O serwisie

26.07.2005 r. – Właśnie w tym dniu rozpoczęły się prace nad stworzeniem nieoficjalnego serwisu Kolejorza, który w ciągu kilkunastu miesięcy, budowany krok po kroku miał stać się najlepszym nieoficjalnym serwisem poznańskiego klubu oraz rozpoznawaną marką wśród nieoficjalnych stron internetowych polskich klubów. Dziś po 11 latach od powstania wiemy, że tak właśnie jest. Wszystkie witryny upadły i nie ma żadnej konkurencji. Minęło już także 8 lat od fuzji dwóch mniejszych nieoficjalnych stron Lecha Poznań, która wyszła serwisowi na dobre, ponieważ to właśnie od połowy czerwca 2006 roku KKSLECH.com działa w pełni profesjonalny sposób.

Początki strony i pierwsze miesiące 11 lat temu były dla nas bardzo ciężkie. Funkcjonowaliśmy pod inną, o wiele mniej ciekawą domeną niż obecnie, a lepsze czasy dla serwisu nastały z początkiem roku 2006, gdy zdecydowaliśmy wprowadzić zupełnie inną jakość strony oraz całkowicie zmienić adres witryny na bardziej rozpoznawalny. Z początkiem roku 2006 serwis nabrał dużej odmiany, lecz na tym nie poprzestaliśmy. Żeby stworzyć jeszcze lepsze źródło informacji dla kibiców Kolejorza w połowie czerwca 2006 roku doszło do przemyślanej fuzji dwóch małych stron o tematyce Lecha Poznań i wówczas strona po raz kolejny zmieniła całą szatę graficzną, ale domena internetowa pozostała ta sama aż do dziś.

Od momentu fuzji dwóch małych stron internetowych i powstania całkiem odmienionego KKSLECH.com ludzie od nas każdego dnia starają się przekazywać fanom poznańskiego Lecha najświeższe, najbardziej aktualne oraz tylko własne i sprawdzone informacje o Lechu Poznań! Prócz samego tekstu, do najciekawszych i najbardziej istotnych newsów dodajemy fotografie wykonane przez naszych fotografów. Wszystko to co robimy robimy z pasją i z miłości do Lecha. Od początku istnienia liczyliśmy się ze zdaniem oraz sugestiami każdego kibica. Chcemy skupiać na tej witrynie wszystkich kibiców Lecha Poznań co świetnie nam się udaje. Śmietnik Kibica to jedno z większych for dyskusyjnych o tematyce sportowej w Polsce w którym można podyskutować o wszystkim.

KKSLECH.com

KKSLECH.com – czyli największy i najpopularniejszy nieoficjalny serwis Lecha Poznań.

KKSLECH.com to internetowa witryna rozwijająca się z każdym rokiem w błyskawicznym tempie. Świadczą o tym nie tylko statystyki, ale także wiele innych, często unikalnych elementów. Przede wszystkim jesteśmy jedynym nieoficjalnym polskim serwisem niemającym złego nawyku „kopiuj+wklej”. Na łamach tej witryny poruszamy wiele tematów w tym również tych trudnych i kontrowersyjnych, a jednocześnie z własnych wiadomości opisujemy wszystko co dzieje się wokół Lecha i to nie tylko pierwszego zespołu.

Publikujemy tutaj artykuły z tematami, których żaden kibic nigdy nigdzie nie znajdzie, a inny dziennikarz nie wpadnie na pomysł, aby zająć się daną sprawą. Ponadto fotografujemy wszystko to, co dotyczy Lecha Poznań i dzięki temu często posiadamy zdjęcia jakich nikt nie ma. Jako jedyni w Polsce opisujemy też pucharowych rywali Kolejorza w sposób niezwykle wyczerpujący o czym można było przekonać się choćby zeszłej jesieni. Jako jedyni w kraju prowadzimy przedmeczowe raporty NA ŻYWO! które okazały się zresztą prawdziwym hitem nie tylko dla fanów Lecha Poznań, ale także dla sympatyków drużyn rywalizujących w danym dniu z Kolejorzem.

Serwis KKSLECH.com to jednak nie tylko same wiadomości na stronie głównej. W swoich zbiorach posiadamy setki zdjęć z domowych meczów, konferencji, stadionu czy z innych wydarzeń związanych z Lechem Poznań. Co jakiś czas inwestujemy w nowy sprzęt fotograficzny po to, żeby stale poprawiać jakość prezentowanych przez nas fotografii. Dużą wagę przykładamy także do filmów video w których najczęściej prezentujemy oprawy przedstawione przez fanów Kolejorza.

Często unikalne filmy umieszczane przez nas w serwisie YouTube (na razie 151 klipów) obejrzano jak dotąd 3 689 469 razy (z zablokowanym filmem z Semirem Stiliciem w roli głównej ponad 4,5 miliona). KKSLECH.com posiada także kilkadziesiąt podstron na których można znaleźć m.in. unikalne informacje czy zdjęcia. Do aktualizacji działów przywiązujemy ogromną wagę i informacje w nich zawarte aktualizujemy możliwie najszybciej jak się da.

KKSLECH.com cechuje się jednak nie tylko szybkością, dokładnością i aktualnością. Nasz serwis jest ulubionym miejscem spotkań wielkopolskich kibiców. Tylko od czerwca 2010 roku nasi użytkownicy i kibice Kolejorza oddali na łamach serwisu KKSLECH.com 408657 komentarzy (stan na godzinę 22:00 dnia 25 lipca 2016), a to sprawia, że również pod tym względem jesteśmy w ścisłej czołówce nieoficjalnych klubowych witryn polskich klubów. Prawdziwym hitem, a zarazem strzałem w „10” okazał się powstały we wrześniu 2012 roku „Śmietnik Kibica” cieszący się ogromnym zainteresowaniem internautów i to nawet takich, którzy nie biorą udziału w dyskusji. Śmietnik jest również źródłem informacji wielu polskich mediów.

O tym, że serwis jest redagowany w odpowiedni sposób świadczą choćby wejścia na KKSLECH.com z ponad 130 krajów w tym z wysp na oceanach o których zapewne mało kto słyszał. Będąc już przy statystykach w dniu naszych urodzin możemy zdradzić, że od 26 lipca 2005 roku serwis KKSLECH.com zaliczył ponad 48 milionów odsłon z czego.

Z okazji 11 urodzin pragniemy podziękować wszystkim stałym, starym jak i tym nowym użytkownikom za bycie z nami każdego dnia. W ciągu 11 lat udało nam się zbudować coś wielkiego od podstaw, a my wraz z Wami cały czas budujemy siłę KKSLECH.com. Zdajemy sobie sprawę, że często nie zgadzacie się z różnymi opiniami bądź rzeczami, ale oto właśnie chodzi. Gdyby wszyscy ze sobą się zgadzali, to dyskusja kogokolwiek z kimkolwiek nie miałaby sensu. Bardzo nas cieszy, że użytkownikami tej witryny są ludzie w różnym wieku z różnym doświadczeniem kibicowskim. To właśnie użytkownicy tej witryny są największym skarbem KKSLECH.com co przy okazji 11 urodzin znów podkreślamy. Jednocześnie wykorzystując dzisiejszą chwilę pragniemy złożyć podziękowania wszystkim osobom, które przez tych pięknych 11 minionych lat w różnym stopniu dołożyły swoją „cegiełkę” w rozwój serwisu KKSLECH.com.

W 2016 roku serwis KKSLECH.com jest tak naprawdę jedynym nieoficjalnym serwisem Lecha Poznań, który nie ma i mieć nie będzie żadnej konkurencji wśród jakichkolwiek witryn o podobnej tematyce oraz jest jedyną nieoficjalną witryną, którą klub mógłby się poszczycić gdyby zaszła taka potrzeba. Samo KKSLECH.com przez wiele postronnych osób i obserwatorów niemających zwykle styczności z mediami jest oceniane jako serwis będący idealnym uzupełnieniem oficjalnej strony Lecha Poznań z czego oczywiście bardzo się cieszymy. 11 lat pozwoliło redakcji nie tylko rozwinąć KKSLECH.com, ale również jeszcze lepiej dostać się do świata Kolejorza oraz go poznać, a także nauczyć się 200-procentowego profesjonalizmu, systematyczności, pracowitości, odpowiedzialności oraz kompetencji.

Wielu ludzi traktuje nasz serwis jako stronę oficjalną klubu i uważa nas za lepszych. To bardzo miłe, ale też motywuje byśmy stali się jeszcze lepsi. Cały czas wraz z Lechem Poznań chcemy iść do przodu opisując jego sukcesy. 11 lat to cudowny jubileusz, coś pięknego, ale coś co motywuje. Coś co napędza, więc czas na kolejne kroki naprzód. Wraz z Wami użytkownikami nadal chcemy się rozwijać. Potrzebujemy do tego też funduszy, dlatego kto chce może raz dziennie i codziennie klikać w reklamy. To pozwoli nam zatrudniać choćby więcej moderatorów, którzy przy licznych dyskusjach są bardzo potrzebni. W grudniu 2015 doszliśmy do wniosku, że przy tych ograniczeniach finansowych/personalnych już mocniej się nie rozwiniemy. Że już wszystko wymyśliliśmy i nic więcej nie da się zrobić. Błąd. Jak pokazuje 2016 rok – dało się zrobić coś nowego i da się w przyszłości wymyślić kolejne unikalne nowości.

Mimo braku konkurencji nie spoczywamy na laurach. Wiele rzeczy jest do poprawy i mimo wielu ograniczeń staramy się udoskonalać. Dziś rozpoczynamy już kolejny rok pracy budujący wraz z Wami siłę wielkiego KKSLECH.com! Czego nam żyć? Więcej internautów na stronie po zwycięstwach Lecha a nie tylko po porażkach oraz dłuższej doby o 2 godziny, bo czasem zarywamy nocki, by skończyć materiały na kolejny dzień (tak wiemy, nie da się wydłużyć dnia, to my musimy jeszcze bardziej się sprężać). Siły, wytrwałości, pomysłów, determinacji i zaangażowania na pewno nam nie zabraknie. Teraz wszystko w nogach piłkarzy Lecha Poznań byśmy mogli lepiej pisać o tym zespole. Byśmy za kolejny rok byli jeszcze dalej od innych tak jak Kolejorz, który najpierw musi odzyskać blask na arenie krajowej, a potem międzynarodowej. Europejskie puchary, opisywanie rywali, poznawanie ich czy mecze co 3-4 dni są niezbędne abyśmy zrobili kolejny krok naprzód.

Mały wyciąg ze statystyk KKSLECH.com:

Ogólna liczba odsłon od 26.07.2005 do 26.07.2016 (godz. 00:00): 48 070 434
Liczba odsłon od 27.06.2010 – 26.07.2016 (godz. 00:00): 46 398 616

2005 – 31 574 (od 26 lipca)
2006 – 128 109
2007 – 222 197
2008 – 414 527
2009 – 875 411
2010 – 3 997 114
2011 – 4 685 625
2012 – 5 405 119
2013 – 7 586 609
2014 – 8 487 018
2015 – 11 015 119
2016 – 5 222 012 (do 26.07 do 00:00)

YouTube KKSLECH.com do 26 lipca 2016:

Filmy – 151
Subskrybenci – 2184
Wyświetlenia filmów – 3 689 469

Twitter KKSLECH.com do 26 lipca 2016:

Tweety – 5945
Followersi – 2285

Do tych krajów dotarło KKSLECH.com:

null

Ważne daty i wydarzenia związane z serwisem:

26.07.2005 – powstaje mała strona www.lechfans.za.pl
Wrzesień 2005 – Strona zmienia domenę na www.Lech.TK
7.01.2006 – Zmiana domeny na www.KKSLECH.com
Koniec czerwca 2006 – Fuzja stron KKSLECH.com z KibiceLecha.boo.pl i dzięki temu powstaje pierwsze, profesjonalne KKSLECH.com
17.01.2007 – Serwis zmienia szatę graficzną i z każdym miesiącem zyskuje coraz większe uznanie
Połowa czerwca 2010 – KKSLECH.com zyskuje nową szatę graficzną. Powstaje największy nieoficjalny serwis Lecha Poznań
Wiosna 2012 – Witryna cały czas się rozwija i nabiera renomy. Dochodzi do lekkiej zmiany barw i loga. Redakcja stawia na stuprocentowy profesjonalizm serwisu
Styczeń/Luty 2013 – Witryna staje się bardzo mocno rozpoznawalna w USA, Szkocji, Anglii oraz Finlandii. W tym ostatnim kraju jeden z największych fińskich dzienników myli KKSLECH.com z oficjalną witryną klubową. Transfer Hamalainena rozsławia serwis w Finlandii
Lato 2013 – KKSLECH.com ugruntowuje swoją pozycję w mediach dzięki sprawdzonym informacjom transferowym (m.in. Hamalainen, Pawłowski, Injać)
14 czerwca 2014 – Prężnie działający serwis KKSLECH.com po czterech latach całkowicie zmienia swój wygląd graficzny
26 lipca 2015 – KKSLECH.com z miesiąca na miesiąc odwiedza coraz więcej osób co napędza redakcję. Serwis obchodzi 10 rocznicę powstania czując moc
22 luty 2016 – KKSLECH.com zyskuje zupełnie nowy, jeszcze przejrzysty pod względem treści wygląd, który szybko zyskuje uznanie
26 lipca 2016 – Nic się nie zmienia. KKSLECH.com ze spokojem i z kolejnymi planami na przyszłość obchodzi 11-lecie.

Informacja:

KKSLECH.com to niezależny serwis informacyjny o Lechu Poznań prezentujący własne zdanie oraz zdanie jego użytkowników. Redakcja serwisu KKSLECH.com nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść komentarzy dodanych przez użytkowników. Każdy natomiast ma możliwość wyrażenia swojej opinii na dany temat i może się nie zgadzać z opinią innej osoby, ale zabrania się dodawania komentarzy, które obrażają czyjąś godność, są wulgarne lub reklamują inne witryny internetowe.

Wszelkie nazwy, znaki towarowe lub firmowe zawarte na naszej witrynie są własnością ich właścicieli i zostały użyte w serwisie KKSLECH.com wyłącznie w celach informacyjnych. KKSLECH.com jest nieoficjalnym serwisem internetowym Lecha Poznań i wszystkie opinie wyrażane na łamach tej witryny nie muszą być zgodne z oficjalnym stanowiskiem klubu czy Stowarzyszeniem SKLP.

KKSLECH.com w sprawie spraw serwisowych kontaktuje się z osobami fizycznymi, firmami czy instytucjami tylko poprzez oficjalne skrzynki mailowe z domeną @kkslech.com. Inny kontakt np. choćby poprzez komunikatory jest fałszywy, a takie osoby nie są przedstawicielami serwisu KKSLECH.com.

W związku z nowelizacją Prawa Telekomunikacyjnego od dnia 22.03.2013 każda witryna w polskim internecie ma obowiązek podać swoim użytkownikom informację dotyczącą prowadzonej polityki plików cookies. Serwis KKSLECH.com wykorzystuje pliki cookies. Pliki cookies (tzw. ciasteczka) to dane informatyczne w tym m.in. pliki graficzne czy pliki tekstowe należące do tej strony.

KKSLECH.com wykorzystuje cookies w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu optymalizacji działania serwisu. Każdy z użytkowników ma prawo do zmiany konfiguracji plików cookies lub całkowitego wyłączenia ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jednocześnie informujemy, że zmiana konfiguracji plików cookies na inną niż standardowa może spowodować niepoprawne wyświetlanie serwisu KKSLECH.com w tym m.in. aktualności, podstron, elementów graficznych czy innych rzeczy należących do serwisu.

Informacja dla mediów:

Serwis KKSLECH.com jako serwis publikujący tylko własne materiały zezwala gazetom, portalom internetowym czy innym mediom na korzystanie z materiałów będących własnością naszej witryny. Warunkiem jest jednak umieszczenie pod wiadomością wyraźnego napisu, skąd pochodzi dany tekst. Przykład: (źródło: KKSLECH.com).

W wypadku chęci skorzystania ze zdjęć naszych fotografów i umieszczenia wybranych zdjęć w gazetach, portalach internetowych lub innych mediach, należy w tym celu skontaktować się najpierw z redakcją serwisu KKSLECH.com pod adresem e-mail: redakcja@kkslech.com

Informujemy, że w przeszłości wiadomości serwisu KKSLECH.com cytowały tak znane media jak m.in.: telewizja WTK, Polsat, Orange Sport, Głos Wielkopolski, Przegląd Sportowy, Fakt, Super Express, Wprost, Sport.pl, Orange.pl, Ekstraklasa.net, 2×45.com.pl, Weszło, Igol.pl, epoznan.pl, tvn24.pl, wp.pl, jeden z największych fińskich dzienników – Iltasanomat, a także oficjalna witryna Pogoni Szczecin czy Legii Warszawa oraz wiele serwisów kibicowskich korzystających również z naszych fotografii. To świadczy o renomie serwisu oraz o jego wysokiej wiarygodności.

Od wiosny 2015 roku serwis KKSLECH.com ściśle współpracuje ze sponsorem Lecha Poznań, firmą STS. Dzięki temu kibice Kolejorza co mecz mogą wygrywać w organizowanych przez nas konkursach bilety na domowe Lecha Poznań.

Screeny poprzednich wersji KKSLECH.com: