Dogrywka: Lech – Raków 3:0

Dogrywka – cykl będący dopełnieniem pomeczowych materiałów w tym analizy pomeczowej, szybkich wniosków, plusów i minusów danego spotkania oraz Waszych ocen. W tych artykułach nawet 2 dni po każdym meczu ligowym oceniamy konkretne spotkanie w wykonaniu Kolejorza wybierając dodatkowo najlepszą oraz najgorszą akcję Lecha Poznań w rywalizacji z ligowym przeciwnikiem.

Najlepsza akcja meczu:

87 minuta – Akcję na 3:0 podaniem z prawej strony rozpoczął debiutant Letniowski. Rezerwowy Lecha podał do Gytkjaera, który cofnął się po piłkę do linii pomocy, skupił na sobie uwagę najpierw 2 zawodników rywala, potem 3 piłkarzy, by na końcu podać bardziej na środek boiska do Jakuba Modera. Kolejny rezerwowy w tym meczu nie kombinował tylko zrobił to co powinno się zrobić. Moder kropnął w kierunku bramki zdobywając fantastycznego gola i to słabszą lewą nogą. Bramkarz Jakub Szumski po efektownym, mocnym uderzeniu z okolic 25 metra nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję. Przy tym golu trzeba docenić robotę jaką wykonał Gytkjaer, który skupiając na sobie uwagę 3 piłkarzy zrobił więcej miejsca w środku pola wykonując w dodatku podanie w najlepszym momencie.

Najgorsza akcja meczu:

Tym razem obrona Lecha nie popełnia rażących błędów, które należałoby przeanalizować lub na które sztab szkoleniowy mógłby zwrócić szczególną uwagę. Raków oddał zaledwie 6 strzałów w tym 1 celny. Po przerwie goście oddali tylko 2 uderzenia na naszą bramkę (0 celnych) będąc zespołem coraz mniej groźnym pod bramką Lecha z każdym upływającym kwadransem meczu.

Najlepszy piłkarz według KKSLECH.com:

5 – Warto i trzeba docenić to co zrobił Jakub Moder. W ciągu 20 minut gry zdobył ona swojego premierowego gola w Ekstraklasie i to słabszą lewą nogą. 21-latek miał w sobotę 3 uderzenia, 3 celne, 2 kluczowe zagrania wykonując w sumie 17 podań z czego 15 było udanych. Moder doskonale wywiązał się z roli zmiennika dając bardzo udaną zmianę na pozycji numer „10”.

Najsłabszy piłkarz według KKSLECH.com:

2 – Filip Marchwiński w sobotę nie miał swojego dnia. Tylko 30 wykonanych podań, 0 kluczowych i raptem 8 pojedynków 1 na 1 (2 wygrane) to nie jest dobry wynik. „Marchewa” w meczu z Rakowem nie wywiązał się z roli „10” tak jak choćby Jakub Moder, który świetną zmianą przyćmił o 3 lata młodszego kolegę.

Ocena pracy trenera:

4 – Trener Dariusz Żuraw nie miał w sobotę zbyt dużego pola manewru dysponując w dodatku tylko 7 rezerwowymi. Nie wszystko w grze Lecha wyglądało dobrze, po przerwie gra była już lepsza, poznaniacy zdobyli 3 gole, 3 punkty a na plus zasługuje jeszcze zmiana Jakuba Modera. Trener w 100% trafił ze zmianą desygnując 21-latka na pozycję ofensywnego pomocnika.

Ocena pracy sędziego:

4 – Paweł Raczkowski rzadko rzucał się w oczy nie przeszkadzając obu ekipom w grze. Sędzia z Warszawy po obejrzeniu powtórki w systemie VAR podyktował jednak rzut karny dla Lecha, który nawet według kibiców Kolejorza był kontrowersyjny.

Poziom meczu:

4 – Dwie równe połowy w wykonaniu poznaniaków, wynik dużo lepszy niż momentami gra Lecha. Skoro wygrywa się pewnie 3:0 wszystkie inne niedoskonałości odchodzącą na drugi plan. Lech na starcie wiosny zrobił swoje pewnie wypunktowując u siebie niżej notowanego rywala. Właśnie tak powinno ogrywać się przeciwników pokroju Rakowa.