Listopadowe powroty bywały lepsze

Za 4 dni wieczorem Lecha Poznań czeka trudne zadanie choćby zremisowania u siebie z rozpędzonym Piastem Gliwice. W tej rundzie Kolejorz bezpośrednio po przerwach na kadrę nie zdobył nawet punktu. Dla odmiany tym razem Lech zagra w Poznaniu, gdzie w poprzednich latach zaraz po listopadowych przerwach na reprezentację rzadko zawodził.

Dwie porażki po słabych meczach

Tej jesieni Lech po dwóch przerwach na kadrę spisał się bardzo słabo. W Gdańsku po kiepskim meczu przegrał 1:2, a w październiku w Warszawie także poległ 1:2. Bilans poznaniaków w tym sezonie po przerwach na kadrę na pewno będzie gorszy niż w zeszłych rozgrywkach – 2-1-1.

Rok temu nastąpiło przełamanie

Lech po listopadowej przerwie na kadrę wygrał w Poznaniu ostatnie 3 mecze w tym 2 ligowe. Rok temu po 4 spotkaniach bez zwycięstwa przełamał się właśnie po listopadowej przerwie na obozy reprezentacji ogrywając Wisłę Płock przy Bułgarskiej rezultatem 2:1. Był to pierwszy triumf Dariusza Żurawia na ławce seniorskiego Kolejorza.

Mecze Lecha Poznań po listopadowej przerwie na kadrę w ostatnich latach (6-3-2):

2009, Lech Poznań – Ruch Chorzów 3:1
2010, Lech Poznań – Polonia Bytom 1:0
2011, Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lech Poznań 0:0
2012, Lech Poznań – Legia Warszawa 1:3
2013, Cracovia Kraków – Lech Poznań 1:6
2014, Piast Gliwice – Lech Poznań 3:2
2015, Lech Poznań – Zagłębie Lubin 1:0 (PP)
2016, Lech Poznań – Śląsk Wrocław 3:0
2017, Sandecja Nowy Sącz – Lech Poznań 0:0
2018, Lech Poznań – Wisła Płock 2:1

Przeciętny bilans po kadrach

Od 2009 roku Lech Poznań triumfował po przerwie na reprezentację w sumie w 21 spotkaniach. 13 pojedynków zremisował i 13 razy przegrał. Mimo ostatnich problemów Lecha po kadrach bilans i nie jest najgorszy głównie dzięki meczom sprzed paru lat.

To były ciekawe mecze

Kilka meczów po listopadowych przerwach na kadrę w ostatnich latach miało swoją ciekawą historię. Choćby 10 lat temu Kolejorz właśnie po listopadowej przerwie na obozy reprezentacji odniósł swoje najwyższe ligowe zwycięstwo w 2009 roku, w 2013 roku zwyciężył w Krakowie aż 6:1, a 5 lat temu Lech poniósł swoją ostatnią porażkę po listopadowej przerwie na kadrę. Akurat wtedy poznaniaków pokonał Piast wygrywając w Gliwicach 3:2.