Śląsk vs. Lech 1:2

W meczu 5. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2010/2011, Mistrz Polski – Lech Poznań po niezwykle ciężkim i zaciętym meczu pokonał na wyjeździe Śląska Wrocław 2:1 (1:1). Teraz przed ekipą Kolejorza konfrontacja z Juventusem Turyn, a w następny weekend mała przerwa i czas na przygotowania do pojedynku w PP.

Mecz od ataków rozpoczęli gospodarze i w 8. minucie gry powinni objąć prowadzenie, ale piłka uderzona przez jednego z graczy gospodarzy minimalnie minęła prawy słupek bramki Kotorowskiego. Pierwszy kwadrans w wykonaniu lechitów bardzo słaby.

Już na początku kolejnego kwadransa dobrze lewą stroną przedarł się Peszko, lecz jego strzał był niecielny. W 20. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Rudnevs, ale sędzia niesłusznie odgwizdał spalonego. 24. minuta i rzut wolny… co za petarda Peszki !!! Lech po silnym strzale reprezentanta Polski objął prowadzenie. Pięć minut później próbował odpowiedzieć Diaż. Na nasze szczęście nie trafił.

W kolejnych minutach nadal atakował Śląsk, lecz lechici dobrze powstrzymywali te ataki. W 37. minucie groźnie uderzał Kaźmierczak, na szczęście futbolówka została zablokowana przez Ivana Djurdjevicia. Chwilę potem gospodarze domagali się karnego po faulu na Szewczuku, ale sędzia nakazał grać dalej. W 43. minucie meczu rzut karny z kapelusza podyktował sędzia dzisiejszych zawodów. Jedenastkę pewnie wykorzystał Diaz, a PZPN kolejny raz okradł Lecha. Chwilę potem jeszcze przycisnęli lechici, a konkretnie dwukrotnie Stilić. Bośniak strzelił nawet gola, ale sędzia bramki nie uznał.

Zanim rozpoczęła się druga połowa, na trybuny został wyrzucony Jacek Zieliński. W 46. minucie gry dobrą interwencją po strzale Ćwielonga popisał się Kotorowski. W 51. minucie po podaniu Kikuta na raty, ale jednak bramkarza gospodarzy pokonał Rudnevs i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po stracie gola od razu zareagował Śląsk, choć na nasze szczęście świetnie w bramce Lecha broni jak na razie Kotorowski.

W przedostatnim kwadransie spotkania tempo gry nadal nie spadało. Oba zespoły starały się strzelić gola, przy okazji często oddając strzały. W drużynie gospodarzy najbardziej aktywni byli Gancarczyk i Mila. W Lechu natomiast, wyróżniał się Rudnevs.

W 81. minucie zakotłowało się w polu karnym Śląska. Bliscy przejęcia piłki był Wichniarek i Stilić, lecz ostatecznie gospodarze wybili ją na rzut rożny. Pięć minut później przycisnął Śląsk. Lechici poradzili sobie jednak w tym zamieszaniu podbramkowym. W pierwszej minucie doliczonego czasu przed wielką szansą wyrównania stanął Mila, ale piłka po jego strzele minęła bramkę Lecha. W 95. minucie powinno być 3:1, lecz po kontrze do bramki nie trafił Stilić. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Kolejorza.

WKS Śląsk Wrocław – KKS Lech Poznań 1:2 (1:1)

Bramki: 44.Diaz – 24.Peszko 51.Rudnevs

Żółte kartki: Mila – Kotorowski, Kikut, Drygas

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz)

Widzów: 8000 (476 kibiców Lecha)

WKS Śląsk: Kelemen – Celeban, Fojut, Spahić, Wołczek – Sobota (68.M.Gancarczyk), Kaźmierczak, Mila, Ćwielong (68.Madej) – Diaz, Szewczuk (82.Gikiewicz).

Rezerwowi: Kaczmarek, Pawelec, Sztylka, Madej, Ulatowski, M.Gancarczyk, Gikiewicz.

KKS Lech: Kotorowski – Wojtkowiak, Arboleda, Djurdjević, Henriquez – Kikut, Injać (85.Drygas), Krivets, Stilić, Peszko (78.Wilk) – Rudnevs (72.Wichniarek).

Rezerwowi: Bieszczad, Wichniarek, Drygas, Tshibamba, Wilk, Gancarczyk, Bosacki.