Lech vs. Lechia 2:0 + 76 zdjęć z meczu

W meczu 13. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2010/2011, Mistrz Polski – Lech Poznań pokonał na własnym boisku Lechię Gdańsk 2:0 (0:0).

Fotorelacja z meczu Lech – Lechia 2:0:

Fotorelacja z meczu Lech Poznań – Lechia Gdańsk 2:0 – Fot: Krzysztof Krause

16:45 – Witamy z Bułgarskiej! trochę wcześniej niż przewidywaliśmy… obecnie w Poznaniu leje! ale na szczęście jest ciepło ok. 12 stopni.

16:47 – Po murawie spacerują obecnie gracze Lecha.

16:48 – W swoim sektorze są już fani Lechii, ale chyba nie wszyscy, bowiem ok. 1500 osób.

16:50 – Na razie są oni dość spokojni i wywiesili też kilka fan.

16:52 – W Kotle również zawisły już fany.

16:54 – Kibiców Lechii wciąż przybywa. W sumie ma być ich 2100 osób.

17:01 – Fani Lechii do Poznania dotarli już ok. 14 i na razie zachowują się spokojnie, ale zobaczymy, jak będzie w czasie meczu…

17:04 – Nad stadionem nadal leje, więc piłka będzie dziś śliska i bardzo szybka. Miejmy nadzieję, że lechici zagrają dziś tak jak umieją, czyli po ziemi, a nie skrzydłami.

17:09 – Kibiców Lechii zdenerwował nieco film puszczany na telebimach z mistrzowskiej fety Kolejorza.

17:10 – Teraz coś krzyczą, że gramy ostatni rok w Ekstraklasie, a za chwilę skandują głośnie: Lechia Gdańsk!

17:17 – Przypomnijmy, że w dzisiejszy mecz poprowadzą arbitrzy z Japonii, więc o sprawiedliwość raczej można być spokojnym.

17:20 – Na telebimach pokazana jest aktualna frekwencja: 5177

17:25 – Teraz mamy już istne oberwanie chmury.

17:27 – Fani Lechii krzyczą „Amika, a Lecha „Lechia Gdańsk ku*wa szajs”.

17:30 – Bramkarze Lecha wyszli, by się rozgrzewać.

17:36 – Bramkarze gości też się już rozgrzewają.

17:40 – Lechici wybiegli na rozgrzewkę. Od początku zagra Arboleda!

17:42 – Teraz na murawie pojawili sie lechiści.

17:44 – Na telebimach jest pokazane, że wchodzi na stadion 288 osób na minutę.

17:48 – Krivets zacznie dziś mecz na ławce. Wciąż jednak nie mamy pełnych składów.

17:52 – Poniżej już znajduje się skład Lecha.

17:56 – Skład gości także dostępny poniżej.

17:58 – W tej chwili na trybunach jest ok. 15 tys widzów, ale wciąż przybywa fanów Lecha.

17:59 – Ostatnio było niby 18 tys. na meczu, a teraz mimo, że jest sporo wolnych miejsc, na telebimach pokazuje prawie 16 tysięcy. Ciekawe 🙂 nawet bardzo 🙂

18:02 – W takim razie na meczu dziś będzie ok. 30 tysięcy i tym razem nawet będziemy zgadzać się z systemem 🙂

18:03 – Śląsk prowadzi, a to oznacza jedno… Lech też musi wygrać.

18:04 – Na murawie trwa występ dziewczyn z KG…

18:05 – A na Bułgarskiej wciąż leje…

18:08 – Rozgrzewkę zakończyły już oba zespoły.

18:11 – Dwa poziomy Kotła już pełne! trwa doping!

18:12 – Mecz tradycyjnie rozpocznie się pięć minut później czyli o 18:20.

18:14 – Hymn Lecha Poznań śpiewają kibice.

18:15 – Lechiści pokazują za to swój kompleks.

18:19 – Lech w swoich tradycyjnych strojach, Lechia na zielono.

18:20 – Kibiców wciąż przybywa. Będzie trochę więcej widzów niż na meczu z Polonią.

W 3. minucie ładną akcję prawą stroną przeprowadzili gości. Po chwili groźnie po rzucie rożnym głową strzelał Rudnevs, ale niecelnie. W 9. minucie Kotorowskiego próbował zaskoczyć Traore, lecz bez powodzenia.

W 16. minucie gry uderzał z lewej nogi Kikut, ale z problemami piłkę złapał Małkowski. W 25. minucie sędzia powinien podyktować rzut karny dla Lecha, lecz tego nie zrobił. Poza tym w kwadransie przeważał cały czas Kolejorz. Trzy minuty później strzelał Rudnevs. Również bez efektu.

W 31. minucie przed szansą zdobycia gola stanął Bosacki jednak kapitan Lecha nie potrafił oddać strzału. Dziewięć minut później Stilić zagrał świetną piłkę do Peszki, ale ten zamiast strzelać, wrzucał. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W 50. minucie po dośrodkowaniu Peszki piłka trafiła do Rudneva, ale ten głową posłał piłkę nad poprzeczką. Dwie minuty później akcja Lecha przyniosła już powodzenie. Piłka z lewej strony trafiła na środek do Peszki, a ten mocnym i celnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 59. minucie było już 2:0. Do piłki po rzucie rożnym najwyżej wyskoczył Rudnevs i praktycznie rozstrzygnął mecz.

W przedostatnim kwadransie meczu tempo gry nieco spadło. Lech nie dążył już za wszelką cenę do zdobycia gola,co było zrozumiale, natomiast Lechia nie miała pomysłu na sforsowanie linii obronnej Kolejorza.

W 81. minucie bramkarza Lechii lobował Tshibamba, ale w tej sytuacji piłka przeszła obok słupka. Później za wszelką cenę gola chcieli strzelić goście, ale nie mieli pomysłu, jak to zrobić. Ostatecznie mecz zakończył się zasłużoną wygraną poznaniaków.

KKS Lech Poznań – BKS Lechia Gdańsk 2:0 (0:0)

Bramki: 52.Peszko 59.Rudnevs

Żółte kartki: Krivets – Zieńczuk, Nowak, Dawidowski

Sędzia: Masaaki Toma (Japonia)

Widzów: 28000 (2100 kibiców Lechii)

KKS Lech: Kotorowski – Kikut, Bosacki, Arboleda, Henriquez – Injać, Możdżeń (46.Krivets)- Peszko, Stilić, Wilk (76.Djurdjević)- Rudnevs (69.Tshibamba).

Rezerwowi: Burić, Gancarczyk, Djurdjević, Golla, Wojtkowiak, Krivets, Tshibamba.

BKS Lechia: Małkowski – Deleu (74.Sazankov), Bąk, Kożans, Wołąkiewicz – Buzała, Surma, Nowak, Traore (74.Dawidowski), Zieńczuk (63.Pietrowski) – Buval.

Rezerwowi: Kapsa, Kaczmarek, Popielarz, Janicki, Dawidowski, Pietrowski, Sazankov.