Lech vs. Polonia 2:2 + 52 zdjęcia

W zaległym meczu 6. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2010/2011, Lech Poznań tylko zremisował u siebie z warszawską Polonią 2:2 (0:2). Kolejorz rozegrał dziś zupełnie dwie różne połowy i wciąż plasuje się na 15. miejscu w tabeli.

Fotorelacja z meczu Lech – Polonia:

Fotorelacja z meczu Lech Poznań – Polonia Warszawa 2:2 – Fot: Krzysztof Krause

17:25 – Witamy z Bułgarskiej! W Poznaniu mamy dziś 5 stopni i mgłę, zatem średnie warunki do rozgrywania meczu.

17:28 – Mgła na szczęście jest mniejsza aniżeli rano, choć i tak korony wszystkich trybun widać słabo.

17:29 – Po murawie spacerują obecnie gracze Lecha.

17:30 – Właśnie do nich dołączyło jeszcze dwóch polonistów.

17:31 – Wszyscy gracze gości również wyszli na murawę, aby się z nią zapoznać.

17:32 – W mieście są ogromne korki, dlatego też sporo kibiców może dotrzeć na mecz nawet już po pierwszym gwizdku.

17:33 – Mimo to, na Bułgarskiej zjawi się dziś ok. 30 tysięcy widzów.

17:36 – W Kotle pomału są wywiaszane fany. Jest już m.in. Gostyń, Ostrów, Koło, Jarocin, Śrem, Pyrlandia i Kolejorz.

17:39 – Na murawie rozmawiają prezesi Lecha i bardzo im tam wesoło.

17:45 – W dzisiejszym meczu nie zagrają kontuzjowany od dłuższego czasu Drygas oraz też Arboleda i Bandrowski. Niestety tego drugiego tak jak pisaliśmy wczoraj w zapowiedzi, możemy nie zobaczyć już w tej rundzie. Natomiast „Manu” powinien być gotów na sobotę.

17:46 – Dzisiaj nie będzie także Kiełba, który znów jest chory. Z tego powodu na ławce rezerwowych zasiądzie 18-letni Wojciech Golla.

17:55 – Przypomnijmy, że jeśli chce wyjść ze strefy spadkowej, musi dziś wygrać.

18:00 – Dziś będzie bronił Kotorowski.

18:01 – Za jakieś 20 minut podamy pełne składy.

18:08 – Mgła niestety teraz zeszła na murawę.

18:10 – Na rozgrzewce pojawili się lechici.

18:11 – Stadion baaaardzo wolno się zapełnia.

18:12 – Rozgrzewają się już także gracze Polonii.

18:16 – Sporo kibiców przyjdzie dziś na mecz na ostatnią chwilę, bowiem na stadionie na razie jest ok.10 tys. widzów.

18:27 – Skład Lecha poniżej… Sprawdza się to, o czym pisaliśmy wczoraj.

18:33 – Skład Polonii także poniżej.

18:36 – Skład Lecha podany przez nas zaszokował z pewnością wszystkich… Lewa strona to wielka zagadka,

18:36 – Na murawie trwa występ dziewczyn z KG.

18:40 – Są fani Polonii, jakieś 250 osób.

18:41 – Dwa poziomy II prawie pełne. Pozostałe trybuny na razie wyglądają przeciętnie.

18:44 – Kibice odśpiewali hymn i rozpoczęli doping.

18:47 – Oba zespoły zagrają w swoich tradycyjnych strojach.

18:48 – Fanów cały czas przybywa i pewnie nawet po 19:00 nadal będą na stadion docierać kibice.

Mecz rozpoczął się bardzo spokojnie, ale w 9. minucie gry sędziemu zachciało się podyktować rzut karny z niczego i Lech przegrywa. Za chwilę próbował odpowiedzieć Krivets, ale jego strzał był niecelny.

W kolejnych minutach z boiska wiało nudą, ale w 27. minucie gola zdobyła Polonia. Trałka ładnie podał do Bruno, a ten w sprytny sposób umieścił piłkę w siatce. Po chwili mogło być już 3:0, lecz minimalnie pomylił się Sobiech.

W kolejnych minutach gry Lech grał żenująco, bez taktyki i pomysłu. Szkoda nawet o tym pisać. W każdym razie do przerwy poznaniacy przegrywają z Polonią 0:2 i nie zanosi się, aby było lepiej.

Od początku drugiej części do ataków ruszyli lechici i w 50. minucie zdobyli kontaktową bramkę. Jej autorem został Rudnevs, który umieścił piłkę pod poprzeczką bramki Gliwy. W 57. minucie mogło być 2:2, ale Łotysz będąc na 5 metrze nie potrafił oddać strzału.

W przedostatnim kwadransie gry Lech nadal przeważał i w 72. minucie wyrównał. Wilk popisał się kapitalną bombą z lewej strony i umieścił piłkę w siatce Polonii.

W 80. minucie gry pierwszą akcję w tej połowie przeprowadzili goście. Smolarek dośrodkował w pole karne, ale na szczęście niecelnie główkował jeden z polonistów. Za chwile atak Lecha, ale zła próba uderzenia Tshibamby. Do końca meczu nadal przeważał Lech, ale ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów,

KKS Lech Poznań – KSP Polonia Warszawa 2:2 (0:2)

Bramki: 50.Rudnevs 72.Wilk – 9.Mierzejewski – k. 27.Bruno

Żółte kartki: Peszko, Wilk, Stilić – Brzyski, Mierzejewski, Jodłowiec, Pietrasiak, Mayoral

Sędzia: Tomasz Mikulski (Lublin)

Widzów: 27000 (350 kibiców Polonii)

KKS Lech: Kotorowski – Wojtkowiak (46.Możdżeń), Bosacki, Djurdjević, Gancarczyk (46.Wilk) – Injać, Krivets – Peszko, Stilić, Henriquez – Rudnevs (70.Tshibamba).

Rezerwowi: Burić, Zapotoka, Wilk, Tshibamba, Kikut, Golla, Możdżeń.

KSP Polonia: Gliwa – Tosik, Jodłowiec, Pietrasiak, Brzyski – Mierzejewski, Mayoral, Trałka, Bruno, J.Gancarczyk (65.Smolarek) – Sobiech (78.Gołębiewski).

Rezerwowi: Skowron, Piątek, Wszołek, Sokołowski, Gołębiewski, Smolarek, Dziewicki.