II-liga: Lech II Poznań – Gryf Wejherowo 5:0

W meczu 32. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020, Lech II Poznań wygrał u siebie z ostatnim i zdegradowanym Gryfem Wejherowo 5:0 (4:0). Po okazałym 3 z rzędu z zwycięstwie rezerwy Kolejorza są już bardzo blisko utrzymania na 3 froncie w naszym kraju. Do zakończenia rozrywek pozostały raptem 2 spotkania.

Jak padły bramki?

10 minuta – Mocne wstrzelenie piłki przez Niewiadomskiego trafiło na głowę Szymczaka, który pozostał bez krycia w polu karnym.
20 minuta – Do piłki dośrodkowanej lewą nogą przez Kołtańskiego z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Sobol, który strzałem głową podwyższył prowadzenie rezerw na 2:0.
21 minuta – Szybka, składna akcja w środku pola zakończyła się podaniem na lewą flankę do Tomasza Kaczmarka i dośrodkowaniem w pole karne do Szymczaka, który z liska zdobył bramkę na 3:0.
37 minuta – Dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego, piłka odbiła się od obrońcy, najprzytomniej zachował się Szymczak, który mocnym uderzeniem lewą nogą zaliczył hat-tricka.
67 minuta – Prosta strata piłki w środku pola, odbiór Lecha, z akcją wyszedł Ławrynowicz, który na końcu przytomnie podał do Tomczyka. Rezerwowy Kolejorza tylko dostawił nogę i podwyższył na 5:0.

Rezerwy Lecha Poznań po 32 kolejkach II-ligi 2019/2020 z 46 punktami na swoim koncie są na 8. miejscu w ligowej tabeli mając na 2 kolejki przed końcem 3 oczka przewagi nad strefą spadkową (ta seria spotkań jeszcze trwa). Lech II Poznań kolejne spotkanie rozegra w niedzielę, 19 lipca, o godzinie 17:00. Wówczas jego rywalem na wyjeździe będzie walcząca o baraże Bytovia Bytów.

32. kolejka II-ligi 2019/2020, środa, 15 lipca, godz. 17:00
KKS Lech II Poznań – Gryf Wejherowo 5:0 (4:0)

Bramki: 10, 21 i 37.Szymczak 20.Sobol 67.Tomczyk

Asysty: 1:0 – Niewiadomski 2:0 – Kołtański 3:0 – T.Kaczmarek 4:0 – bez asysty 5:0 – Ławrynowicz