Peszko z nową umową! + FOTO!

Dziś na specjalnej konferencji prasowej po spotkaniu z Rosenborgiem, nowy kontrakt z Lechem Poznań podpisał 25-letni pomocnik Sławomir Peszko (na zdjęciu). Reprezentant Polski przedłużył więc swoją umowę o rok, na mocy której będzie najlepiej zarabiającym graczem Kolejorza.

Decyzję o pozostaniu w Lechu podjąłem właściwie wczoraj po rozmowie z żoną. Chcę, by najpierw córka nieco podrosła i nauczyła się języka polskiego. Były też trzy główne czynniki, które zdecydowały o moim pozostaniu w klubie. Pierwszym była oczywiście opinia rodziny, drugim możliwość gry w europejskich pucharach, a trzecim fantastyczyny stadion i kibice. – przyznał na konferencji Peszko.

25-letni pomocnik poinformował także, że miał jedną konkretną ofertę zza granicy. – Podczas zgrupowania kadry w Austrii przyjechał do mnie dyrektor sportowy Wolfsburga i składał konkretne oferty. Z Panathinaikosu natomiast otrzymałem zaproszenie na 3-dniowe testy. Do klubu nie przyszedł jednak żaden faks, a dopiero od wczoraj urywają się telefony. Grecy zgłosili się po mnie o jeden dzień za późno, gdy ja już podjąłem decyzję. – powiedział popularny Peszkin.

Sam zawodnik poinformował dziś, że denerwowały go te wszystkie spekulacje w ostatnich tygodniach. Zastrzegł też, iż w Lechu pozostaje minimum na rok, ale nie gwarantuje, czy nadal będzie grał w klubie, w sezonie 2011/2012.

Tymczasem szczegółów kontraktu Peszki nie chciał zdradzić dyrektor sportowy Kolejorza, Marek Pogorzelczyk. Dlatego też nie wiemy, czy Peszko ma w kontrakcie zapisaną nową sumę odstępnego.

Źródło: inf. własna
Autorzy: Arkadiusz Szymanowski/Dawid Spychalski
Fot: Krzysztof Krause – KKSLECH.com

komentarze 83

  1. zibi2 pisze:

    CHCIAŁ OKIWAĆ INNYCH ,OKIWAŁ SAMEGO SIEBIE !!! i niech nie pitolo o rodzinie ,klubie czy kibicach.

  2. pedro pisze:

    co z tym songo’o na meczu to był on czy ten kone

  3. Lechita88 pisze:

    Petar Vukčević jest testowany przez lecha na obozie jest to Lewy pomocnik.Szybki jak torpeda :D