Legia vs. Lech 2:1

W meczu 7. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2010/2011, Mistrz Polski – Lech Poznań mimo miażdżącej przewagi w pierwszej połowie i grze w drugiej odsłonie z przewagą jednego zawodnika, niespodziewanie przegrał na wyjeździe z warszawską Legią 1:2.

Lechici już po pierwszej połowie powinni prowadzić kilkoma bramkami, ale niewykorzystane sytuacje i błąd Arboledy doprowadziły do remisu. W drugiej połowie wydawało się, że kolejna bramka Lecha to jednak tylko kwestia czasu, ale ostatecznie drugiego gola zdobyła Legia i to ona wygrała dzisiejsze spotkanie.

W 6. minucie groźnie z bliska uderzał Rudnevs, ale dobrze piłkę obronił Antolović. Był to pierwszy strzał w dzisiejszym spotkaniu. Trzy minuty później lechici oddali kolejny strzał, a konkretniej Krivets, który od razu zdobył bramkę. Białorusin mocno uderzył po długim rogu i goście objęli prowadzenie. Chwilę potem powinno być już 2:0, ale tym razem dobrze po strzale Krivtsa interweniował Antolović. W 15. minucie rzut wolny wykonywała Legia, na szczęście w bramce Lecha świetnie obronił Burić.

W 23. minucie kapitalnie uderzył Rudnevs. Antolović był jednak na posterunku broniąc groźny strzał z dystansu Łotysza. Po za tym nic ciekawego nie działo się w tym kwadransie gry. Legia nie istnieje na boisku, a Lech ze spokojem kontroluje mecz.

Co za akcja !!! Powinno być 2:0 dla Lecha, ale Semir Stilić mają przed sobą tylko Antolovicia fatalnie chybił. Chwilę potem jeszcze większą gafę popełnił Peszko. Zamiast lekko strzelać, prawy pomocnik Kolejorza rąbnął z całej siły lewą nogą i futbolówka minęła bramkę Legii. W 40. minucie gry po fatalnym błędzie obrońców Lecha i pierwszej akcji Legii do remisu doprowadził Kucharczyk. Cztery minuty później za głupi faul drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Rybus i poznaniacy całą drugą połowę będą grać z przewagę jednego zawodnika. Ostatecznie pierwsza część gry zakończyła się remisem, choć to Kolejorz momentami dosłownie miażdżył rywala i powinien prowadzić kilkoma golami.

Na początku drugiej połowy, w 48. minucie kontrę wyprowadzili legioniści, ale strzał Chinyamy okazał się niecelny. Chwilę potem znów przycisnęła Legia, lecz tym razem uderzenie jednego z graczy gospodarzy także było źle. W 54. minucie znów próbował Chinyama, ale kolejny raz lepszy okazał się Burić.

60 – 75 minuta

Mimo przewagi jednego zawodnika, lechici grali słabo, w dodatku co raz więcej miejsca zostawiali legionistom. Na szczęście jak na razie dobrze w bramce dysponowany jest Burić. W 71. minucie poznaniacy strzelili gola, a konkretnie Stilić, lecz niestety Henriquez nie zszedł z pozycji spalonej i sędzia nie uznał bramki.

75 – 90 minuta

W 80. minucie gry po rzucie wolnym Legii piłka trafiła w słupek, a za chwilę fatalnie dobił ją Astiz i wciąż mamy remis. Osiem minut później legioniści dopełnili jednak swego strzelając gola na 2:1. Autorem bramki został Mezenga, który dobrze zachował się w polu karnym Legii po rzucie wolnym. Szok na Łazienkowskie… kibice Kolejorza aż rozpalili race ze złości i zdziwienia. Ostatecznie gospodarze, którzy grali całą drugą połowę w „10” niespodziewanie pokonała Lecha 2:1.

Legia Warszawa – KKS Lech Poznań 2:1 (1:1)

Bramki: 40.Kucharczyk 88.Mezenga – 9.Krivets

Żółte kartki: Rybus, Borysiuk, Kiełbowicz, Vrdoljak, Antolović – Henriquez, Krivets

Czerwona kartka: 44 min. – Rybus (za drugą żółtą)

Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice)

Widzów: 23000 (1400 kibiców Lecha)

Legia: Antolović – Rzeźniczak, Choto (70.Jędrzejczyk), Astiz, Kiełbowicz – Manu, Vrdoljak, Borysiuk, Rybus – Chinyama (80.Mezenga), Kucharczyk (64.Radović).

Rezerwowi: Machnowskyi, Komorowski, Żyro, Cabral, Jędrzejczyk, Radović, Mezenga.

KKS Lech: Burić – Wojtkowiak (86.Kiełb), Bosacki, Arboleda, Henriquez – Injać, Krivets – Kikut (65.Wilk), Stilić (77.Wichniarek), Peszko – Rudnevs.

Rezerwowi: Kotorowski, Gancarczyk, Wilk, Kiełb, Drygas, Tshibamba, Wichniarek.

Trenerzy: Maciej Skorża – Jacek Zieliński

346 komentarzy

1. Nie wiem z czego Legia tak się cieszy. Lech strzelił im dwa gole, to zamiast nam dziękować, to jeszcze się napinają. Sorry Warszawiacy, ale my w pucharach teraz gramy i zapominamy o Was do kwietnia. Ekscytujcie się dalej swoimi obcokrajowcami i otwartym stadionem z trzema trybunami. Pozdrawiam.

2. poznaniak pisze:

wielka trójca Lech – Cracovia – Arka
    tylko my !!
    tylko my rządzimy !!
    Kolejorz !!!

3. karolina pisze:

dokładnie !! przecież my gramy w pucharach a nie wy !!
    kto jest wiec lepszy ?! Lech Poznań !!!
    i nie udawajcie przyjaciół Juve bo oni nawet nie wiedza kim jesteście !!
    Wielki Kolejorz KKS !!!

4. L pisze:

jakiś redaktorzyna napisał niedawno w swoim szmatławcu, że kto nie wygra z Legią w tej rundzie ten jest frajer. Po tym meczu Lech jest na pierwszym miejscu wśród frajerów za styl w jakim to zrobił 😉

5. karolina pisze:

po porostu Lech oszczędza się przed Red Bullem !
    gratuluje redaktorowi 😉 chyba też nie lubi legii a w tym temacie nie miał pewnie na myśli Lecha !

6. arbo pisze:

wstyd

7. Dario pisze:

Fajna ta strona. Taka obiektywna 🙂 PS. Co do stadionu- to w Warszawie stadion jest spójny, a nie jeden dach wygląda jak alianz arena a drugi jak skok stefczyka arena:P Jak tam stalowe narożniki się trzymają??? Acha zapomniałem o stalaktytach na IV trybunie. Pozdrawiam obiektywnych kibiców lecha i pana co jego wpisy są wytłuszczone- cóż choć w jednym jest się widocznym

8. bubu pisze:

arboleda cos sie psuje

9. harry pisze:

mecz sprzedany w przerwie tka prawda brakuje siana a legja musiała wreszcie cos wygrać

10. lech na zawsze pisze:

A wy nazywacie siebie kibicami? jedna porażka i odwracacie się od klubu trzeba sie pogodzic z tym i nastepny mecz wygramy.Dla mnie lech moze grac nawet w IV lidze i tak to bedzie moja miłość.LECH POZNAŃ

11. Anonim pisze:

No nic przejebaliśmy wygrany mecz i to boli strasznie. Peszkin, Bosy, Arboleda żal patrzeć co grają. Szkoda że Kiełbik nie pograł od początku on na pewno by trafił w bramkę z 6 metrów jak to ma Peszkin w zwyczaju ostatnio. Oby to nie zepsuło mozolnie odbudowującego się Kolejorza.
    Wszyscy mają pierdolca ALLELUJA !!!

12. lechita80 pisze:

Sory za moje komentarze, ale ja już tak mam kibicuje Lechowi od maja (wcześniej dumny Wiślak) i znowu mnie upokarzacie!

13. TSW pisze:

Chyba nie ma w sieci bardziej nieobiektywnej strony? Arek Szymanowski to ma jakiś kompleks Legii? Boli porażka Buhahaha już nie długo [wymoderowano] od Wisełki ha ha ha. Jedno sezonowa drużynka.

14. K…. M.. już mnie szlag trafił. Co mieliśmy napisać? że Legia zagrała super mecz? Przecież oba gole padły po błędach obrońców Lecha, a Kolejorz nie wygrał dlatego, że zmarnował kilka stuprocentowych sytuacji w pierwszej połowie.

Wiem, że sporo kibiców gości chciałoby, abyśmy teraz nie wiadomo jak was wychwalali. A tak właściwie to GÓWNO pokazaliście, a osobiście jeszcze bardziej się utwierdziłem, że jesteście mega słabi i to we wszystkich formacjach. Kiedyś bardzo chwaliłem Waszą formację obrony, a teraz to istna dziura. Sorry… Macie otwarty stadion z trzema trybunami, nie gracie w pucharach i w dodatku na TVN-ie reklamujecie sobie październikowy mecz polityków, bo nic lepszego zaoferować kibicom nie umiecie (tylko sparingi i spotkania bez żadnej stawki)

Za co mamy więc chwalić Legie i ten klub? No na prawdę bardzo bym chciał, ale nie ma za co… Nie ma pucharów, nie ma sukcesów. No może oprócz wygranej z Arsenalem i wczorajszym triumfie nad Mistrzem Polski.

15. A na miejscu kibica Wisły, to bym się w ogóle nie odzywał, bo to wstyd i kompromitacja pod każdym względem. Otworzyć stadion nawet bez trzech trybun, rozsprzedać obronę w ciągu dwóch miesięcy i to WSZYSTKICH! zatrudnić trenera, który nic nie osiągnął, odpaść z Azerami i kupić xxx obcokrajowców (bezproduktywnych)

Czym więc Wisła ma się chwalić?

16. chochoł pisze:

adminie po tych słowach już zaden kibic legii i wisly nie przemowi, gdyz wytknales w 523 procentach ich problemy, niedorobki i bledy

17. TSW pisze:

Aruś ty [wymoderowano] naprawdę masz kompleksy Warszawy ha ha ha redaktor i tak zadufany w sobie burak. Jak Legia jest słaba i zasłużenie z wami wygrała to jacy wy jesteście? buhahaha bufony nie widzą, że oprócz remisu z Juve, którego wszyscy leją we Włoszech nic nie gracie? NIC? A bramka dla was to szmata wpuszczona przez Antolovica, a więc co? W piłkę gra się przez 90 minut, a nie 30. Ten szymanowski to jest jakiś oszołom WSTYD, że tacy ludzie piszą na portalach. Każdy cham i burak zakompleksiony już może to robić.

18. daffi pisze:

Wislaka slowa wyraznie zabolaly 🙂 sukces osiagniety 🙂

19. TSW pisze:

Do czego to doszło, żebym ja kibic Wisły cieszył się ze zwycięstwa Legii? ;D Ale wszyscy wam w Polsce nienawidzę za tą waszą pychę! Jesteście burakami i w necie i na trybunach, a te wasze szaliki to pokazały ha ha Chamy! Typowe szwaby! Nie jesteście Polakami!

20. Poldi pisze:

W Krakowie widac takie obyczaje, ze na argumenty kibice Wisly odpowiadaja agresja i wyzwiskami. Jaki klub tacy kibice.

21. Żyletnik pisze:

O czekaj ty g… z Poznania! przyjedziesz Ty do Warszawy!

22. TSW pisze:

Poczytajcie co się dzieje na forach różnych klubów jak się wszyscy cieszą ze zwycięstwa Legii (którą też w Polsce nienawidzą), ale nie tak jak was! [wymoderowano]

23. (L) pisze:

Jestem kibicem Legi, do tego meczu miałem do was szacunek, ale po zachowaniu waszych kibiców straciłem go.. BRAWO za rzucanie butelkami w sektory rodzinne mistrzostwo…. WIEŚ nie da sie inaczej tego nazwać…..

24. ha ha ha pisze:

Cała Polska się z was śmieje!!! buuuuu pyry buuuuu hahahahahaha napinacze iloma bramkami mieliście wygrać? buhahaahah pyry

25. Niestety nie przyjadę. Nie mam po co, po za tym nie planuje wycieczek na wschód, zresztą nigdy w Warszawie nie byłem. Nie interesuje mnie tamten rejon kraju, nic tam nie ma ciekawego.

26. ha ha ha pisze:

[wymoderowano] wyżej to chłopak ze wsi on się do prawdziwych miast nie rusza, bo by się zgubiła buhahaha Najlepszy był Hadaj jak do wsioków ze szwabskiego poznania jak zaczęli się zachowywać jak to oni powiedział: tak zachowywać to się możecie w swoim mieście. buhahaha wieśniaki

27. ha ha ha pisze:

Ale my was nienawidzimy szwabskie psy!!!

28. bariosa pisze:

warszawa to przeciez juz Azja!!

29. El Companero pisze:

Panowie chyba czas zamknąc temat, a zacznijcie pisac o tym co sie dzisiaj dzieje przed kasami a raczej kasą, bo jak przeczytałem ze jeden gość kupił200 biletów to mnie szlag trafia… Co jest do …?

30. Markodi pisze:

Mial takie prawo, limitu nie bylo niestety przez to jedynie zablokowal kolejke na dwie godziny

31. JANO pisze:

ALE WY JESTEŚCIE ZAKOMPLEKSIONI- BUHA HA -JESTEŚMY WASZA STOLICĄ.

32. nowy pisze:

NA ALLEGRO JUZ MOZNA KUPOWAC BILETY NA 2 I 4 TRYBUNE ZA UWAGA 400 ZŁ TO JEST SKANDAL!!!!!!!!!! ZARZĄD MA W DUPIE PRAWDZIWYCH KIBICÓW

33. MARTINI TEAM pisze:

SZANOWAŁEM JAKO KIBICÓW ALE W SEKTOR RODZINNY -BURACTWO I MAŁOSTKOWOŚĆ PLUS LECZENIE KOMPLEKSÓW-zawsze będziecie Polską B

34. Sk(L)ku pisze:

Arek masz naj***ne we lbie czlowieku, wez sie pobaw [wymoderowano]. Ale swoja droga przejechalby sie z raz do Warszawy zobaczyl cywilizacje, dobrobyt i jeszcze bardziej utierdzil sie w swoich kompleksach i nienawisci do Warszawy i Warszawiakow.

35. Kibic Lecha pisze:

w Lechu źle sie dzieje a nas kibiców nikt nie szanuję………to co sie dziś działo i dzieje przed kasami na Bułgarskiej to jest skandal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Lepiej o tym napisać a nie wymieniać sie poglądami z „dziećmi specjalnej troski” z Wawy i Krakowa!!!!!!!

36. Ale przecież ja nie napisałem żadnej nieprawdy. Macie stadion z trzema trybunami, nie gracie w pucharach, strzeliliście dwa gole po błędach Lecha i nigdy nie byłem w Warszawie.

Gdzie tu kompleks? gdzie nieprawda?

37. janek pisze:

warwasza [wymoderowano] z tej strony bylem u was i to jest wies

38. Pyry pisze:

To wsioki bez wychowania. Moje marzenie to, żeby odłaczyli ich od Polski i przyłączyli do Niemiec, bo to takie same [wymoderowano]

39. Pyry pisze:

Za to wy macie stadion z nieschodzącymi się trybunami, gracie słabo, strzelacie mało bramek i zdobyliście bramkę po szmacie wpuszczonej przez Antolovica. Do tego jesteście burakami zapatrzonymi w siebie. Też sama prawda.

40. Sk(L)ku pisze:

O to, że swoimi wypowiedziami starasz się przeforsować jakąś tam sugestie, że owy wschód jest jakby gorszy „nie ma tam nic ciekawego”. Otóż drogi kolego, właśnie tam jest geograficzne i ekonomiczne centrum tego kraju Czy Ci się to podoba czy nie. Może te Twoje słowa są tylko propagandą dla Twoich ziomków, którzy niestety coraz większymi szeregami emigrują do Sto(L)icy w poszukiwaniu pracy by jednak pozostali przy wykopkach.
    Dziękuję

41. GKS pisze:

kibice z poznania… JESTEŚCIE NAJBARDZIEJ BURACKIMI „KIBICAMI” W POLSCE!!! ŻENADA… LEGIA, WIDZEW TO SĄ KLUBY GDZIE SĄ PRAWDZIWI KIBICE!!! A OD WAS WALI NA ODLEGŁOŚĆ KOMPLEKSAMI I TYPOWO WIEŚNIACKIMI ZACHOWANIAMI.. ŻAL MI WAS…

42. polaaa pisze:

śmieje się z Was cały kraj! te szaliki to porażka, naprawdę.
    rzucanie w rodzinny?

my: coście tak cicho? hej k**** coście tak cicho?
    —–tu chcecie się wbić na nasze sektory —-
    HADAJ- szanowni kibice Lecha, tak możecie się zachowywać na swoim stadionie, ale nie w STOLICY?

macie kompleks Legii i nie ukrywajcie tego.
    KIBICE SUKCESU! hahahhaha

43. polaaa pisze:

bez ’?’ 🙂

44. prezes pisze:

ponoc legia i wisla maja zgode.

45. Dario pisze:

Rzucanie w sektor rodzinny to szczyt buractwa i prostactwa. Nie ma to jak godny przeciwnik prawda?? Jakbyście się czyli jeden z drugim gdyby nad głowami waszych dzieciaków latały butelki??

46. Myślimy, że wszystko zostało już wyjaśnione i wszyscy sobie wytłumaczyli pewne kwestie. Niestety fanom Legii i Wisły zabrakło argumentów na wiele rzeczy, a przede wszystkim nikt z Was nie zaprzeczył o tym, co pisali kibice Lecha. Zamykamy więc temat. Zapraszamy na Bułgarską kibiców Wisły 31 października, natomiast fanów Legii wiosną. Jednocześnie nie włączajcie TV w czwartek, bo wiadomo, że wszyscy będą mówić tylko o Lechu i o jego pucharowych pojedynkach, a Was to drażni 🙂