie w którym Lech II przegrywając 0:2 umiał ostatecznie doprowadzić do wyniku 2:2.

Po 17. kolejce Górnik Łęczna ma tylko 1 punkt więcej od Resovii Rzeszów, GKS-u Katowice i Widzewa Łódź. Kolejorz jest obecnie na 12. pozycji mając 5 oczek przewagi nad strefą spadkową. W najbliższą sobotę o 13:00 we Wronkach przeciwnikiem rezerw będzie Olimpia Elbląg.

12 goli – Marcin Robak (Widzew Łódź)
9 goli – Paweł Wojciechowski (Górnik Łęczna), Michał Bednarski (Górnik Polkowice), Karol Czubak (Bytovia Bytów)