Trzema golami do trzeciej rundy! Hammarby – Lech 0:3

O godzinie 19:00 na Tele2 Arenie w Sztokholmie, początek meczu II rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2020/2021, pomiędzy drużyną Hammarby a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Przed meczem Hammarby IF – Lech Poznań (16.09.2020)

2 min. – Pierwsza akcja Lecha lewą stroną. Dośrodkowanie Kamińskiego wyłapał Ousted.
4 min. – Bardzo nerwowy początek w wykonaniu gospodarzy. To na razie dobra wiadomość.
5 min. – Ajjj! Dobra kontra Lecha i strzał Ishaka w ostatniej chwili zablokował Bjorklund.
6 min. – Strzał Paulinho z daleka na róg sparował Bednarek.
9 min. – Indywidualny rajd Puchacza zakończony mocnym strzałem. Niestety, tylko boczna siatka.
13 min. – Obie drużyny na razie szukają rytmu.
15 min. – Pierwszy stały fragment gry zepsuty przez Ramireza.
15 min. – Powinno być 1:0 dla rywala. Długa piłka Paulinho do Ludwigsona, który oddaje strzał doskonale obroniony przez Bednarka. Brawo! W końcu coś obronił!

18 min. – Hammarby zaczęło się rozkręcać.
18 min. – Znów Bednarek!
20 min. – Pressing i długa piłka – ta gra na razie wystarcza na Lecha, który po niezłym początku gra coraz gorzej.
22 min. – Dwa rzuty rożne zmarnowane przez Lecha.
26 min. – Bardzo zły strzał Kamińskiego z ostrego kąta. Słabo gramy na razie, ograniczamy się głównie do kontr.
28 min. – Mocny strzał Ramireza z daleka. Minimalnie niecelny.

32 min. – Nasze skrzydła nie istnieją. Kamiński powinien zamienić się stroną z Sykorą. Żuraw znów dziwnie ustawił zespół.
32 min. – Szwedzi grają bardzo twardo. Zarobili już 2 kartki, w powietrzu wiszą następne.
37 min. – Mecz ponownie stał się wyrównany. Hammarby nie ma już takiej przewagi.
41 min. – Od kilkunastu minut cała masa niedokładności w obu zespołach.
42 min. – Pierwszy celny strzał Kolejorza. Ramirez wypuścił Ishaka, którego uderzenie obronił Ousted.
44 min. – A teraz Hammarby. Strzał Paulinho nieznacznie minął prawy słupek bramki Bednarka.

48 min. – Dobra akcja prawą stroną zakończona złym uderzeniem Ramireza.
51 min. – Lech w ataku pozycyjnym. Niestety, ciężko jest się przedostać.
55 min. – GOOOOOOOL!!!!! 1:0 dla Lecha. Fatalny błąd Bjorklunda wykorzystuje Tiby, który zabiera piłkę i strzela gola.

59 min. – Kolejna akcja Lecha środkiem pola. Tym razem Ousted zdołał złapać piłkę.
60 min. – Teraz gospodarze. Na szczęście znów nie trafił Paulinho.

63 min. – Gramy 11 na 10! Andersen uderza Tibę w oko i wylatuje za 2 kartkę.
66 min. – Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak grać spokojnie i kontrolować grę.
69 min. – Na razie nic się nie dzieje. Lechici są pewni siebie, ale muszą uważać.
70 min. – Ousted broni płaski strzał Modera! Mogło już być po meczu.
75 min. – Paulinho doznał kontuzji. Dla Hammarby to ogromne osłabienie.

76 min. – Jeszcze kwadrans z hakiem. Oczywiście mecz mógłby dla nas skończyć się już teraz.
76 min. – Ousted wybronił strzał Ishaka pod poprzeczkę!
80 min. – Lech ma kontrolę odliczając już czas do końca.
82 min. – Tiba znów znokautowany. Gdzie kartki?!
85 min. – Były kartki, także dla lechitów.
87 min. – Jeszcze 3 minuty.
88 min. – Gramy teraz bardzo szeroko. Spokojnie
89 min. – Zablokowany strzał Ishaka po akcji i podaniu Puchacza z lewej strony.
89 min. – GOOOOOOOOOOOL!!! Mocny strzał Kamińskiego z daleka po ziemi, piłka wpadła tuż przy słupku 2:0!

90+2 min. – GOOOOOOOOOOOOL!!! Ależ gol Marchwińskiego z daleka! 3:0!
90+4 min. – Koniec! Gramy dalej!

II runda kwalifikacyjna Ligi Europy 2020/2021, środa, 16 września, godz. 19:00
Hammarby IF – KKS Lech Poznań 0:3 (0:0)

Bramki: 55.Tiba 89.Kamiński 90+3.Marchwiński

Asysty: 1:0 – bez asysty 2:0 – bez asysty 3:0 – Czerwiński

Żółte kartki: Jeahze, Andersen, Ngouali, Ousted, Khalili, Kacaniklić – Ramirez, Kamiński, Skóraś

Czerwona kartka: 63 min. – Andersen (za drugą żółtą)

Sędzia: Sascha Stegemann (Niemcy)

Widzów: (bez udziału publiczności)

Hammarby: Ousted – Fenger, Bjorklund, Fallman (46.Magyar), Jeahze – Andersen, Ngouali – Khalili, Johannsson, Paulinho (77.Kacaniklić) – Ludgwigson.

Rezerwowi: Blazević, Magyar, Soderstrom, Rodić, Amoo, Sher, Kacaniklić.

Lech: Bednarek – Czerwiński, Satka, Crnomarković, Puchacz – Tiba (84.Marchwiński), Moder – Kamiński, Ramirez, Sykora (73.Skóraś) – Ishak (90+1.Awwad).

Rezerwowi: Malenica, Kostevych, Rogne, Muhar, Skóraś, Marchwiński, Awwad.

Kapitanowie: Andersen – Satka

Trenerzy: Billborn – Żuraw

Stan murawy: Bardzo dobry (sztuczna nawierzchnia)

Pogoda: +11°C, pochmurno, wietrznie

Miejsce: Tele2 Arena (Sztokholm, Szwecja)

276 komentarzy

1. Bart pisze:

No i Grimmy przewidziałeś że Szwedzi nie dokończą meczu w 11

2. Pawelinho pisze:

Hahaha Hammerby za głupotę swojego piłkarza wylatuje z boiska!

3. Niebieski77 pisze:

Ta żółta to chyba za pysk bo wcześniej sędzia nie kwapił się by dać za faul

4. MaPA pisze:

Ja bym sie jeszcze nie cieszył.

5. Bart pisze:

Uwielbiam to – pierwsza kartka za wycięcie równo z trawą które mogło się skończyć poważną kontuzją, druga kartka za wyjebanie Tibie luja ogłuszacza, a typ jeszcze jest zdziwiony i schodząc mamrocze coś pod nosem 🙂

6. Grimmy pisze:

Za wolno gramy, za wolno!

7. Michu73 pisze:

Teraz tylko spokojnie ze zmianami trenerze!

8. Bart pisze:

Kurwa Modziu miałeś bramkę na nodze

9. slavo1 pisze:

Troszku spuchli te Szwedy…

10. Grimmy pisze:

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Panem Jerzym. Sykora zagrał bardzo dobre spotkanie.

11. Bart pisze:

Pan ładny się zepsuł

12. kibic007 pisze:

Ci to mają szczęście z urazami

13. Grimmy pisze:

Powiem tak, oby dograć bez kontuzji. Niech już zostanie 1 – 0, oby po prostu bez kontuzji.

14. El Companero pisze:

teraz zobaczymy jakim taktykiem jest Żuraw i przy prowadzeniu w przewadze którą formację na boisku wzmocni

15. slavo1 pisze:

Byle tego nie z..bać w ostatnim kwadransie…

16. ArekCesar pisze:

Kurwa ale wyciągnął.

17. Grimmy pisze:

Sykora zszedł i dośrodkowania z rogu się popsuły.

18. MaPA pisze:

Pewnie po powrocie do domu Lech bedzie musiał przywyknąć do naturalnej murawy:)

19. Bart pisze:

Co do tych kontuzji Engel ma rację – na sztucznej nawierzchni dużo łatwiej o kontuzję. Murawa nie ma takiego poślizgu, noga zostanie i cyk po więzadłach. Właśnie w taki sposób syn znajomego zerwał więzadła na orliku.

20. Kuki pisze:

Obstawiamy: czy wejdzie Marchwiński w 80 minucie?

21. KibicPN pisze:

No Panowie gratuluje awansu. Ogladalem 1 polowe i ladnie gra Lecha wygladala.
    Wszyscy za polskimi druzynami w pucharach! Szczegolnie ze nie pisali o nas zbyt pochlebnie…

25. El Companero pisze:

kuźwa mówię, Kamiński zmieniaj się chłopię z kimś, grasz dziś jak przestraszony suseł na orliku

26. tomasz1973 pisze:

Żuraw nie ściąga się Tiby przy tak niepewnym wyniku…

27. MaPA pisze:

W Szwecji musi być zimno bo są poubierani jak na zimę.

28. Bart pisze:

Engel coraz ciężej sapie do mikrofonu. Wszystko w porządku z Panem Jerzym?

29. slavo1 pisze:

Jak mnie drażni Ramirez – wybiera głupie sposoby zamiast prostych. Usiłował podać ładnie zamiast skutecznie. Bez sensu.

36. Pawelinho pisze:

Kamiński kropka nad „i” i pewny awans Lecha po niepewnej pierwszej połowie.

37. Grimmy pisze:

Brawo Kamyk, piękne wykończenie!

38. MaPA pisze:

Cieszy że Kamiński strzelił.Mam jakiś sentyment do tego chłopaka.

39. Grimmy pisze:

Jerzy „selekcjonerem zostajesz na całe życie” Engel w fazie rozsyłania powołań do kadry 😀

40. Niebieski77 pisze:

Można śmiało powiedzieć że współczynnik na poziomie 2000 i 780 tyś ojro w kieszeni

41. El Companero pisze:

cholera usłyszał moją krytykę 🙂 muszę częściej to robić

42. WybrzezeKlatkiSchodowej pisze:

Druga polowa po profesorsku. Brawo Lech!!

43. ArekCesar pisze:

Marchewa!!!

44. Kuki pisze:

Grimmy jesteś prorokiem!

• Grimmy pisze:

Wiedziałem, że coś strzeli. Czułem to w kościach. Chłopak ma to coś, jeśli chodzi o wykańczanie sytuacji. Gdyby Tiba lub Ramirez mieli takie wykończenie jak młody, to klękajcie narody.

48. Grimmy pisze:

Marchewka, 33,33% planu, który Ci nakreśliłem wykonane! Dajesz, ogień!

49. Pawelinho pisze:

Marchwiński o k…a! Ładnie to zrobił co prawda gol bez znaczenia, ale doda mu pewności siebie.

50. Michu73 pisze:

O ja pierdole! Killer w swoim stylu! Brawo Marchewa!????

51. tomasz1973 pisze:

Ale przydupił! Brawo Marchewa!

52. tomasz1973 pisze:

No to łomot w Szwecji!

53. Bart pisze:

Fajnie że Marchewie w końcu coś zaczyna wychodzić. Oby ta bardzo dobra zmiana i ta bramka go odblokowały 🙂

54. kibic007 pisze:

Marchwiński – nie sprzedawajmy go jeszcze!
    Brawa dla Bednarka za I połowę, wybronił dziś wszystko, brawo!
    Brawo Lech! Brawo!

55. El Companero pisze:

koniec, zemsta za awanturę Karola Gustawa. Życzę wszystkim smacznego wieczornego piwka i dużo emocji w niedziele na derbach:)

56. F@n pisze:

Na taki mecz czekałem. Brawo wszyscy!

57. slavo1 pisze:

Ale Marchewa walnął Modera na koniec !

58. tolep pisze:

Żuraw jest jakiś pojebany. Po co znowu ściąga Ramireza i wpuszcza Marchwińskiego?

Nieważne kogo cytuje powyżej

Nie Ramireza tylko Tibe…

• Michu73 pisze:

Obronił się tą decyzja dzisiaj (i fajnie bo trzymam kciuki za Marchewę) ale takiej zmiany nie powinien robić. Takich zawodnikow jak Tiba czy Ramierwz nie zmienia się kiedy wynik nie jest jeszcze przesadzony.

59. Grimmy pisze:

Nie chce mi się szukać, ale pisałem zaraz po wylosowaniu Szwedów, że na luzie ich pykniemy :]
    To teraz, panowie, nie żałujcie sobie, możecie przyznać bez krępacji kto jest debeściakiem 🙂

60. Didavi pisze:

Sialalalalalalalalalalalal trzecia rundaaaaaaaaaaaaaa!
    Brawo Drużyna!

61. Michu73 pisze:

Brawo zespół, brawo trener! Mecz perfekcyjnie rozegrany pod względem taktyki i jej realizacji! Chociaż Tiby bym nie zmieniał bez potrzeby?

62. Pawelinho pisze:

Pierwsza połowa bardzo zachowawcza natomiast w drugiej Kolejorz pokazał, że lepszą drużyną i wykorzystał błędy Hammerby IF w obronie, a że futbol to grał błędów potwierdził gol Tiby. Wygraną w drugiej połowie przypieczętował Kamiński, a ładny gol Marchwińskiego podsumował jedynie dobrą i solidną drugą połowę Kolejorza bo pierwsza do zapomnienia.

• Gadzuki pisze:

ale Bednarka za pierwszą trzeba pochwalić

• Pawelinho pisze:

Można by napisać, że w końcu coś wybronił.

A tam gadacie. Bednarek w każdym meczu wybraniał nam sytuacje stuprocentowe. Sytuacje 1 na 1 to akurat mocny punkt w jego bramkarskim rzemiośle. Problemem jest jego gra na przedpolu, a nasza liga opiera się na wrzutkach w pole karnym, dlatego mecze w naszej lidze uwypuklają jego wady.

• kilo82 pisze:

Ze Śląskiem już też „coś wybronił”… Kiepsko gra na przedpolu, dobrze radzi sobie jeden na jeden. Dziś na pewno występ na spory plus.

63. Pawel68 pisze:

Należy wszystkich pochwalić nawet tych co byli krytykowani cały czas np.Bednarek!Najbardziej cieszę się ,że tych zadufanych Szwedów rozwaliliśmy 3:0!!!Kolejorz!!!

64. 100h2o pisze:

Panowie/Panie sypię sobie na łeb wiadro popiołu. Wieszczyłem porażkę i tak pięknie się pomyliłem. Brawo. 0-3 robi wrażenie. No i Bednarek ma argument jak co, nie taki to ręcznik. I o to chodzi, nie gadać tylko grać! Ode mnie CAŁY ZESPÓŁ 6-tka ( bo awansowali!).

Eee tam, postawiłeś na zachowawczy realizm. Tutaj nie ma co głowy posypywać popiołem, gra Lecha w dotychczasowych meczach nie napawała optymizmem. A jeśli już to ja częściej chciałbym mieć możliwość mylenia się w ten sposób 😉

Dokładnie.

• 100h2o pisze:

Ale, ale. Okazałem się człowiekiem małej Wiary . I po polsku wolałem schować się za pesymizmem. To nauczka na przyszłość 😉 Choć zaskoczenie jest bo polskie kluby jak leci dostawały wiks od szwedzkich i to prawie „z rozdzielnika”. Teraz 3 runda .

65. smigol pisze:

Pięknie!!!

66. Michu87 pisze:

Najlepszy mecz Lecha jak na razie. Bednarek zagrał w końcu dobry mecz i brawa dla naszej młodzieży. Nawet dziś obrona dawała radę.

67. Michu87 pisze:

Jaki piękny świat jaki piękny świat… xD W końcu trochę radości dał nasz ten kochany Lech.

68. Brutus pisze:

Bednarek w końcu obronił 2 akcje po których powinny być gole dla Szwedów,i za to należą się słowa pochwały.Kamiński nic specjalnego nie grał,a bramkę zdobył,to samo Marchwiński często krytykowany również z ładną bramką.Ogólnie zespół grał nieco bojaźliwie,często się cofał,ale za to skutecznie.

W ogóle, to ja bym Kamińskiego prędzej bym ściągał,a nie Sykorę, który rozgrywał lepszy mecz. Nie mniej jednak, Kamyk udowadnia, że może nie grać nic wielkiego, ale potrafi nawet w takim meczu dać konkrety.

69. MARCINzKALISZA pisze:

I takie mecze Lecha chcę oglądać zawsze, dobrzy w obronie i skuteczni w ataku. Brawo Lech! Nie wiem czy zauważyliście (pewnie tak), w warznych meczach nasi nie pękają tylko grają swoje. Kiedyś za czasów Trałki, Gajosa i jeszcze paru inny, już przy wychodzeniu na boisko było widać zwieszone głowy w dół.

70. bas pisze:

No i pięknie szwedzki stół zjedzony na kolację.Wreszcie trochę radości ze strony Lecha.Mam nadzieję że ten mecz jeszcze bardziej zbuduje zespoł.

71. ArekCesar pisze:

Mecz nie był jakiś mega pod nasze dyktando. Szwedzi tymi piłkami za linię obrony siali trochę strachu. Bednarek dzisiaj zagrał bardzo dobrze, bo mecz mógł się inaczej ułożyć.

Fajnie, że zemsta za AIK nam wyszła. No i za te hałasy w nocy, których nie omieszkali robić.
    Teraz zaczynamy misję Grecja/Cypr.

72. Brutus pisze:

Kolejny plus to w końcu udało się wygrać ze Szwedami na ich terenie,i to takim wynikiem jakim wcześniej przegrali z lokalnym rywalem.Jak widać można,rywala ograć na wyjeździe.

73. Grimmy pisze:

Ale Tiba przy tej bramce to poszedł jak Dzik w zołędzie. Po profesorsku wyczekał bramkarza. Me gusta!

74. inowroclawianin pisze:

Mecz wygrany dość łatwo. Hammarby to poziom Wisły, czy innego Rakowa. Liga szwedzka to oprócz Malmoe poziom ciut niższy niż nasza Ekstraklasa. Takie moje zdanie. Nawet własne boisko im nie pomogło mimo, że Lech zagrał dziś chyba najsłabszy mecz w tym sezonie. Fajnie, że młodzi strzelili.

75. El Companero pisze:

gdybyśmy mieli sztuczną murawę na Bułgarskiej, to w meczach w Poznaniu klepalibyśmy wszystkich po 5-0

76. Didavi pisze:

Mecz wygrany taktycznie i tutaj pochwalę Żurawia, bo to 1 mecz wygrany taktycznie. Dzisiaj nie było indywidualności, dzisiaj była drużyna. Każdy robił swoje. Pierwsza połowa cierpliwie, w drugiej narzucenie swojego grania. Pochwalę Bednarka, bo zasłużył, wybronił dwie bardzo dobre okazje Hammarby.
    Wejście Marchwińskiego w końcu dało efekt. Nie warto go teraz sprzedawać. Podkreślam.
    Sprowadzić stopera i defensywnego pomocnika i 4 runda w zasięgu, nie ważne czy z OFI czy z Apollonem. Jesteśmy w stanie wygrać.
    Awans jest nasz!

77. Rafik pisze:

Brawo, brawo, brawo. Tylko LP! Bednarek dziś uratował nam wynik.

78. piotr06 pisze:

Jaka szkoda, że dziś nie sobota…

79. tylkoLech pisze:

Brawo Kolejorz!??
    Nareszcie do najładniejszej piłki w lidze doszedł konkret w postaci wygranego meczu i przejścia do kolejnej rundy eliminacji.
    Najbardziej bałam się o Bednarka, a to on utrzymał Lecha w grze w pierwszej połowie. Bardzo cieszą kolejne bramki i dobre występy młodych Lechitów ?

80. robson pisze:

Piękny wieczór. Ależ człowiek się stęsknił za takimi meczami w Europie. 🙂

Szkoda, ze bez kibiców. To byłyby fantastyczne dwa mecze w normalnych warunkach.

81. kibic007 pisze:

I wyszli z tymi fajerwerkami jak Zabłocki na mydle.
    (ciekawe, że też 3 gole różnicy jak z AIK)

82. tolep pisze:

Trzy wrzutki górą za plecy w pole karne Lecha na tego szwedzkiego Płachetę w 30 minut to jest jednak duże osiągnięcie defensywy. Muhar wracaj, albo grajmy 352

83. kibol z IV pisze:

Nie ma co krytykować. Należy się cieszyć ! Pojechaliśmy ich 3-0 . Zagraliśmy dobry mecz. Dominowaliśmy na boisku . Wiara…Było fajnie 🙂

84. Bender pisze:

Takie zwycięstwa się fajnie ogląda. Niby były emocje, ale jednak Lech klasa wyżej od rywali. Nie da się dziś nie pochwalić Bednarka, faktycznie sytuacje sam na sam broni bardzo dobrze. Tiba zszedł, gdyż w innym przypadku któryś Szwed zrobiłby mu w końcu poważną krzywdę. Dobrze, że w takiej sytuacji wchodzą młodzi (mogli wejść teoretycznie Muhar i Rogne na końcówkę). Teraz zobaczymy gdzie pojedziemy w III rundzie.

85. tolep pisze:

Albo może Tetteha ściągnijmy

86. slash pisze:

Aby tego nie spierdolić, kupcie obrońcę. Nie z papieru czy szkła. Kupcie takiego ze stali. Bo nie wszystkie strzały będą wprost na bramkę. Będą znów RÓŻNE.

87. Ekstralijczyk pisze:

Hammarby chciało od początku zaskoczyć Lecha i prawie im się to udało.

Kto wie jak to by się skończyło gdyby Bednarek nie uratował tych dwóch sytuacji, które prawdopodobnie skończyły się by się bramkami.

Z czasem Lech powoli dochodził do głosu co owocowało pokaźnym zwycięstwem i awansem do III rundy. 🙂

88. Piasek pisze:

Poza samym awansem, bardzo mnie ucieszył dobry występ Bednarka. Uwielbiam takie historie, kiedy zawodnik, który ma tak jechane jak ostatnio nasz bramkarz, nagle gra mecz życia i zamyka usta hejterom. Po cichu (bo jak piszę coś tuż przed meczem, to zawsze kończy się to porażką Lecha…) liczyłem, że tak będzie właśnie dzisiaj i się nie zawiodłem. Gdyby nie te 2 interwencje w 1 połowie, pewnie skupialibyśmy się już na ligowej młócce, a tak za tydzień czekają nas kolejne pucharowe emocje!
    Wracając do samego Bednarka, to hejt na niego w ostatnich dniach był przeogromny i zdecydowanie przesadzony. Może i nie grał za dobrze, ale nie było też takiej tragedii, żeby aż tak go wyzywać jak to miało miejsce głównie na Twitterze. Niech ten mecz da mu solidnego kopa, niech wejdzie na odpowiedni poziom i zamyka usta krytykantom w kolejnych meczach.

A za całokształt… Brawo drużyna!

Hejterom jest określeniem nie właściwym, gdyż na tej stronie jeżeli ktoś krytykuje kogoś lub coś to w większości przypadków jest ona w pełni racjonalnie uzasadniona podobnie było w przypadku Jóźwiak, Gumnego i słabej mimo wszystko gry Bednarka. Chciałem przez to napisać, że jedna jaskółka wiosny nie czyni jeśli jest to tendencja wzrostowa jeśli nie to tylko był to jednorazowy wyskok tego bramkarza.