Tylko jeden wypożyczony nie gra regularnie

W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 wypożyczonych do innych klubów jest łącznie siedmiu zawodników Lecha Poznań w tym dwóch piłkarzy mających za sobą już debiut w pierwszej drużynie Kolejorza. Spośród siedmiu wypożyczonych graczy dwóch piłkarzy występuje za granicą, jeden w Ekstraklasie, dwóch w I-lidze oraz dwóch zawodników w II-lidze.Podczas jesieni 2019 roku raz na 2-3 tygodnie sprawdzamy, jak poza Lechem Poznań wiedzie się wypożyczonym zawodnikom. Dziś VIII część w sezonie 2019/2020, kolejna na początku grudnia.

Wiktor Pleśnierowicz (AS Roma)

Wiktor Pleśnierowicz zagrał dotąd w 4 meczach włoskiej Primavery na 8 rozegranych. AS Roma z Pleśnierowiczem na boisku straciła już 11 goli. 10 listopada zremisowała z Atalantą 3:3, a młody lechita obejrzał pierwszą żółtą kartkę we Włoszech. Roma zajmuje 4. miejsce w Primaverze.

Minuty: 334
Mecze: 4
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 1

Dawid Kurminowski (MSK Zilina II)

Dawid Kurminowski w 12 jesiennych meczach słowackiej II-ligi (2 poziom rozgrywkowy) strzelił 9 goli i zaliczył 4 asysty. W 13 i 15. kolejce dostał szansę gry w pierwszej drużynie Ziliny zaliczając w sumie 103 minuty. „Kurmin” grając na Słowacji coraz mocniej się rozwija, Zilina ma prawo wykupu tego napastnika i prawdopodobnie z niego skorzysta.

Zilina II
Minuty: 928
Mecze: 12
Gole: 9
Asysty: 4
Kartki: 2

Zilina
Minuty: 103
Mecze: 2
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 1

Michał Skóraś (Raków Częstochowa)

Michał Skóraś tej jesieni dostaje regularne szanse od Marka Papszuna. 19-latek opuścił dotąd tylko 4 ligowe mecze. W Ekstraklasie zdążył już zanotować 3 asysty.

Minuty: 541
Mecze: 12 (1 w PP)
Gole: 0
Asysty: 3
Kartki: 2

Hubert Sobol (Odra Opole)

Hubert Sobol przepadł w ostatniej w I-lidze Odrze Opole. 19-latek w lidze nie grał od 29 września. Od tego czasu 5 razy znalazł się poza kadrą, a 9 listopada nie wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Zimą należałoby się zastanowić nad zmianą barw klubowych.

Minuty: 451
Mecze: 8 (2 w PP)
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 2

Lukasz Norkowski (GKS Jastrzębie)

Łukasz Norkowski w I-lidze cały czas radzi sobie bardzo dobrze. Młody defensywny pomocnik w każdym z 5 ostatnich meczów GKS-u Jastrzębie grał od 1 do 90 minuty. Drużyna „Norka” w tym czasie nie przegrała ani razu wygrywając 3 spotkania. Zespół z Jastrzębia jest piąty.

Minuty: 1251
Mecze: 19 (2 w PP)
Gole: 0
Asysty: 2
Kartki: 3

Maciej Orłowski (Górnik Łęczna)

Maciej Orłowski cały czas regularnie gra w walczącym o awans II-ligowym Górniku Łęczna, który zajmuje aktualnie 1. miejsce. „Orzełek” wystąpił dotąd we wszystkich 18 spotkaniach ligowych notując 13 pełnych meczów. 25-latek zanotował dotąd 2 asysty.

Minuty: 1522
Mecze: 19 (1 w PP)
Gole: 0
Asysty: 2
Kartki: 1

Bartosz Mrozek (GKS Katowice)

Bartosz Mrozek w czwartym w II-lidze GKS-ie Katowice ma pewny plac. Młody bramkarz opuścił tylko 2 ligowe mecze przez powołania do reprezentacji młodzieżowej. Z tego powodu w ostatni weekend nie grał i jego GKS przegrał w Pruszkowie 1:2 spadając na 4. miejsce. 19-latek musi uważać, ponieważ na swoim koncie ma już 3 żółte kartki.

Minuty: 1680
Mecze: 18 (2 w PP)
Puszczone gole: 17
Czyste konta: 5
Kartki: 3

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 2

 1. Ostu pisze:

  Znakiem tego po odejściu „kominów” będzie potrzeba ściągnąć z wypożyczenia i zasilić 1 drużynę młodą siłą…
  I będzie taniej…
  I będzie z większym zaangażowaniem…
  …niech żyje prezes naszego klubu…

 2. 100h2o pisze:

  Oglądałem Norkowskiego jak grał w juniorach starszych i krótko w rezerwach. To dobry defensywny pomocnik. Wręcz bez niego drużyny w których grał były gorsze. Nie strzela za wiele bramek ( ja widziałem jedną!) ale w środku pola króluje. I wcale nie robi wrażenia kafara ( jak to się zwykło uważać defensywnego). Ma dobre wyczucie piłki, dużo odbiorów , przytomnie i celnie podaje – po prostu jest dobry. Wypożyczenie tylko potwierdza ten fakt i będzie miał np Skrzypczak dużą konkurencję. Bo nie wyobrażam sobie że Lech z niego nie skorzysta w 1 drużynie!
  Sobola wykończył stary trener Warty, potem kontuzje. I klops. Trafił słabo bo Odra walczy o utrzymanie się w 1 lidze więc szans za wiele na grę nie dostanie.
  Skóraś – to taki drugi Klupś. Nie widzę wielkiej różnicy między nimi, ani na plus ani na minus więc jak wróci to dobrze jak nie to też dobrze.
  Bramkarze ( Mleczko/Mrozek/ Bąkowski) to cienka sprawa. Są podobni no i jest ten „Kebab”, też gra Szymański nie gorszy od młodych. W ogóle w Lechu dawno nie bronił wychowanek. Ciekawe.
  Co do Orłowskiego to kto wie? Może wróci i zadomowi się na prawej obronie? Bo Cywka jest słaby, a eksperymenty z Klupsiem czy Skórasiem nie rokują dobrze dla nich jako obrońca.
  Kurmin – nie wróci i w sumie ( widziałem go w 2 meczach u-20) to napastnik jakich wielu.

  Czyli- czekam na Norkowskiego, może na Orłowskiego.

Dodaj komentarz