Plusy i minusy: Lech – ŁKS 2:0

Sobotni mecz z Łódzkim Klubem Sportowym ponownie można zapisać po stronie plusów. Kolejorz w 3 kolejnym spotkaniu ligowym zwyciężył zasłużenie, a wliczając jeszcze 2 pojedynki pucharowe kontynuuje inne, zwycięskie pasy. Oczywiście nie wszystko wyglądało wczoraj dobrze przez co cały czas jest nad czym pracować oraz co poprawiać.

Lech wygrał wczoraj zasłużenie dominując we wszystkich najważniejszych statystykach. Po meczu otwarcie przyznał to także trener ŁKS-u Łódź, Kazimierz Moskal mówiąc o większej indywidualnej jakości u piłkarzy Kolejorza i większej jakości w całej poznańskiej drużynie, której zawodnicy Moskala nie dali rady powstrzymać. Wynik 2:0 odzwierciedla przebieg wczorajszej potyczki, jest zasłużony pokazując różnicę jaka dzieli w tej chwili Lecha i ŁKS mający trochę inne cele sportowe.

Zwycięstwo ponownie poprawiło pozycję Lecha w ligowej tabeli. Nie wiadomo jeszcze, jak duże będą straty do najlepszych, ponieważ dziś obędą się ważne dla nas spotkania Pogoni z Piastem oraz Śląska z Legią. Kolejorz już awansował w ligowej tabeli stopniowo odrabiając straty do czołówki. Wliczając Puchar Polski nie przegrał od 7 meczów, wygrał 3 ligowe spotkanie z rzędu zachowując 5 raz z rzędu czyste konto (4 w lidze).

Stabilną formę prezentują ostatnio liderzy każdej formacji, którzy w sobotę potwierdzili jakość. Thomas Rogne to filar tylnej formacji, Pedro Tiba jest mózgiem środka pola, który dobrze uzupełnia się m.in. z Tymoteuszem Puchaczem czy z Joao Amaralem. Portugalczyk błyszczy formą w każdym kolejnym meczu ligowym. W ostatnich 3 spotkaniach ekstraklasowych strzelił 2 bramki i zaliczył 1 asystę stając się obecnie jednym z ulubieńców kibiców. Przy tak dobrej formie paru piłkarzy nawet słabiej mógł zagrać Christian Gytkjaer.

Ostatnim plusem jest akcja zmienników-wychowanków. Kamil Jóźwiak grał nieźle od samego wejścia z ławki. Jakub Kamiński długo nic nie pokazywał, nie grał dobrze, ale cały obraz jego występu zamazuje asysta przy golu na 2:0. Była to oczywiście pierwsza asysta „Kamyka” w seniorach i już 4 ligowa bramka „Józia” w tym sezonie ligowym.

W sobotę nie zabrakło też minusów. Przede wszystkim po golu na 1:0 poznaniacy mieli dużo, dużo problemów. W kwadransie od 61 do 75 minuty ŁKS zdominował mecz mając w tym okresie aż 65% posiadania piłki. Bardzo zaskakujące były zmiany w tamtych minutach. Z boiska miał zejść Joao Amaral, który przecież w Boguchwale nie rozegrał całego meczu, ale po golu Dariusz Żuraw zmienił decyzję postanawiając zamiast Portugalczyka ściągnąć Tymoteusza Puchacza. Amaral pracujący dobrze zarówno z przodu jak i z tyłu zszedł parę minut później, a zastąpił go młody Kamiński, który w meczu na styku, w spotkaniu walki został od razu wrzucony na głęboką wodę.

Kiepsko wyglądały jeszcze stałe fragmenty gry bite ponownie przez mało widocznego Darko Jevticia. Szwajcar dośrodkowując piłkę z rzutów rożnych robił to źle, piłki były dośrodkowywane zbyt wysoko, opadały wolno przez co Arkadiusz Malarz wraz z obrońcami ŁKS-u nie miał problemów z dobrymi interwencjami.

Plusy meczu z ŁKS-em 2:0