Baza treningowa

Piłkarze poznańskiego Lecha do swojej dyspozycji mają w tej chwili najlepszą bazę treningową w Polsce. Gracze Kolejorza głównie zimą niektóre swoje treningi przeprowadzają w pod poznańskiej miejscowości Wronki (60 km od stolicy Wielkopolski), gdzie mogą korzystać z dwóch boisk w tym jednego pełnowymiarowego zaopatrzonego w podgrzewaną płytę oraz sztuczne oświetlenie. Do dyspozycji lechitów jest także hotel Olympic, w którym znajduje się m.in. restauracja oraz sale konferencyjne. Lech swoją bazę treningową ma również w Popowie. W małym miasteczku znajdują się cztery pełnowymiarowe boiska, z których korzystają przede wszystkim juniorzy młodsi i starsi Kolejorza.

Po zakończeniu budowy stadionu „niebiesko-biali” od jesieni 2011 roku swoje treningi w trakcie tygodnia przeprowadzają głównie przy Bułgarskiej. Obecnie za I trybuną Inea Stadion są trzy boiska treningowe. Jedno położone jest wzdłuż głównej murawy obiektu Lecha, a drugie pionowo. Oba boiska są jednak w pełni odcięte od ludzi, zatem lechici mają idealne warunki do treningów, które zawsze odbywają się w ciszy i w spokoju. Poznaniacy mogą też bez przeszkód ćwiczyć po zmroku, gdyż przy płytach treningowych stoją jupitery, które w czasie przebudowy stadionu służyły podczas spotkań.

Ponadto wiosną 2013 roku została zakończona budowa trzeciego boiska znajdującego się za I trybuną. To płyta ze sztuczną oraz podgrzewaną nawierzchnią. Dzięki niej zimą lechici nie będą musieli już jeździć na zajęcia do Wronek. Dodajmy również, że pod I trybuną obok szatni znajduje się specjalna salka do lekkich treningów rozciągających lub do przeprowadzania rozgrzewki. Na warunki nie mogą narzekać również najmłodsi gracze Kolejorza. Ci mają do swojej dyspozycji m.in. boisko ze sztuczną nawierzchnią znajdujące się przy ulicy Armii Poznań oraz krytą halę na terenie SP 13. Na dodatek wiosną 2013 roku pomiędzy IV trybuną a ulicą Ptasią zostało otwarte nowe boisko z naturalną trawą z rolki.

Boiska treningowe przy stadionie Lecha Poznań:

Boisko ze sztuczną trawą + widok na boiska za I trybuną:


Stadion we Wronkach


Boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Armii Poznań