Weekendowe wyniki młodzieży Lecha

W miniony weekend, w dniach 17-19 września oraz jeszcze wcześniej w tygodniu, swoje mecze rozegrali młodzi piłkarze Lecha Poznań występujący na co dzień w lidze juniorów starszych, młodszych oraz w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Najciężej mieli ci pierwsi, którzy rozegrali aż trzy mecze.

Na początek w lidze juniorów młodszych pierwszy skład Lecha Poznań rozbił na własnym boisku Unię Swarzędz aż 9:0. Drugi zespół natomiast, skromnie pokonał na wyjeździe Tura Turek 1:0. Obie drużyny Kolejorza z 15 punktami na swoim koncie plasują się na 3. miejscu w tabeli i mają trzy oczka straty do lidera rozgrywek, Warty Poznań, która ma jednak jedno spotkanie rozegrane więcej aniżeli młodzi lechici.

Tymczasem miniony tydzień był niezwykle ciężki dla ekipy Kolejorza biorącej udział w lidze juniorów starszych. Gracze Lecha bowiem nie tylko stracili pierwsze gole w obecnych rozgrywkach, ale też schodzili z boiska po raz pierwszy pokonani. Na początek jednak w zaległym meczu poznaniacy rozgromili na własnym boisku Poznaniaka Poznań 4:0, by wkrótce potem rozjechać Unię Swarzędz aż 5:0. Niestety oprócz dwóch wysokich wygranych, przyszła też porażka, a konkretnie domowa z liderem tabeli, MSP Szamotuły 1:2. Po tej przegranej Lech plasuje się na 3. pozycji w tabeli z 15 punktami na swoim koncie. Drużyna Kolejorza grająca w lidze juniorów starszych do lidera, MSP Szamotuły traci aż 10 oczek, ale ma za to rozegrane trzy spotkania mniej.

Wczoraj swój pojedynek w Warszawie odbył także zespół Lecha Poznań występujący w Młodej Ekstraklasie. Lechici po raz pierwszy przegrali w tym sezonie, a ich pogromcom okazała się warszawska Polonia, która wygrała tą konfrontację 2:0. Mimo porażki, poznaniacy wciąż znajdują się w czołówce tabeli i do lidera tracą tylko dwa punkty.

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak

7 komentarzy

 1. leniu_KKS pisze:

  to dupy daliśmy z szamotułami to nieźle …

 2. Flis pisze:

  Ile bylo kolejek w LJS ? ile ma rozegranych spotkan Lech, a ile MSP?

 3. Lech ma rozegranych 6, a MSP 9.

 4. chochoł pisze:

  Szamotuły slyneły zawsze z trenowania bramkarzy, widać za reszte drużyny też się teraz wzięli

 5. Ex pisze:

  Wiadomo juz czy TVP sport pokaze mecz Lecha?

 6. sedd pisze:

  Nie ma naszego meczu. Nawet w radio nie bedzie jutro.

 7. Emiliano1991 pisze:

  Legia chyba pokazuja w TVP. Lecha na pewno nikt nie pokaze