Tak tracił Lech jesienią i w 2019 roku

Z roku na rok defensywa Lecha Poznań spisuje się coraz gorzej tracąc w 37 ligowych meczach ligowych w 2019 roku łącznie 45 goli. Dla porównania w 36 ekstraklasowych spotkaniach w 2018 roku Kolejorz stracił 41 bramek, a jeszcze wcześniej w 2017 roku raptem 26 goli w 38 meczach co było całkiem niezłym wynikiem m.in. dzięki postawie Emira Dilavera.

Formacja obrony wiosną 2019 a jesienią 2019 dość mocno się różniła co pokazuje m.in. okres tracenia podczas meczów najwięcej goli. Wiosną po 81 minucie gry Lech stracił w lidze aż 6 goli podczas gdy jesienią po 81 minucie ani jednego. Dla odmiany wiosną między 21 a 30 minuta spotkań stracił tylko 1 bramkę, a jesienią w tym okresie już aż 7 goli.

Najgorszymi okresami podczas ligowych meczów Lecha Poznań w ubiegłym roku był czas między 21 a 30 minutą oraz między 61 a 70 minutą, kiedy Kolejorz stracił łącznie po 8 goli. Najmniejsze zagrożenie pod naszą bramką rywale stwarzali za to pomiędzy 11 a 20 minutą (tylko 1 stracony gol). W 2019 roku co najmniej 1 bramkę strzeliło nam 36 różnych piłkarzy. 1 trafienie było samobójcze (autorem Nikola Vujadinović).

Zawodnikiem, który trafił do siatki Kolejorza zarówno wiosną jak i jesienią był Jorge Felix z Piasta Gliwice. Oprócz niego 2 gole w 2019 roku wbili nam Piotr Parzyszek, Igor Angulo, Filip Starzyński, a także jesienią w jednym meczu obrońcy Łukasz Broź ze Śląska oraz Petr Schwarz z Rakowa (z rzutów karnych). Katem Lecha Poznań w 2019 roku i tak był Jesus Imaz z Jagiellonii Białystok. Hiszpan wiosną pokonał nas aż 4 razy.