Kuźma: „Wracam do meczu z Legią”

Piłkarze poznańskiego Lecha jak na razie dość słabo spisują się w rozgrywkach ligowych, w których po 13. Ekstraklasy ligowych zajmują dopiero przedostatnie, piętnaste miejsce w tabeli, ale mimo to wciąż liczą się w walce o tytuł Mistrza Polski w sezonie 2010/2011.

Tymczasem zwycięskie spotkania z Wisłą i Lechią u siebie pokazały, że Kolejorz potrafi wygrywać ważne mecze nie tylko w pucharach, ale też w rozgrywkach Ekstraklasy. Drugi trener Mistrzów Polski twierdzi, iż lechici zwyciężali w tych konfrontacjach dzięki całkowitej kontroli na boisku. – „To jest kwestia kontroli i panowania nad tym co się dzieje na boisku. Jeżeli drużyna Lecha chce kontrolować wydarzenia na boisku i panuje nad tym co się dzieje, to tej drużynie nic nie może się stać.” – tłumaczy Ryszard Kuźma zdradzając jednocześnie, co jest przyczyną niektórych wpadek poznaniaków. – „Przez brak koncentracji i takie indywidualne „wycieczki”, czy inne rzeczy, to wszystko się wtedy rozmywa.” – powiedział drugi trener Kolejorza.

Asystent Jose Mari Bakero Escudero podkreśla również, że cały czas ma w pamięci wyjazdowy bój z Legią w Warszawie, który poznaniacy przegrali w dziwnych okolicznościach. Przypomnijmy, że we wrześniowym pojedynku przez pierwszych 40 minut Lech dominował na murawie, by potem stracić bramkę po głupim błędzie, a w drugiej części grać bardzo niezdarnie i dać sobie wbić drugiego gola. – „Często wracam w swoich myślach do meczu z Legią. Przecież tam do przerwy powinno być z 5:0. Potem niestety okazało się, że każdy chciał strzelić bramkę, każdy chciał się popisać, więc nic nie robiliśmy ku temu, aby panować. Jeszcze na dodatek skończyło się tak, jak się skończyło.” – wspomina z wielkim żalem i niedosytem tamto spotkanie Ryszard Kuźma.