II-liga: Stal Stalowa Wola – Lech II Poznań 2:1

W meczu 29. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020, Lech II Poznań przegrał na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola 1:2 (1:2) i ponownie wleciał do strefy spadkowej. Niedawne zwycięstwo Kolejorza nad byłym już wiceliderem ligowej tabeli nic nie dało. Wyniki innych spotkań dla rezerw układają się fatalnie, nasz drugi zespół jest w coraz gorszej sytuacji.

Jak padły bramki?

1:0 – W 26 minucie po długim zagraniu Fidziukiewicz urwał się Andrzejewskiemu i mierzonym strzałem zdobył gola.
1:1 – W 29 minucie ręką w polu karnym zagrał Witasik. Jedenastkę na gola zamienił Tomczyk.
2:1 – W 31 minucie Stal miała rzut rożny. Piłkę przedłużył Witasik, do siatki z bliska trafił Mroziński.

Rezerwy Lecha Poznań po 29 kolejkach II-ligi 2019/2020 z 37 punktami na swoim koncie są na spadkowym 15. miejscu w ligowej tabeli (ta seria spotkań jeszcze trwa). Lech II Poznań kolejne spotkanie rozegra w niedzielę, 5 lipca, o godzinie 17:00. Wówczas jego rywalem we Wronkach będzie walcząca o awans Resovia Rzeszów.

29. kolejka II-ligi 2019/2020, środa, 1 lipca, godz. 17:00
Stal Stalowa Wola – KKS Lech II Poznań 2:1 (2:1)

Bramki: 26.Fidziukiewicz 31.Mroziński – 29.Tomczyk – k.

Asysty: 1:1 – bez asysty

Żółte kartki: Witasik, Stelmach – Białczyk, Wojtkowiak, Tupaj

Widzów: ok. 300

Sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin)

Stal: Pietrzkiewicz – Sobotka, Mroziński, Witasik, Zmorzyński – Jopek, Stelmach, Jarosz, Chromiński (73.Ciepiela) – Fidziukiewicz (90.Kiercz), Śpiewak (90.Waszkiewicz).

Lech II: Mleczko – A.Kaczmarek (46.Pawlicki), Wojtkowiak, Andrzejewski, Smajdor (76.Ławrynowicz) – Skrzypczak, Białczyk – Tupaj, Sobol, Yatsenko (63.Kołtański) – Tomczyk.

Rezerwowi: Radliński, Pawlicki, Wachowiak, Marciniak, Szramowski, Ławrynowicz, Kołtański.

Trenerzy: Szydełko – Ulatowski

Pogoda: +27°C, słonecznie

Miejsce: Stadion Stali (ul. Hutnicza 15, Stalowa Wola)

11 komentarzy

1. Grossadmiral pisze:

Dziwne że az tak mało zawodników z pierwszego zespołu w tak ważnym meczu w następnym tygodniu 3 ważne mecze więc tym bardziej skoczkowie nie pomogą i jak zwykle broni Mleczko to w plecy

2. andi pisze:

Pewno i utrzymają się…Ale na siłę wystawiać Mleczkę? To jak sabotaż. Lepszy na wypożyczeniu, Szymański ławę grzeje….brak komunikacji między zespołami, i tyle.

3. 100h2o pisze:

Nijak pojąc”filozofii Ulatowskiego”. Szkoli niby Tupaja na prawego obrońcę, a w tym meczu Tupaj tam nie gra ( gra w pomocy) a gra na PO grzejący kilka meczów ławę bezbarwny Smajdor. Którego zresztą zmienia wpuszczając za niego Ławrynowicza (pomocnik).
    Na wyjeżdzie gra z TRZEMA napastnikami ( Tomczyk, Sobol, Yatsenko) i nie zmienia tego do końca meczu ( wchodzący za Yatsenko Kołtański to też napastnik).
    Gdzie są Kryg i Niewiadomski którzy nawet nie siedzą na ławce w 1 zespole?
    Toż to jakieś szaleństwo!

4. John pisze:

Ulatowski,i wszystko jasne.
    3 liga już co raz bliżej, terminarz trudny.

5. El Companero pisze:

Mleczko w bramce = porażka a więcej porażek równa się spadek. Kuźwa mają tego Radlińskiego i Szymańskiego a mimo to wystawiają słabego bramkarza. Mleczko chyba jest nawet gorszy od Lisa, który w rezerwach furory nie robił. Rutek pewnie chce go zatrzymać kosztem Szymańskiego bo Mleczko jest młody i pewnie ktoś z 3 ligi go kupi za 20 tyś zł. Druga rzecz: nie widzę w składzie Szymczaka, czyżby w sobotę legia? 🙂 czy kontuzja?

6. Tadeo pisze:

Już kiedyś pisałem że przy Ulatowskim czeka nas pewny spadek.Trener który w swojej karierze niczego nie osiągnął, a jego specjalizacją jest spuszczanie zespołów do niższych lig.

7. janusz.futbolu pisze:

Po poprzedniej kolejce nabralem troche nadziei na utrzymanie rezerw w II lidze.., A teraz znowu tej nadziei brak…

8. andi pisze:

Szymczak na Legie….a w niedziele rezerwy u siebie z Resowią. Jak tu nie będzie pomocy z pierwsdzego zespołu to skandal i sabotaż. Gdzie Cywka…zwolnił się….samymi juniorami nie pograją.

• F@n pisze:

Niech Muhar tam pomoże. W Lechu się nie nadaje, podejrzewam, że w 2 drużynie też.

9. inowroclawianin pisze:

Tomczyk zagrał, czyli prawdopodobnie nie zagra z legła. Czyli na 90% zagra Timur. Najbardziej martwi ten wynik rezerw. Bez pomocy z Ekstraklasy raczej nie dadzą rady się utrzymać.

10. andi pisze:

Przez liczne zmiany w 2 połowie było widać dążenie do zmiany niekorzystnego wyniku. Ale problem był w obronie, a przede wszystkim w bramce.Jakość Mleczki jako zawodnika spadła. To ostatni dzwonek aby temu zaradzić. Zespół gra z zespołami, których średnia wieku jest wyższa od 4 do 6 lat. Nie dając wsparcia z 1 zespołu, zmarnujemy potencjał i zaangażowanie tych młodych ludzi Sobota i niedziela pokaże czy kierownictwu zależy na 2 lidze.