Dwa skruszenia betonu. Lech – Lechia 2:0

O godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek meczu 23. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Lechii Gdańsk. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Pierwszy meldunek prosto z Bułgarskiej pojawi się na KKSLECH.com już o godzinie 16:00. Zapraszamy

16:05 – Dzień dobry wszystkim internautom na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto z Bułgarskiej. Jedyne zadanie na dziś to wygrana dzięki której uda się utrzymać 5. lokatę.

16:10 – Poniżej składy obu ekip. Bez niespodzianek.

16:12 – Murawa jest mocno nasiąknięta wodą. Zobaczymy jak poradzą sobie na tym boisku obie drużyny.

16:15 – Na stadionie są już pierwsi kibice. Spodziewana frekwencja dzisiaj to około 14 tysięcy.

16:21 – Warty odnotowania jest powrót do „20” Timura Zhamaletdinova. To dość niespodziewany ruch. Rosjanin zimą nie trenował z Lechem, wrócił do klubu na początku lutego, nadal nie znalazł sobie nowej ekipy.

16:33 – W tej chwili strata Lecha do podium to 6 punktów i raptem 4 oczka przewagi nad dziewiątą Jagiellonią. Mecz z Lechią jest spotkaniem o 5. miejsce po 23 kolejce, a także szansą na przedłużenie realnych nadziei na szybką poprawę średniej pozycji jeszcze przed podziałem na grupy.

16:35 – Bramkarze Lechii są już na rozgrzewce.

16:40 – Bramkarze Lecha też już są.

16:41 – Dziś w ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany będzie Mickey Van der Hart. Holender pierwszy raz w tym sezonie był bardziej obserwowany podczas meczu z Cracovią 1:2 latem.

17:03 – W sektorze gości już kilkuset osobowa grupa lechistów.

17:06 – Murawa w środku boiska, gdzie toczy się rozgrzewka już trochę ucierpiała.

17:15 – Rozgrzewka zakończona, kwadrans do meczu.

17:17 – Trener rywala Piotr Stokowiec ma równy bilans z Lechem – 8-1-8. Bywały tu mecze w których przegrywał na Bułgarskiej paroma bramki, ale było to też spotkanie w którym wygrał 1:0 po szybkim golu i murowaniu bramki do końca.

17:18 – Spiker czyta składy. Za chwilę hymn Lecha.

17:21 – Deszcz nie przestaje padać. Leje cały czas.

17:25 – Murawa będzie sprzyjać dziś strzałom z daleka i szybkiej grze po ziemi. Zobaczymy kto się będzie lepiej czuł w tych warunkach.

17:28 – Obie drużyny już na murawie. Lech i Lechia w tradycyjnych strojach.

2 min. – Pierwsza akcja Lecha i pierwsze groźne wstrzelenie piłki przez Puchacza. Niewiele brakowało.
3 min. – Odpowiedź Lechii. Dobre wyłapanie piłki przez Van der Harta po zagraniu z lewej strony.
5 min. – Zablokowany strzał Tiby z około 20 metrów.
10 min. – Dwa stałe fragmenty gry dla Lecha bez powodzenia. Jeszcze Rogne dostał kartkę za walkę.
12 min. – Powtórki pokazały, że sędzia już popełnił błędy. Gramy dalej.
14 min. – Zmarnowana akcja przez fatalny przerzut Puchacza.

17 min. – Podanie Tiby, strzał Gytjaera. Zablokowany.
21 min. – Płaski strzał Tiby łapie Kuciak. Portugalczyk jest na razie bardzo aktywny.
27 min. – Za dobrze to nie wygląda. Wielu zawodników nie widać, Lecha też niewiele pokazuje.
30 min. – Kuciak 2 razy ratuje Lechię przed utratą gola. Raz z akcji, raz po rożnym.

34 min. – Dwóch lechistów leżało na murawie, Lech grał dalej, dobrą akcję przerwał sędzia, który od początku zupełnie nie ogarnia co się dzieje.
37 min. – Gra Lecha zaczęła wyglądać lepiej. Niestety w ostatnich fazach akcji brakuje dobrego strzału.
39 min. – Niezła próba Ramireza z dystansu. Piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.
41 min. – Kuciak z dużymi problemami wybronił główkę Muhara po rzucie rożnym.
45 min. – Bardzo źle wykonany rzut wolny przez Puchacza kończy I połowę.

48 min. – Dobre podanie Ramireza z lewej strony zatrzymane przez obrońcę.
51 min. – Druga żółta kartka dla Filii. Lech gra z przewagą jednego zawodnika.
56 min. – Dobre dośrodkowanie Kamińskiego na głowę Gytkjaera, ale strzał był niecelny.
60 min. – Mecz przerwany. Lechia rzuca racami w sektory Lecha.

65 min. – Obie drużyny od dobrych 10 minut są w szatni.

76 min. – Formalnie mamy teraz 76 minutę. Będziemy grać dalej.
77 min. – Strzał Tiby broni nogami Kuciak! Po chwili niecelnie uderzył Marchwiński.
79 min. – Po wznowieniu gry Lech cały czas mocno przeważa.
80 min. – Poznaniacy maja coraz większą przewagę, próbuje Tiba, próbuje Ramirez, próbuje Jóźwiak. Wiele uderzeń
jest blokowanych w ostatniej chwili.
80 min. – Piękne podanie Ramireza do Jóźwiaka, który w polu karnym stracił piłkę.
81 min. – Kuciak instynktownie broni strzał z bliska!
84 min. – 1:0! GOOOOOOOOOOOL!!! Fantastyczna bomba Modera z daleka. Piłka jeszcze odbiła się od słupka i wpadła do siatki.
90+1 min. – Setka Lechii. Na szczęście zawodnik Lechii nie trafił z bliska.
90+3 min. – GOOOOOL!! 2:0! Efektowny strzał Marchwińskiego ląduje pod poprzeczką!
90+8 min. – Koniec. Lech wygrywa 2:0 i goni czołówkę. Gratulacje!

23. kolejka PKO Ekstraklasy 2019/2020, niedziela, 23 lutego, godz. 17:30
KKS Lech Poznań – Lechia Gdańsk 2:0 (0:0)

Bramki: 84.Moder 90+2.Marchwiński

Asysty: 1:0 – Jóźwiak 2:0 – Letniowski

Żółte kartki: Rogne, Muhar, Marchwiński – Fila, Maloca

Czerwona kartka: 51 min. – Fila (za drugą żółtą)

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)

Widzów: 12693

Lech: Van der Hart – Kamiński, Satka, Rogne, Kostevych – Muhar (59.Marchwiński), Tiba – Puchacz (66.Moder), Ramirez, Jóźwiak (87.Letniowski) – Gytkjaer.

Rezerwowi: Szymański, Dejewski, Crnomarković, Skrzypczak, Marchwiński, Letniowski, Moder, Zhamaletdinov, Szymczak.

Lechia: Kuciak – Fila, Nalepa, Maloca, Mladenović – Tobers, Gajos (88.Saief) – Mihalik (58.Zwoliński), Makowski, Conrado (58.Lipski) – Paixao.

Rezerwowi: Alomerović, Dymerski, Haydary, Saief, Lipski, Urbański, Egy, Ze Gomes, Zwoliński.