EUROPEJSKA SENSACJA KOLEJORZA! Apollon – Lech 0:5

O godzinie 18:00 czasu polskiego (19:00 lokalnego) na GSP Stadion w Nikozji, początek meczu III rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2020/2021, pomiędzy zespołem Apollonu Limassol a drużyną Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Przed meczem Apollon Limassol – Lech Poznań (23.09.2020):

1 min. – Już było groźnie po uderzeniu Dabo. Dobrze broni Bednarek!
1 min. – Lech nie wyszedł z szatni. Kocioł pod naszą bramką po rzucie rożnym.
5 min. – Na szczęście udało się uspokoić grę.
8 min. – Tiba odzyskał piłkę tuż przed bramką Apollonu. Niestety mimo prób nikt nie oddał strzału.
10 min. – Świetne długie zagranie Tiby do Kamińskiego, który urwał się obronie i oddał strzał obroniony przez Dimitriou! Bardzo dobra akcja!
14 min. – Najlepszy i najszybszy napastnik rywala – Dabo opuścił boisko z powodu urazu.
15 min. – Lechici przejęli kontrolę. Szczególnie aktywny jest Tiba, któremu dobrze wychodzą podania za plecy.

18 min. – Błąd Puchacza na lewej stronie, na szczęście w porę interweniował Satka.
21 min. – Ishak na chwilę opuścił boisko. Powinien zaraz wrócić.
24 min. – Od kilkunastu minut Lech ma kontrolę nad meczem. Oby jej nie stracił.
26 min. – Ufff. Apollon zaatakował większą liczbą zawodników i od razu było groźnie. Po dwóch akcjach piłka w rękawicach Bednarka.
30 min. – Po stracie Modera faulem i kartką musiał nas ratować Satka. Apollon błyskawicznie wyszedł z kontrą.

33 min. – Lech przestał grać, Apollon wręcz przeciwnie – zaczął prowadzić grę.
35 min. – Strzał z woleja minął naszą bramkę. Znów w środku odpuścił Moder.
38 min. – Tym razem od kilkunastu minut Lech nic nie gra.
41 min. – Piłka w naszej siatce, ale był spalony. Czas się obudzić.
41 min. – I się obudzili. Płaski strzał Ishaka broni bramkarz!
43 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Niewidoczny Ramirez świetnie podał do Tiby, który oszukał obrońców i w sytuacji 1 na 1 zdobył gola! 1:0!

45 min. – Dobra interwencja Crnomarkovicia. Chyba dowieziemy to do przerwy.
45+2 min. – Błąd Bednarka, który złapał jednak piłkę. Uffff.
45+2 min. – W wyrównanym meczu do przerwy 1:0 dla Lecha.

47 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! 2:0! 2:0! 2:0! ISHAK w sytuacji 1 na 1 zdobył gola! Wcześniej otrzymał świetne prostopadłe podanie od Tiby.

50 min. – Tiba do Kamińskiego, który oddaje strzał łatwo obroniony przez bramkarza.
51 min. – A teraz Ramirez! Lech po golu na 2:0 dominuje.
52 min. – Moder zamiast podawać do Ramireza postanowił sam uderzyć. Szkoda, bo mogło być 3:0.
57 min. – Ten mecz mógłby już się zakończyć. Na razie mamy wynik marzenie.
59 min. – GOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Co za kontra Lecha! Co za rajd Kamińskiego! JEST JUŻ 3:0!

61 min. – Sykora posłał piłkę nad bramką. Szkoda.
66 min. – Teraz błąd Satki. Na szczęście Cypryjczycy nie trafili.
70 min. – Lech gra bardzo czujnie. Jeśli nie popełni błędu powinno się udać dotrwać z tym 3:0.
73 min. – Wszedł Muhar. Bronimy już wyniku.

77 min. – Niezłe podanie Muhara po którym strzał oddał Skóraś. Zablokowany.
78 min. – Niecelny strzał Larssona z około 20 metrów. Bednarek tylko odprowadzał piłkę wzrokiem.
82 min. – GOOOOOL!!! 4:0! Płaski strzał Sykory po ziemi, piłka wpadła tuż przy słupku.

83 min. – Tu już nie ma co dalej komentować. Tu trzeba kończyć mecz i czekać na Belgów/Serbów.
85 min. – Sykora chciał powtórzyć swój strzał zza pola karnego. Tym razem obronił Dimitriou.
90+2 min. – GOOOOOOOOOOOOOL!!! Lech po akcji środkiem dobija Apollon. Tiba zabawił się z obroną, asysta Kaczarawy!

III runda kwalifikacyjna Ligi Europy 2020/2021, środa, 23 września, godz. 18:00
Apollon Limassol FC – KKS Lech Poznań 0:5 (0:1)

Bramki: 43 i 90+2.Tiba 47.Ishak 59.Kamiński 82.Sykora

Asysty: 1:0 – Ramirez 2:0 – Tiba 3:0 – Ramirez 4:0 – Ramirez 5:0 – Kacharava

Żółte kartki: Benschop Sachetti – Satka

Sędzia: Mattias Gestranius (Finlandia)

Widzów: (bez udziału publiczności)

Apollon: Dimitriou – Katelaris, Roberge, Szalai – Pittas (46.Larsson), Denić, Sachetti (66.Marković), Aguirre – Diguiny, Benschop, Dabo (14.Gianniotas).

Rezerwowi: Papastylianou, Vasiliou, Panayiotou, Gianniotas, Marković, Matei, Larsson.

Lech: Bednarek – Czerwiński, Satka, Crnomarković, Puchacz – Tiba, Moder (73.Muhar) – Kamiński (76.Skóraś), Ramirez, Sykora – Ishak (67.Kacharava).

Rezerwowi: Malenica, Kravets, Rogne, Muhar, Marchwiński, Skóraś, Kacharava.