Górnik vs. Lech 2:0

W meczu 10. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2010/2011 Lech Poznań przegrał w Zabrzu z tamtejszym Górnikiem 0:2 (0:1) i wciąż plasuje się pod koniec ligowej tabeli. Poznaniacy znów zagrali bez pomysłu i ponieśli zasłużoną już czwartą ligową porażkę z rzędu.

Mecz od ataków rozpoczęli goście. Dwa razy groźnie z lewej strony wrzucał Henriquez, ale bez powodzenia. W 7. minucie po rzucie rożnym lechitom dopisało szczęście po strzale Dancha. Chwilę później znów poznaniacy mieli farta, kiedy to w słupek uderzył Kwiek.

W kolejnych minutach spotkania gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a ponadto poważnie wyglądającej kontuzji doznał Kamil Drygas. Młody pomocnik od razu został odwieziony do szpitala i najprawdopodobniej w tej rundzie nie zobaczymy już go na boisku.

W 37. minucie groźnie uderzał Zahorski, lecz piłkę lecącą po ziemi dobrze obronił Burić. Po chwili próbowali odpowiedzieć goście, ale strzał Krivtsa poszybował nad bramką. W 44. minucie gry górnicy zdecydowanie przeskoczyli w polu karnym lechitów i do bramki Kolejorza z bliskiej odległości trafił Marcin Wodecki.

W pierwszym kwadransie po przerwie nic nie zmieniło się w grze Lecha. Poznaniacy grali słabo, bez pomysłu na grę, a w dodatku groźniejsze sytuacje stwarzali gospodarze.

W 67. minucie po ładnej akcji zabrzan podwyższyli oni prowadzenie. Wodecki strzelił zwyczajnie na bramkę Lecha, a w niej fatalnie zachował się Burić. Poza tym wciąż przeważał Górnik, natomiast Kolejorz czekał już raczej na koniec spotkania.

W ostatnich minutach spotkania na boisku nie działo się już nic ciekawego, a pojedynek w Zabrzu zakończył się wygraną gospodarzy 2:0. Lechici wciąż znajdują się zatem na dnie tabeli.

Górnik Zabrze – KKS Lech Poznań 2:0 (1:0)

Bramki: 44 i 67.Wodecki

Żółty kartki: Danch – Henriquez, Injać, Bosacki

Czerwone kartki: 77 min. – Injać (za drugą żółtą), 90 min. – Przybylski (za faul)

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 12000

Górnik: Stachowiak ? Bemben, Danch, Banaś, Magiera ? Bonin (35.Sikorski), Przybylski, Marciniak, Kwiek (90.Pazdan), Wodecki ? Zahorski.

Rezerwowi: Nowak, Pazdan, Balat, Świątek, Leszczak, Jończyk, Sikorski.

KKS Lech: Burić – Kikut, Bosacki, Arboleda, Henriquez – Injać, Drygas (22.Krivets) – Peszko (62.Wichniarek), Stilić (65.Zapotoka), Rudnevs – Tshibamba.

Rezerwowi: Kotorowski, Zapotoka, Wichniarek, Wilk, Gancarczyk, Krivets, Djurdjević.