Lech vs. Dnipro 0:0 + 70 zdjęć!

W rewanżowym meczu IV rundy kwalifikacyjnej do Ligi Europy w sezonie 2010/2011, Mistrz Polski – Lech Poznań zremisował na własnym boisku z FC Dnipro Dniepropietrowsk 0:0, co oznacza, że Kolejorz zagra w fazie grupowej Ligi Europy w sezonie 2010/2011!

Fotorelacja z meczu:

Fotorelacja z meczu Lech Poznań – Dnipro Dniepropietrowsk 0:0 – Fot: Krzysztof Krause

18:40 – Witamy z deszczowej Bułgarskiej! Piłkarzom przyjdzie dziś grać n a mokrej murawie, ale na szczeście przynajmniej kibicie nie będą moknąc. Miejmy nadzieję, że będzie to wieczór pełen emocji.

18:41 – Przed chwila na stadion dotarli piłkarze Lecha, którzy mimo deszczu, wyszli na spacer po murawie.

18:42 – W drodze na stadion natrafiliśmy na graczy gości, którzy spod hotelu Sheraton udawali się właśnie na stadion.

18:42 – Z głośników słychać utwór Robert Miles – Children 🙂 Mamy nadzieję, że tak żywiołowa nuta pomoże lechitom awansować dalej

18:42 – Teraz czas na remix „Archiwum X” 🙂 po za tym na murawę wyszli przedstawiciele UEFA.

18:45 – Na II trybunie pojawili się pierwsi najbardziej zagorzali fani Lecha

18:45 – Lekka mgiełka unosi się dziś nad stadionem. Trzeba przyznać, że obiekt Lecha oświetlony nowymi jupiterami prezentuje się bardzo ładnie 🙂

18:48 – Mimo meczu, pod trybunami słychać jak ktoś wierci wiertarką, a to oznacza, że roboty wykończeniowe nawet w tak ważnym dniu idą pełną parą 🙂

18:51 – Na murawie pojawili się goście. Zapewne podobnie, jak lechici, nie są z niej zadowoleni.

19:53 – Trawa ma wyraźnie widoczne dziury i choć wczoraj była nadzieja, że coś się zmieni, to jednak dziś została ona rozwiane.

18:58 – Niestety dziś nie zadebiutują nowe telebimy.

19:00 – Przypomnijmy, że Lech, aby awansować dalej musi dziś co najmniej zremisować. Oprócz pojedynku lechitów, odbędzie się dziś wiele innych spotkań, w których biorą udział potencjalni rywale poznaniaków, w razie ich awansu do fazy grupowej LE.

19:16 – Na razie nie widać fanów gości. Wciąż nie wiadomo ilu ich dotrze do Poznania.

19:25 – Na murawie rozgrzewają się bramkarze gości.

19:27 – Na rozgrzewce są już też nasi bramkarze.

19:28 – Dzisiaj będzie bronił Burić.

19:35 – Na boisku już Lech. Witany jest głośnym okrzykiem „Kolejorz”!

19:36 – „Chcemy zwycięstwa” – słychać z trybun.

19:37 – Rozgrzewają się już także zawodnicy Dnipra.

19:42 – Znamy skład Lecha. Jest podany poniżej.

19:47 – Zestawienie gości również jest już dostępne.

19:55 – Stadion już prawie pełny. Brakuje jednak nadal fanów gości.

19:58 – Doping kibiców Lecha trwa na dobre.

20:02 – Na muawie trwa występ KG, przy jakiejś ukrainsko-podobnej muzyce.

20:03 – Nie to jednak Disco Polo – Boys – Hej Sokoły

20:05 – Obie drużyny zakończyły już rozgrzewkę.

20:12 – Hymn Lecha odśpiewany.

20:13 – Na Bułgarską nie dojechali kibice Dnipra. Są jednak pojedyncze osoby z Ukraincy na loży prasowej.

20:14 – Lech zagra dziś w starych, niebieskich strojach, a Dnipro na biało.

20:15 – Zamiast oprawy, został wywieszony transparent: „Tu miała być oprawa – znowu się zalała”.

20:24 – Są fani Dnipra, Jest ich 13.

20:40 – Pojawiło się kolejnych około 100 fanów Dnipra. Wywiesili oni także kilka flag.

Pierwszy kwadrans dość wyrównany. Lech gra bardzo ostrożnie, a goście większe zagrożone stwarzają po kontrach. Warto dodać również dodać, że do Poznania dojechało 13 fanów Dnipra.

W 20. minucie ładnie dryblował Kiełb, po czym oddał strzał, ale piłka poszybowała nad bramkę. Chwilę później znów próbował ten sam zawodnik, ale także bez powodzenia. W 23. minucie gry pojawiło się kolejnych około 100 fanów Dnipra. Wywiesili oni także kilka flag. W 25. minucie gry po rzucie wolnym Lech był blisko gola, ale Tshibamba minimalnie się pomylił.

W 33. minucie znów po stałym fragmencie goście mieli duże kłopoty, ale wynik wciąż utrzymywał się bezbramkowy. W 44. minucie gry groźną kontrę wyprowadzili lechici, ale Krivets zamiast wycofać do Kiełba, podał na prawą stronę i z dobrej akcji wyszły nici. W pierwszej połowie Kolejorz grał bardzo uważnie, co znacznie utrudniło gościom grę.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy, podobny do pierwszej części. Lech w dalszym ciągu grał bardzo uważnie i starał się przerywać ataki gości, którzy częściej próbowali rozgrywać piłkę środkiem boiska. Poznaniacy natomiast, nastawili się głównie na kontry.

Przedostatni kwadrans meczu należał dla gości, lecz nie potrafili oddać oni żadnego celnego strzału na bramkę Buricia. Tymczasem poznaniacy rzadko kiedy gościli w tych minutach choćby na połowie rywala.

Ostatnie minuty to już dominacja gości, ale w 86. minucie gry Krivets zamiast strzelać dryblował, ale chwilę jego kolejne uderzenie zablokował obrońca gości. Minutę przed końcem jeszcze strzelał Kielb, ale także obok słupka.

KKS Lech Poznań – FC Dnipro Dniepropietrowsk 0:0 (0:0)

Żółte kartki: Bandrowski, Henriquez, Wichniarek – Krawczenko, Czeberiaczko, Rusoł

Sędzia: Bas Nijhuis (Holandia)

Widzów: 13500 (60 z Dnipra)

KKS Lech: Burić – Wojtkowiak, Arboleda, Djurdjević, Henriquez – Bandrowski, Krivets (90.Zapotoka) – Kikut, Stilić (85.Drygas), Kiełb – Tshibamba (68.Wichniarek).

Rezerwowi: Kotorowski, Wilk, Zapotoka, Drygas, Moźdżeń, Kamiński, Wichniarek.

FC Dnipro: Kanibołocky – Mandziuk, Rusoł, Czeberiaczko, Denisov – Krawczenko, Holek, Rotan, Kaliniczenko (55.Homeniuk) – Sełezniow (61.Gladky, Konoplanka.

Rezerwowi: Lastuvka, Lobzhanidze, Homeniuk, Nazarenko, Szakow, Fedorczuk, Gladky.