FC Salzburg vs. Lech 0:1

W meczu 6. kolejki fazy grupowej Ligi Europy sezonu 2010/2011, piłkarze poznańskiego Lecha pokonali na wyjeździe FC Red Bull Salzburg 1:0 i w grupie „A” zdobyli łącznie aż 11 punktów, lecz przez podział punktów w Turynie, Kolejorz awansował z drugiego miejsca w grupie.

Pierwszy kwadrans meczu był dość wyrównany. W 3. minucie gry bliski zaskoczenia Walke był Rudnevs. Po chwili szarżował Peszko, lecz w tej sytuacji sędzia odgwizdał spalonego. W 5. minucie po błędzie obrońców Lecha nie zdążył do piłki Boghossian. Osiem minut później groźnie uderzał natomiast Cziommer, ale wówczas został zablokowany.

W 20. minucie gry po rzucie wolnym dla Salzburga i główce Boghossiana, piłka minimalnie minęła bramkę Lecha. Siedem minut później indywidualną akcją środkiem boiska popisał się Peszko. Filigranowy pomocnik podał do Rudnevsa, ale Łotyszowi w ostatniej chwili futbolówkę zabrali gospodarze.

W 31. minucie poznaniacy objęli jednak prowadzenie. Kolejna ładna, szybka akcja została wykończona mocnym strzałem Stilicia. Po chwili mocniej zaatakowali Mistrzowie Austrii, którzy oddali w krótkim czasie aż cztery strzały. Piłka po jednym z nich wleciała nawet do bramki Kotorowskiego, lecz sędzia odgwizdał spalonego. W 39. minucie kolejny strzał oddał Cziommer, ale znów lepszy był Kotorowski. Po chwili akcja przeniosła się na druga stronę, bowiem wówczas z piłka szarżował Rudnevs. Ostatecznie Łotysza zatrzymał jednak Sekagya. Po pierwszej połowie Lech prowadzi z Salzbugiem 1:0, a Juve wygrywa z MC, zatem na chwilę obecną poznaniacy wychodzą z grupy, z pierwszego miejsca.

Drugą połowę od ataków rozpoczęli gospodarze i w 54. minucie bliski wyrównania był Schiemer. Na szczęście dobrze w bramce Lecha zachował się Kotorowski. Ogółem do końca tego kwadransa przewagę mieli gospodarze, natomiast lechici dobrze się bronili.

W 64. minucie meczu mocno z dystansu uderzał Alan, lecz znów lepszy okazał się bramkarz Kolejorza. W 70. minucie gry doskonała akcję przeprowadzili podopieczni Huuba Stevensa. W tej sytuacji po raz kolejny świetnie jednak obronił Kotorowski.

W 77. minucie znów zakotłowało się pod bramką Lecha i znów gości uratował Kotorowski. Trzy minuty później kontrę wyprowadzili lechici i strzał Peszki z lewej strony minimalnie minął bramkę Salzburga. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Lecha 1;0. MC jednak zremisował w Turynie z Juve 1:1, więc Lech awansował z grupy, z drugiego miejsca.

FC Red Bull Salzburg – KKS Lech Poznań 0:1 (0:1)

Bramka: 31.Stilić

Żółte kartki: Zarate, Alan, Cziommer – Henriquez, Wilk

Sędzia: Maksim Layushkin (Rosja)

Widzów: 6000 (1100 kibiców Lecha)

FC Salzburg: Walke – Schiemer, Sekagya, Afolabi, Hinteregger – Zarate, Mendes, Offenbacher (58.Alan), Cziommer, Jantscher (68.Hierlander) – Boghossian (74.Wallner).

Rezerwowi: Tremmel, Wallner, Dudić, Hierlander, Alan, Ngwat-Mahop, Augustinussen.

KKS Lech: Kotorowski – Kikut, Bosacki, Arboleda, Henriquez (36.Wilk) – Injać, Djurdjević (46.Wojtkowiak) – Krivets, Stilić (76.Bandrowski), Peszko – Rudnevs.

Rezerwowi: Burić, Wilk, Kamiński, Wojtkowiak, Możdżeń, Bandrowski, Kiełb.

Trenerzy: Huub Stevens – Jose Maria Bakero Escudero

127 komentarzy

1. kaj pisze:

„kakaesik” a gdzie to mozna sprawdzic?:)

2. bocian pisze:

manchester city planuje pozyskac z barcelony za 100 mln euro. INESTE. absurd

3. kkk pisze:

nie ma jeszcze nowego rankingu

4. arek pisze:

Trzeba przyznac ze,Kolton i Borek przyzwoicie komentowali mecz z lekka sympatia do Lecha tylko bardzo zdziwily mnie dywagacje na temat gdzie pojdzie Rudnevs, tak jakby byl juz prawie sprdzedany i to ze, Wojtkowiak moze zostac graczem Salzburga. Po co to pieprzenie na antenie bez popartych faktami informacjami?

5. kaj pisze:

dzieki SredniKKS:)

6. ŚredniKKS pisze:

Nie ma sprawy.

7. kibic lechita pisze:

Za zamkniętymi drzwiami Rutek i spółka ustalą ,że………transfery bedą latem.Tylko jeszcze nie ustalą teraz , którego roku !!!

8. kaj pisze:

kurcze drazni i kluje w oczy ten wspolczynnik z zeszlego roku;p

9. ArekCesar pisze:

Tak patrzyłem na ten ranking i za rok odpadnie nam zaledwie 0,5pkt. Natomiast wielu drużynom w naszym sąsiedztwie i przed nami odpadnie sporo punktów, bo ok.10-24 pkt. Mamy szansę awansować o jakieś 20 miejsc!!! Warunek trzeba zagrać w pucharach i napykać kolejne punkty.

10. Lukasz pisze:

do arek…słuchaj, coś w czasie transmisji trzeba mówić chyba nie ? …coś w stylu Arboleda podał do Injaca, ten do Peszki jest jednak nudne…trzeba jakoś kibica przyciągnąć komentarzem…co do tych Panów, mam do nich sympatię, jednak dla mnie najlepszy w roli jest i tak B. Iwanow, facet z klasą…widać sympatię do Lecha i to mi się podoba, kibicowałem kiedyś Wiśle w pucharach…myślę, że takiej sympatii nie było zbytnio widać, mimo, że transmisje byly w TVP…po prostu Lecha ma to COŚ!! ludzie widzą go w dobrym świetle i chcą się z nim identyfikować, jest wiele składowych na to, a KIBICE Lecha w trakcie meczów to magia, nie widziałem nigdy w żadnych rozgrywkach czy lidze, aby tak często byli pokazywani w telewizji! są obok Turków najlepszymi w Europie! 🙂 Brawo Lech, pzdr!
    PS co do transferów, Rudnevs co najmniej jeszcze półtora roku w Lechu lekką ręką :)…Peszko, odejdzie pewnie, ale najwcześniej latem, za Grześkiem Wojtkowiakiem nigdy nie przepadałem, te kiksy z ostatnich meczów, ale najbardziej popsułem sobie opinię o nim oglądając reprezentację(na usprawiedliwienie, niby nie grał na boku tylko środku u Smudy, ale i tak zatrważa mnie jego gra) i uważam, że Kikut jest lepszy…można sprzedać jeśli dają 1,5 mln-to dobre pieniądze :)…no i oczywiście przedłużyć kontrakt z Semirem- tak jak powiedział Kołtoń, jak chcę mu się grać to klasa Euro, a nawet World ;)-cieszy w końcu jego bramka po długim czasie, jego technika to bajka :)…będzie dobrze! do zobaczenia w lutym w Liverpoolu, albo Lizbonie- moje typy

11. Lech100% pisze:

Polityka szkodzi zdrowiu, o czym przekonuje relacja z meczu Lecha umieszczona na stronie tvn24.pl, to fragment: Szczęście po stronie Lecha

Niepocieszony Boghossian próbował odwrócić złą kartę. Urażona ambicja zmobilizowała blisko dwumetrowego napastnika na tyle, że stał się najgroźniejszym punktem Austriaków. Urugwajczyk w 70. minucie mógł wyrównać. Obrócony plecami do bramki Komorowskiego, otrzymał podanie na środku pola karnego. Nie było nikogo, kto by odebrał mu piłkę. Boghossian obrócił się z nią, ale zabrakło mu zimnej krwi i wręcz podał piłkę wprost w ręce bramkarza Lecha.

Szczęście nie opuściło lechitów chwilę później. Komorowski minął się z dośrodkowaniem. Do piłki dopadł Alan. Mógł z nią zrobić wszystko. Kopnął potężnie, ale? w powietrze. Skończyło się dla mistrzów na strachu i zwycięstwie.

Wesołych Świąt!!!

12. Komorowski ? chyba se pismak musi większe glassy kupić, bo z czytaniem składów ma problem. Możliwe też, że ma za małą ilość meczów sparingowych w swoim mieście lub też pomylił Kotora z graczem Legii.

13. RANGERS pisze:

Do Lukasz-jak uwazasz ze Kikut jest lepszy to sobie przypomnij po czyim kombinowaniu stracilismy bramke w meczu Udinese-Lech i co to oznaczalo.

14. asdf pisze:

Komorowski gra w Legii a tvn i onety to Legionistyczne strony. Widocznie im sie pomyliło bo zdanie „Komorowski minął się z dośrodkowaniem” Idealnie pasuje do Legii.

15. asdf pisze:

Po analizie rankingów UEFA itp. nasuwa mi się myśl, że w sumie to bardzie opłacało by się zagrać te 2 mecze z jakimś Liverpoolem, odpaść, i walczyć w lidze z pełnym zaangażowaniem o kolejny awans.

16. KKS pisze:

Brawo Kolejorz. Zdrowych Wesołych Świąt dla kibiców piłkarzy i pracowników klubu.

17. mól pisze:

Jedenaste miejsce w tabeli polskiej „EKSTRAKLASY”!!!

18. Versoo pisze:

mól – idz na sparing z arsenalem albo odpadl sobie race na sparingu ze denn hag czy jakoś tak. Zresztą nie ważne.

19. woo pisze:

RANGERS – jeden błąd, popełniony po długiej kontuzji, ma świadczyć o tym, czy dany piłkarz jest słabszy od innego, czy nie? Zastanów się..
    Kikut jest lepszym bocznym obrońcą od Wojtkowiaka, szybki, bardzo niebezpiecznie potrafi wejść w środek pola. Pomijam kwestię aktualnej formy obydwu zawodników.
    Uważam natomiast, że Wojtkowiak powinien być naturalnym następcą Bosackiego.

20. Mata26 pisze:

Brawo Lech następne punkty w rankingu co jest bezcenne wynik lepszy niż gra do 30 minuty wyglądało to nieźle ale od czasu kiedy zszedł i wszedł Wilk to była katastrofa jeżeli chodzi o prawą stronę boiska Wilk jest beznadziejny reszta powiedzmy w normie jak na takie boisko, trochę martwi postawa obrony czyli wielkie dziury na środku sytuacje do jakich dochodził RB.
    Teraz zostaje nam czekać na rywala w następnej rundzie i oczywiście na porządne transfery

21. Mata26 pisze:

Lech 98 w rankingu dorobek punktowy 19.583

22. arek pisze:

Versoo, super wpis,hehe. Latem zorganizuja sobie sparing z Juventusem i tym beda sie podniecac caly rok a TVN uzna to za wydarzenie sportowe roku.

23. tomek27 pisze:

do Arek

Wczoraj Kolton juz nic nie mowil o tym,ze Peszko ma klauzule wazna ,ale od lata. Czyli to chyba jednak nieprawda ,wie ktos? A sam Kolton rozpuscil ta plotke w Futbol Cafe,sam slyszalem.

24. fan Manka Arboledy pisze:

Pozbyc sie Wilka i to jak najpredzej bo on nie ma umiejetnosci na taka druzyne jaka jest Lech.

25. fan pisze:

Wynik w Salzburgu bardzo dobry. Podobal mi sie Peszko, Stilic i Iniac. Bandrowski dal dobrá zmiané nie gorszy byl Wojtkowiak. Wilk poraz kolejny potwierdzil ze Lech sportowy zrobil postép a on NIE! Czyli od 36 min gralismy jak dla mnie w 10.

Co do tematu Sarnasa to moim zdaniem Lech powinien zaoferowac takie pieniádze na ile jego zdaniem Widzew zasluguje i nie ogládac sie na medialne zapiski pismaków którzy chcá podbic tylko jego cené. Oferta konkretna jest zlozona i tak powinno byc. Tyle nie wiécej. Jestem pewnien, ze litwin juz w przyszlym tygodniu bédzie w klinice Rehasport na badaniach…, a jesli nie, to Pogo zaklepie opcjé nr 2 która jak pokazuje Artioms niekoniecznie musi byc gorsza od opcji nr1 ;))). ( Sobiech) Pamietamy? ;))).
    Ps. LEWY POMOCNIK POTRZEBNY NA WCZORAJ!!!! – PRIORYTET!