Manchester City – frekwencje

Po wcześniejszym przedstawieniu kibicom Lecha Poznań fanów angielskiego Manchesteru City, teraz na łamach KKSLECH.com sprawdzamy w jakiej liczbie sympatycy „The Citizens” zjawiają się na swoim stadionie, aby dopingować walczący o Mistrzostwo Anglii klub.

Już na samym początku możemy zdradzić, że fani Manchesteru City to absolutna czołówka jeśli chodzi o frekwencję. W ubiegłym sezonie większą średnią na swoich meczach miał tylko lokalny rywal MC – Manchester United oraz londyński Arsenal. Warto jednak zaznaczyć, że oba te kluby mają większe stadiony niż najbliższy rywal poznaniaków w Lidze Europy, zatem na domowe pojedynki tych drużyn mogło przychodzić więcej kibiców aniżeli na spotkania „The Citizens”.

Tymczasem w ubiegłych rozgrywkach 2009/2010 angielskiej Premiership obiekt City of Manchester Stadium bardzo często wypełniał się kibiciami Manchesteru do ostatniego miejsca. Na spotkaniach MC z takimi drużynami jak: Liverpool, Chelsea, Manchester oczywiście na trybunach zasiadał komplet, ale stadion angielskiej drużyny wypełniony był nawet w czasie konfrontacji Manchesteru City z drużynami, z dolnej części tabeli.

Ogółem w ubiegłym sezonie na każdym domowym meczu Manchesteru w lidze zjawiało się niemniej niż 41 tysięcy osób. Nieco gorzej było natomiast przy okazji pucharowych potyczek MC. Na przykład 13 lutego bieżącego roku mecz z Stoke City obejrzało 28 tysięcy kibiców i była to najniższa frekwencja MC w całym ubiegłym sezonie.

Natomiast w aktualnych rozgrywkach Manchester City zagrał przed własną publicznością sześć spotkań. Na obiekcie MC w trakcie ligowych meczów albo zasiadał komplet widzów, albo też brakowało do wypełnienia stadionu bardzo niewiele. Nieco mniej sympatyków angielskiej drużyny przychodziło za to na boje MC w Lidze Europy. Pojedynek z rumuńską Timisoarą obejrzało niespełna 24 tysiące kibiców, a mecz z Juve z trybun zobaczyło 35 tysięcy fanów „The Citizens”.

Frekwencje na domowych meczach Manchesteru City w tym sezonie:

23.08.2010 – Manchester City vs. FC Liverpool – 47000
26.08.2010 – (LE) Manchester City vs. FC Timisoara – 23500
11.09.2010 – Manchester City vs. Blackburn Rovers – 44000
25.09.2010 – Manchester City vs. Chelsea – 47000
30.09.2010 – Manchester City vs. Juventus – 35000
3.10.2010 – Manchester City vs. Newcastle United – 46000

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

12 komentarzy

 1. KibicLecha pisze:

  Przychodza po to, by caly mecz siedziec na dupach hehe ja bym tak nie wytrzymal

 2. Strajob pisze:

  Ja tez nie, ale wreszcie Lech zagra z klubem ktory ma kibicow, a jak na mecz z nami przyjdzie tyle osob co na poprzednie w le z Juve to bede zadowolony a wlasciwie doceniony 🙂

 3. Poldi pisze:

  W Anglii rządzi tylko Milwall pamiętajcie!

 4. GajorPn pisze:

  milwall…..przeciez kibice sie sprzedali crystal place…:)

 5. Franky pisze:

  W Angli nikt nie rzadzi, ale 21 pazdziernika zawladnie tym krajem LECH POZNAN

 6. W(L)KP. pisze:

  JEDNO ZYCIE,JEDEN KLUB,JEDNA MILOSC AZ PO GROB………….

 7. Bachórz pisze:

  No to jaki to klub?

 8. Niko pisze:

  Patrzac po nick pewnie mu o Legie chodzilo, ale pomylil strony, miasta i wojewodztwa

 9. cez pisze:

  nie ma sie co dziwic ze tyle osob chodzi u nich na mecze skoro ceny biletow sa mniejsze niz u nas a za to druzyny przyjezdza do nich z pierwszej polki

 10. ja pisze:

  Poldi naoglądał się hooligansów i teraz głupoty plecie

 11. Poznaniak pisze:

  W Angli rządzi królowa, pacany!

 12. szafa pisze:

  Wie ktoś może czy kibice Lecha planuja jakieś zadymy w Manchesterze?